חלום על דוד ז"ל

אודה על פתרון חלום

רקע

דוד שלי ז"ל אח של אמא ז"ל, מאוד אהבתי אותו,,,,,,,, והייתי קשורה אליו..... יש לו אזכרה השבוע, 10 שנים, בשנים האחרונות רציתי לעלות לקבר ביחד עם אח שלי

ואם אני לא הולכת אחי לא הולך. ולא יצא לי, ללכת. שנה שעברה קרוב לאזכרה הודעתי למשפחה והם לא רצו ללכת. אני חלמתי אז, שהדוד נמצא על הגג

עם בגדים לבנים ומחייך אלי .ולא עלינו לקבר. השנה אותו סיפור בגלל העבודה חדשה , שוב החלטתי לא ללכת.
גם השנה אמרתי לאחים שלי על האזכרה ולא בטוח שהם יעלו לקבר. כולנו היינו קשורים אליו. והוא אלינו.

החלום

אני נמצאת באירוע משפחתי, לוקחת את הנכדה שלי שהיא יש לה בובה ומכניסה אותה למכונת כביסה , היא בוכה ואני מפעילה את המכונה.

פתאום הדוד נכנס עם אשתו לאולם, אנחנו יודעים שהוא חולה ולא נשאר לו הרבה זמן לחיות. הוא רזה מאוד, ואז אני אומרת מסכן הוא יודע

שזה ימים אחרונים שלו.........אני קמתי וחבקתי אותו.... כל המשפחה מצטלמת איתו...אז אני רואה שילדה מצלמת אותם

ואני אומרת לה שתחכה אני רוצה להצטלם

עם הדוד לבד..... מי שהצטלם איתו הולכים משם. ואני עומדת לידו מחובקים הוא מחייך אלי....... ואז האחיות שלי מצטרפות לתמונה

ועוד מישהו ואני אומרת רציתי להצטלם איתו לבד שיהיה לי מזכרת ממנו......... הילדה לא מצליחה לצלם המצלמה נתקעה לה

ואז אני אומרת חכו אקרא למישהו אל תזוזו..........ואני רצה לתוך האולם מחפשת מישהו ואז רואה את אחי יושב בשולחן ובקשתי ממנו שיבוא

לצלם והוא מגיע לצלם.וכולנו מצטלמים איתו. ופתאום אני רואה שהילדה שהכנסתי למכונה יצאה........... ויש שטפון בכל האולם, אני לוקחת מיד מגב

מוציאה המים אבל המגב לא טוב קשה מאוד לעבוד איתו... אז אני קוראת לאחותי שתחליף אותי והיא מסתכלת אבל לא באה

לעזור, ואני ממשיכה לגרוף את המים.

תודה

אלישבע777

Well-known member
אודה על פתרון חלום

רקע

דוד שלי ז"ל אח של אמא ז"ל, מאוד אהבתי אותו,,,,,,,, והייתי קשורה אליו..... יש לו אזכרה השבוע, 10 שנים, בשנים האחרונות רציתי לעלות לקבר ביחד עם אח שלי

ואם אני לא הולכת אחי לא הולך. ולא יצא לי, ללכת. שנה שעברה קרוב לאזכרה הודעתי למשפחה והם לא רצו ללכת. אני חלמתי אז, שהדוד נמצא על הגג

עם בגדים לבנים ומחייך אלי .ולא עלינו לקבר. השנה אותו סיפור בגלל העבודה חדשה , שוב החלטתי לא ללכת.
גם השנה אמרתי לאחים שלי על האזכרה ולא בטוח שהם יעלו לקבר. כולנו היינו קשורים אליו. והוא אלינו.

החלום

אני נמצאת באירוע משפחתי, לוקחת את הנכדה שלי שהיא יש לה בובה ומכניסה אותה למכונת כביסה , היא בוכה ואני מפעילה את המכונה.

פתאום הדוד נכנס עם אשתו לאולם, אנחנו יודעים שהוא חולה ולא נשאר לו הרבה זמן לחיות. הוא רזה מאוד, ואז אני אומרת מסכן הוא יודע

שזה ימים אחרונים שלו.........אני קמתי וחבקתי אותו.... כל המשפחה מצטלמת איתו...אז אני רואה שילדה מצלמת אותם

ואני אומרת לה שתחכה אני רוצה להצטלם

עם הדוד לבד..... מי שהצטלם איתו הולכים משם. ואני עומדת לידו מחובקים הוא מחייך אלי....... ואז האחיות שלי מצטרפות לתמונה

ועוד מישהו ואני אומרת רציתי להצטלם איתו לבד שיהיה לי מזכרת ממנו......... הילדה לא מצליחה לצלם המצלמה נתקעה לה

