חלום מעניין על משהו שאני רוצה להשיג

זרדית

New member
היי כולם/ן,
לפני שאני כותבת על החלום חשוב לי לשתף ברקע שלו.

לפני משהו כמו יותר מ-10 שנים הייתי סטודנטית. אחד המרצים שם היה מרצה מאוד קשוח וממש שנוא על רוב הסטודנטים. חלק ממש תיעבו אותו. הוא היה באמת קשוח עם רבים אבל איתי לא. בנוסף לזה, לא יודעת איך להסביר - היה בו משהו שמאוד נכנס לי ללב. היה בי רצון רב להתקרב אליו (לאו דווקא מהמקום הרומנטי הוא מבוגר ממני בהרבה). גם הוא, למרות הקשיחות תמיד דיבר אלי יפה צחק איתי וכ'. היה בולט לעין שהוא מחבב אותי - שוב לא ממקום מטריד בכלל. אני זוכרת שמאוד רציתי קשר יותר קרוב איתו (ידידותי) אך בסופו של דבר מעבר לשיחות הנחמדות והנעימות שהיו לנו זה לא קרה. עברו הרבה שנים שלא חשבתי עליו ולדעתי כשסיימתי ללמוד החלטתי ביני לבין עצמי שאני משאירה לו פינה חמה בלב אבל לא חושבת עליו יותר.

לפני כמה זמן שמעתי עליו שוב, ומשהו כאילו חזר אלי. תפסתי יוזמה והתחלתי להתכתב איתו בפייסבוק. הוא הגיב על דברים שכתבתי לו ונוצרה סוג של התכתבות. אתמול בערב שלחתי לו הודעה על איזה תופעה שניתחתי היא עסקה בפערים חברתיים - השקעתי הרבה מחשבה בהודעה הזו וכמובן קיוויתי שיעריך את הכתיבה שלי ואופן ההתבטאות שלי. הלכתי לישון שהוא עדיין לא ענה על ההודעה ולא קרא אותה כשאני סקרנית לדעת מה הוא יחשוב עליה ומה הוא יענה. (עד לרגע כתיבת ההודעה כאן הוא עדיין לא ראה)

נקודה נוספת שקשורה ברקע - תמיד רציתי ללמוד משחק ואיכשהו זה לא יצא לפועל. לפני כמה זמן דרך מקום העבודה יצא שהשתתפתי באיזו סדנת אמפרוביזציה. בסוף הסדנה קיבלתי מחמאות רבות על ההשתתפות שלי כולל מהמנחה ואמרו לי שאני חייבת לעשות עם זה משהו.

עכשיו לגבי החלום.
בחלום הופיע הבן שלו - לדעתי הוא מייצג אותו אבל בגרסה שיותר קרובה לגילי (במציאות הבן שלו יותר קרוב לגיל שלי).
בחלום נפגשתי עם הבן שלו באיזה אירוע ונוצר ביננו איזה חיכוך או איזו אי הסכמה על משהו. כאילו לא חיבבנו אחד את השנייה. אך בסתר ליבי כן רציתי להתקרב אליו. שמעתי שהוא רוצה ללכת לאיזו סדנה של משחק והחלטתי שאני מצטרפת אליה גם. הגעתי לסדנה ראיתי אותו יושב כבר בפנים מתרגש. שאני עוד בחוץ. בנוסף ישבו בתוך הסדנה אנשים נוספים שאני מכירה שנופפו לי בהתלהבות לשלום ושמחו לגלות שגם אני מצטרפת. כשניגשתי למארגנים הם אמרו לי שהמחיר הוא 1000 שקלים לשעה וחצי. הייתי בשוק מהמחיר שלא יכולתי להרשות לעצמי. כל מי שהיה בפנים שילם את הכסף והצטרף בלי בעיה ורק אני עמדתי בחוץ והסתכלתי כשאני מתלבטת אם אולי בכל זאת שווה לשלם את כל זה בשביל להצטרף או לא. כשראיתי את הסדנה בפעולה ידעתי והרגשתי שאם הייתי מצטרפת הייתי יכולה להיות כוכבת שם. ועל הדרך להרשים את הבן שלו שלא לומר לכבוש אותו עם הכישרון שלי. גם שמעתי אותו מדבר על כך שהסדנה הזו מצויינת והוא אפילו לא שם לב שעמדתי שם בחוץ.
כאילו תחושת פספוס.

