חלב...

cleopatra2006

New member
חלב...

הייי לאחרונה נראה לי שהתחלתי להיות אלרגית לחלב ומוצריו.. ניסיתי היום לשתות חלב סויה וזה פשוט נוראי.. הטעם שלו, הצבע שלו עם הנס קפה.. בעעע..כמעט הקאתי
רציתי לשאול, אולי יש עוד משהו שאפשר לשים לנס קפה , חוץ מחלב רגיל- או סויה..? שאלה קצת מוזרה, אבל אני מכורה לנס קפה.. ועכשיו אני לא יכולה לשתות...
האם זה הגיוני בכלל שפתאום בגיל 24 בנאדם יכול להיות אלרגי לחלב, כשכל השנים הכל היה בסדר??

cleopatra2006

New member
לא החלטתי.. פשוט יש לי הרגשה כזו

זה באמת נשמע מוזר כל השנים הכל היה בסדר, לא היו לי בעיות עם מוצרי חלב.. לפני שנה בערך היה לי חידק בקיבה, טיפלתי בו, ומשום מה עכשיו כל פעם שאני שותה חלב (או אוכלת כל מיני דברים שלא ממש קשורים לחלב- כמו כרובית, חסה) אני מרגישה שהבטן שלי מתפוצצת - היא ממש כואבת ומתנפחת הייתי אצל דיאטנית והיא אמרה לי להמנע מכמה מוצרים (שקשורים לחלב וגם שלא קשורים לחלב) אני באמת אוכלת כמה שפחות וזה באמת עוזר אבל, אני מכורה לנס קפה (ולגלידות).. בלי שום קשר- זה מאוד קשה פתאום לא לאכול דברים שהייתי רגילה לאכול ופתאום להרגיש שהם עושים לי לא טוב בגלל זה ניסיתי חלב סויה, אבל הוא פשוט דוחה...... יש משהו שאני יכולה לעשות?

אלי ו.

New member
את יכולה לנסות לקטאז

רגישות לחלב (להבדיל מאלרגיה שהיא מאוד נדירה) מתבטאת בחסר באנזים בשם לקטאז שתפקידו לעכל את סוכר החלב, הלקטוז. אפשר לקנות בכל בית מרקחת, ללא מרשם, לקטאז אותו צורכים לפני צריכת מוצרי חלב.

אלי ו.

New member
זה כדור

למטב זכרוני צנצנת עולה בסביבות ה 60 שקל. (קניתי לפני שנה עבור חברים, אני לא יודע מה המחיר היום)

טל30י

New member
יש חלב אורז מעולה

החלב שהכי טעים לי ובמרקם חלק ולבן ובא טוב עם קפה זה חלב של חברת NATURA בטעם וניל. להשיג בבתי טבע טובים. הסויה המומלץ בעיניי הוא גם שלהם כי הטעם של הסויה לא מורגש, לא כמו בזה של תנובה שממש מרגישים את המליחות.. גם לא כ"כ יקר, 13 ש"ח לקרטונית. יש להם סויה בטעם שוקו מעולה לחמם במיקרו יותר טוב משוקו! בהצלחה

למעלה