ואז אני אומרת חכו אקרא למישהו אל תזוזו..........ואני רצה לתוך האולם מחפשת מישהו ואז רואה את אחי יושב בשולחן ובקשתי ממנו שיבוא

לצלם והוא מגיע לצלם.וכולנו מצטלמים איתו. ופתאום אני רואה שהילדה שהכנסתי למכונה יצאה........... ויש שטפון בכל האולם, אני לוקחת מיד מגב

מוציאה המים אבל המגב לא טוב קשה מאוד לעבוד איתו... אז אני קוראת לאחותי שתחליף אותי והיא מסתכלת אבל לא באה

לעזור, ואני ממשיכה לגרוף את המים.

תודה
שאלות שהתשובות עליהן , יעזרו לי בפרוש

1. החלום שציינת על הדוד, לא מצאת. מצאתי חלום אחר על הדוד - שהוא בחיים והוא קונה לך נעליים
2. שאלות הבהרה על החלום עצמו, לא היה לי ברור מניסוח:

א. האם את מבקשת להצטלם עם הדוד פעם אחת או פעמיים?
ב. מה הכנסת למכונות הכביסה? בהתחלה כתוב בובה , בסוף כתוב- ילדה.
ג. כמה פעמים צילמו את כולכם עם הדוד? לפי הכתוב – פעם אחת הנכדה צילמה ופעם אחת אחיך צילם. זה נכון? אם כן. האם גם אחיך הצטלם עם הדוד או רק צילם את כולם?
ד. מה טיב הקשר שלך עם איחיך שמופיע בחלום?
ה. האם הצטלמת עם הדוד לבד, או לא?
ו. יש לך שתי אחיות. זו שבחלום - מה טיב הקשר איתה?

תשובות לפי הסעיפים שלך
1. היה לי רק דוד אחד שקשורה אליו. מדובר על אותו דוד.
2. א. פעם אחת
ב . ילדה. ולה היה בובה ביד.
ג. לא הנכדה צילמה אלא ילדה זרה לי שהייתה באירוע. היא לא הצליחה לצלם, הלכתי לחפש מישהו אחר וניגשתי לאחי. אחי לא הצטלם רק צילם.
ד. יחסים מאוד קרובים. וכל שנה אנחנו רוצים לעלות לקבר ביחד ביום האזכרה ובסוף לא יוצא.בלעדי הוא לא הולך. לאזכרה
ה. לא.
ו. קשר בסדר ...נפגשים פעם בכמה זמן. טלפונית והתייעצות. במציאות האחות הזאת תמיד הייתה עצלנית.... אבל היא האחות הגדולה
שטיפלה בי כמו אמא ..

אלישבע777

Well-known member
תשובות לפי הסעיפים שלך
2. א. פעם אחת
ג. לא הנכדה צילמה אלא ילדה זרה לי שהייתה באירוע. היא לא הצליחה לצלם, הלכתי לחפש מישהו אחר וניגשתי לאחי. אחי לא הצטלם רק צילם.
ד. יחסים מאוד קרובים. וכל שנה אנחנו רוצים לעלות לקבר ביחד ביום האזכרה ובסוף לא יוצא.בלעדי הוא לא הולך. לאזכרה
ה. לא.
ו. קשר בסדר ...נפגשים פעם בכמה זמן. טלפונית והתייעצות. במציאות האחות הזאת תמיד הייתה עצלנית.... אבל היא האחות הגדולה
שטיפלה בי כמו אמא ..
עדיין לא ברור לי

תשובות לפי הסעיפים שלך
2. א. פעם אחת
ה. לא.
שטיפלה בי כמו אמא ..
עדיין לא ברור לי:

משפט ראשון כתוב : "לוקחת את הנכדה שלי שהיא יש לה בובה ומכניסה אותה למכונת כביסה , היא בוכה ואני מפעילה את המכונה. "

לא ברור מי הכניס את מה. האם את הכנסת את הנכדה למכונת הכביסה? או הכנסת את הבובה למכונת הכביסה? או הנכדה הכניסה את הבובה למכונת הכביסה.

צריך מאוד לדייק בניסוח תמיד, כדי שאבין. לכל מילה יש משמעות בחלום

בשפט שלישי לפני הסוף כתוב: "ופתאום אני רואה שהילדה שהכנסתי למכונה יצאה..........."

אז יצאה ילדה אחרת? לא הנכדה?

בפסקה עם הילדה המצלמת, כתוב פעמיים שאת רוצה להצטלם עם הדוד לבד:

פעם ראשונה : "אני אומרת לה [לילדה] שתחכה אני רוצה להצטלם עם הדוד לבד..... "

פעם שניה: " ואני אומרת [לסובבים, לאחיותייך], רציתי להצטלם איתו לבד שיהיה לי מזכרת ממנו........."