זה החלום,
אשמח לעזרתכם/ן.
זרדית

אלישבע777

Well-known member
הי זרדית , הפרוש שלי לחלום על בן המרצה

אכן הבן מייצג את אביו, כפי שכתבת, מעין מילוי משאלה, שאילו אביו היה צעיר יותר, ואילו הייתם יכולים להיפגש במקרה באיזו פעילות משותפת ( כמו סדנת משחק), שבה תוכלי להפגין את כישרונותייך ולהרשים את האחד שאת חפצה ביקרו - היה לקשר בינך ובין המרצה שלך, סיכוי להתפתח. הקטע הזה, בעצם הוא וריאציה על מה שאת עשית במציאות. אומנם אי אפשר לשנות גיל... אבל כתבת לו בפייסבוק שזה מקום משותף לכל הגילים כמן סדנת המשחק בחלום.

בחלום, האנשים בסדנה המכירים אותך, שמחו לראותך משתתפת בה. הסדנה הזאת מצויינת ( בן המרצה אומר זאת בעצמו למשתתפים בה) המשתתפים הם אנשים נחושים, רציניים וכשרוניים בדיוק כמוך והם אנשים שלמו הון כדי להשתתף בה. כולם מתייחסים אליך באהדה ושמחים לבואך, ורק הבחור, אינו מתייחס או אינו מודע לקיומך במקום. הוא כמו אבא שלו, שאפילו לא טרח לקרוא את מה שכתבת לו בפיסבוק, על נושא שיכול היה להרשים אותו בידענותך, בבקיאותך ובכישרון הכתיבה שלך.

במציאות כתבת לאביו, על תופעה של פערים חברתיים. בחלום, את ניסית לסגור את פער הגילים ביניכם בכך שחלמת על בנו ויש כאן גם אולי סגירת פערים נוספים - שהוא היה המרצה שלך וגם טיפוס קשוח למדי ובלתי אהוד ואת טיפוס אחר לגמרי- קלילה יותר, ולוקחת סיכונים ואהודה על מכירייך.

בחלום הקשר עם הבן, נפתח בחיכוך או אי הסכמה. ולמרות זאת את רצית להתקרב אליו. גם החיכוך הזה מציין איזה שהוא פער שדורש גישור. חיכוך כזה מסביר, מדוע הבן בחלום, לא רואה אותך בכלל בשום מקום. את לא בראש שלו. החלום מתרץ את אי הקריאה של הפוסט שלך בפיסבוק, המרצה שהתכתב איתך, כנראה לא יותר מדי התלהב ממה שכתבת לו, ולכן לא מיהר לקרוא את מה שכתבת לו אחר כך. שאם לא כן, לבטח (כך ציפית במציאות), היה קורא מייד משיב מהר. החלום מסביר לך, שהוא לא נכנס עדיין לפיסבוק, כאילו בגלל איזה פער, או אי הסכמה ביניכם, או בגלל שהוא לא להוט כמוך. אבל בחלום הבן כן נכנס לסדנת המשחק. החלום מנחם אותך שזה יקרה בסוף וגם האב ייכנס לפייסבוק בסוף ואז...?

במציאות רצית להרשים את האב, בחלום את רוצה להרשים את הבן המייצג את האב ולכבוש אותו בכישרונך. אבל הבן ( שמשוחח עם אנשים שמן הסתם נופפו לך ושמחו לראות!) אינו משוחח איתך ואפילו לא שם לב, שאת נמצאת כה קרוב אליו, אבל מחוץ לסדנה. את נמצאת בפתחו של המקום, על הסף. רוצה להיכנס , אנשים רוצים שאת תיכנסי וכאן יש בעיה שאינה ניתנת לפתרון או לגישור. את - אינך יכולה להרשות לעצמך לשלם את מחיר הכניסה!! את מתלבטת ולא בכדי. המחיר לסדנה המצויינת שבה תהיי כוכבת, אולי עלול לרושש אותך כלכלית, אבל בעצם המחיר עלול לרושש אותך - נפשית. את מהססת אם לשלם בעד הרפתקה שאת סופה קשה לשער ואולי אפילו קל לשער. סופה – שברון לב ו... פספוס. אכן זו התחושה שהיתה לך בסוף החלום.

