חישוב נקודות על קשת

חישוב נקודות על קשת

יש לי מלבן כמתואר בציור, מידותיו של המלבן ידועות. אני צריך את הנוסחה ע"מ ליצור את הקשת המתוארת בציור... מישהוא יכול לעזור לי ??

קשת

אני מבין שקודקוד הקשת חוצה את צלע המלבן,אם כך אז שים את המלבן על ציר המספרים כך שצלע המלבן התומכת בקשת תתלכד עם ציר הX וציר הY עובר דרך קודקוד הקשת (וחוצה את צלע המלבן) יוצא שהקשת היא פרבולה שערך הX של קודקודה הוא 0 וכיוון שX קודקוד שווה למינוס B/2A גורר שB=0 אותו דבר נעשה עם Y קודוקד כדי למצוא את ערך הC של הפרבולה את ערך הA נמצא על ידי הצבה של נקודת קצה הקשת שמה שיצא ערך הX של נקודת קצה הקשת שווה לשיעור צלע המלבן חלקי 2 וערך הY שלה =0

עוד משהו

ערך הY של קודקוד הפרבולה כמובן שווה לשיעור צלע המלבן האחרת בסוף במקום הצבה של נקודת קצה הקשת אפשר להציב את קודקוד הפרבולה

cloops

New member
אתה בטוח??

קשת, חלק של מעגל, היא לא פרבולה...

its moi

New member
סלח לי

על השימוש במונחים אינטואיטיביים, אבל העקמומיות של קשת מעגל היא קבועה, ושל פרבולה- לא

odedee

New member
זה לא נכון. מבקשים קשת ולא פרבולה

הדרך לפתור את הבעיה היא למצוא את משוואת המעגל אשר עובר בשלוש הנקודות הידועות: שני קודקודים של המלבן ומרכז אחת הצלעות. יש פה שלושה נעלמים (שתי הקואורדינטות של מרכז המעגל, והרדיוס שלו) ושלוש הנקודות המוזכרות. כידוע (?) משוואה כללית של מעגל היא x-x0)^2+(y-y0)^2=R^2) מציבים את שלוש הנקודות ופותרים למציאת הנעלמים x0, y0, R. ואז יש את משוואת המעגל. הקשת תהיה פשוט החלק של המעגל בתחום שבין קודקודי המלבן.

למעלה