זה שתי פעמים, נכון? או פעם אחת, כפי שרשמת לי בתשובות?

אפרט יותר,
1. הכנסתי את הנכדה שלי למכונה ביחד עם הבובה שלה. והנכדה בכתה.
2. אותה ילדה שהכנסתי יצאה מהמכונה.
3. אני ראיתי שאיזה נערה מצלמת באירוע, אז ניגשתי אליה וביקשתי שתצלם אותי עם הדוד שלי לבד. שעמדנו להצטלם הצטרפו האחיות שלי
ואז אמרתי להן רציתי להצטלם לבד עם דוד, ובכל זאת נשארנו כולנו להצטלם. ואז ההמצלמה של הנערה נתקעה... אז אמרתי להם לחכות
שאני הולכת לחפש מישהו אחר שיצלם..........וראיתי את אח שלי , וקראתי לו לצלם. ואז הצטרפתי עליהם ואח שלי צילם , הוא לא הצטלם.
כך שרק פעם אחת אמרתי.

אלישבע777

Well-known member
הפרוש שלי לחלום

יש כאן חלום בתוך חלום ובעצם שלושה חלומות קשורים זה בזה אבל גם נפרדים.

החלום העיקרי הוא הוא החלום על הדוד. זה שנתיים, לא הייתם באזכרה שלו מכל מיני סיבות ויש לך ייסורי מצפון וגם געגועים אליו. את רוצה להצטלם איתו לבד ולא רק עם משפחתך, כדי לנצור את הרגעים האחרונים של דודך בחיים ושתהיה לך מזכרת ממנו. החלום הוא מעין מילוי משאלה שלעולם לא תוכל להתגשם במציאות ( בחלום המצלמה נתקעה )- לראות את הדוד עוד פעם ולהצטלם איתו למזכרת. אפשרות אחרת, את מרגישה אשמה שלא הצטלמת איתו לבד, הרי ידעת שהוא הולך למות. המצלמה שנתקעה מסמלת את המוות הקרוב, אבל הצלם, כאילו הצליח לדחות את המוות, ולהנציח את הארוע. הצלם הוא אחיך והוא יכול היה ללכת לאזכרה בלעדייך. אבל את יודעת שזה כנראה לא יקרה. את לא הלכת לאזכרה וזה כאילו לא הצטלמת איתו. ואת מצטערת על כך.

חלום על הנכדה

את מכבסת את הנכדה הבוכיה ובסוף היא יוצאת ממכונת הכביסה... הנכדה והבובה היא את עצמך!! את רוצה לכבס את "החטא " של אי עליה לקברו של דוד. מצפונך מייסר אותך. רק טיהור עמוק במכונת כביסה, ובכי יעזרו לך להתגבר על הצער של אי קיום המצווה של האזכרה.

השיטפון

מים מציפים את המקום ( האולם) וזה היה בארוע משפחתי, מן הסתם ארוע שמח. אבל השיטפון הוא ארוע ממש לא נעים בכל זמן, אפילו מפחיד. הארוע השמח לא היה שמח בכלל. גם המצלמה נתקעה, גם לא הצטלמת עם הדוד לבד וגם היה שיטפון והמגב לא במצב טוב ולא גרף את המים, אחותך לא עזרה לך. התקלות מציינות חרדות, או עיכובים או בעיות כלליות בחיים, או הבעיות שמנעו ממך לקיים את מצוות האזכרה. השיטפון יכול להיות כאילו עונש על כך שלא קיימת את האזכרה וגם סוג של טיהור. השיטפון גם מנקה ( בנוסף למכונת הכביסה).

החלום מסתיים בעבודה קשה אין סופית – את ממשיכה לגרוף את המים. כלומר אין סוף לעבודה. את עוסקת בניקוי המים אבל גם הם בעצמם לא רק בעיה אלא גם פתרון. מים רבים מסוכנים ויכולים להציף ולהטביע ולגרוף את כל מה שנמצא. אולם מעט מים, מנקים את הלכלוך ומטהרים את הנשמה. את בשלב גריפת מי השיטפון. האם תצליחי להגיע לסוף הגרוף? אם כן – המקום יהיה נקי הרבה יותר. החלום אומר לך שאת מנסה לסלק את השיטפון (הבעיות, החרדות, הספקות, התקלות) ואם תצליחי – אז ישתרר ניקיון בליבך ותיפטרי ממועקות.

אשמח לתגובתך. החלום היה לא היה לי קל...

למעלה