החלום אומר, שהקשר בפיסבוק יכול להיות מאכזב והוא לא ישים לב אליך במיוחד. ונניח שהוא כן יתרשם לטובה, אז מה? אך תצטרכי איזו הזדמנות "כמעט מקרית" להיפגש איתו מחוץ לפיסבוק שהיא סדנת משחק וירטואלית, חמקמקה. תצטרכי או לפחות תרצי, להיפגש איתו בעולם האמיתי – ושם ....המחיר עלול להיות כבד.

מסרי החלום אינם נבואיים. אלו הם הלבטים שלך בלבד עם עצמך. החלומות שלנו משקפים אותנו, את חששותינו ואת לבטינו ובדרך כלל אינם מנבאים עתידות, אלא אם אנו מחליטים לקחת את מסר החלום לחיים האמיתיים שלנו.

אשמח לחוות דעתך על הפרוש. היה לי חסר קצת רגע עלייך – גיל, סטטוס וכל הרשימה שקיימת בכניסה לפורום. בעתיד ( בחלום הבא) תוסיפי גם פרטים אלו ( מספיק פעם אחת) בנוסף לפרטים של הרקע הספציפי לחלום שהוא היה ממש מצויין ועזר לי רבות בפענוח.

זרדית

New member
אלישבע יקרה,
דבר ראשון - המון המון תודה על התשובה הרצינית. כשפתחתי את התיבה אמרתי לעצמי שרק מאורך התשובה שלך (עוד לפני שאני קוראת בכלל) רואים כמה אכפת לך וכמה את רצינית - אז לגבי זה המון תודה.

לגבי הפענוח עצמו - מדובר בניתוח מצויין. אגב, היום בבוקר ראיתי שהוא "קרא" את ההודעה. לא הגיב. חשבתי הרבה על החלום ועל המציאות. אני מחשיבה את עצמי כמי שמודעת לחסרונות ולחזקות שלי. יודעת שכתבתי לו משהו מעניין ועמוק וגם יודעת שאין הרבה סטודנטיות וסטודנטים שלו שהיו מגיעים לרמת ניתוח כמו שלי. בנוסף לא אפרט כאן למה אבל הניתוח הזה קשור לאיזו בעיה שאני יודעת בוודאות שיש לו עכשיו בחיים שזה אחת הסיבות בה נזכרתי בו ובחרתי ליצור איתו קשר. בואי נגיד, יצרתי איתו קשר באחת מהנקודות הנמוכות שיש לו בחיים כרגע.

העציב אותי קצת שלא העריך אותי ואת מה שכתבתי. נראה לי שהחלום מדבר על הפער הענקי שיש ביננו ועל זה שהוא מפספס ואולי גם פספס בעבר את היכולות הטובות שלי.

תודה
זרדית

אלישבע777

Well-known member
אלישבע יקרה,
דבר ראשון - המון המון תודה על התשובה הרצינית. כשפתחתי את התיבה אמרתי לעצמי שרק מאורך התשובה שלך (עוד לפני שאני קוראת בכלל) רואים כמה אכפת לך וכמה את רצינית - אז לגבי זה המון תודה.

לגבי הפענוח עצמו - מדובר בניתוח מצויין. אגב, היום בבוקר ראיתי שהוא "קרא" את ההודעה. לא הגיב. חשבתי הרבה על החלום ועל המציאות. אני מחשיבה את עצמי כמי שמודעת לחסרונות ולחזקות שלי. יודעת שכתבתי לו משהו מעניין ועמוק וגם יודעת שאין הרבה סטודנטיות וסטודנטים שלו שהיו מגיעים לרמת ניתוח כמו שלי. בנוסף לא אפרט כאן למה אבל הניתוח הזה קשור לאיזו בעיה שאני יודעת בוודאות שיש לו עכשיו בחיים שזה אחת הסיבות בה נזכרתי בו ובחרתי ליצור איתו קשר. בואי נגיד, יצרתי איתו קשר באחת מהנקודות הנמוכות שיש לו בחיים כרגע.

העציב אותי קצת שלא העריך אותי ואת מה שכתבתי. נראה לי שהחלום מדבר על הפער הענקי שיש ביננו ועל זה שהוא מפספס ואולי גם פספס בעבר את היכולות הטובות שלי.

תודה
זרדית
תודה על תגובתך! אכתוב לך בפרטי

למעלה