חלום על נמלים

חג שמח

רקע

בזמן האחרון לא מצליח לי לתאם עם הילדים ארוחות אצלי, הלו"ז של כל אחד שונה

ולא מתאים להם. ונראה לי שהם לא כל כך משקיעים בזה.

וכן אתמול הבוס אמר לי שהוא חושב על פרישה בקרוב, וזה כמובן להשאיר אותי ללא עבודה בגיל הפנסיה שלי.

מעניין אותי לאיזה מקרה החלום משדר לי.

החלום

בבית נמצאים אמא ז"ל , הגרוש שלי אבל בידיעה שאנחנו גרושים , הנכדים שלי ואחותי

אני אמורה לשלוח אותם למוסדות ולהכין להם סנדוויץ' , אמא שלי במיטה מקופלת כמו עובר ועצובה אחותי אומרת מה קרה לה , אמרתי נראה לי שהיא והחבר שלה רבו, אמא אומרת כן נמאס לי שהוא אומר לי מה לעשות כל זמן

אני מחפשת לחם להכין לילדים אוכל למוסדות , ואז מוצאת לחם שהוא יבש , ויש בו נמלים קטנות .

הילדים לא בבית אני שואלת את הגרוש איפה הילדים אומר הלכו למוסדות

תודה

אלישבע777

Well-known member
חג שמח

רקע

בזמן האחרון לא מצליח לי לתאם עם הילדים ארוחות אצלי, הלו"ז של כל אחד שונה

ולא מתאים להם. ונראה לי שהם לא כל כך משקיעים בזה.

וכן אתמול הבוס אמר לי שהוא חושב על פרישה בקרוב, וזה כמובן להשאיר אותי ללא עבודה בגיל הפנסיה שלי.

מעניין אותי לאיזה מקרה החלום משדר לי.

החלום

בבית נמצאים אמא ז"ל , הגרוש שלי אבל בידיעה שאנחנו גרושים , הנכדים שלי ואחותי

אני אמורה לשלוח אותם למוסדות ולהכין להם סנדוויץ' , אמא שלי במיטה מקופלת כמו עובר ועצובה אחותי אומרת מה קרה לה , אמרתי נראה לי שהיא והחבר שלה רבו, אמא אומרת כן נמאס לי שהוא אומר לי מה לעשות כל זמן

אני מחפשת לחם להכין לילדים אוכל למוסדות , ואז מוצאת לחם שהוא יבש , ויש בו נמלים קטנות .

הילדים לא בבית אני שואלת את הגרוש איפה הילדים אומר הלכו למוסדות

תודה
לא היה לי ברור אם הנכדים שהיו נוכחים בחלום הם הם ילדים צעירים או בעצם הם אינן נכדים אלא הילדים שלך ושל בעלך. אני פרשנתי שהם הנכדים שלך, שהיו קטנים. להלן הפרוש.

אלישבע777

Well-known member
פרוש החלום על נמלים 15.12.23

החלום נפתח ברצונך לבצע משימה – להכין כריכים לנכדים ולשלוח אותם לבית הספר/לגן. אבל לא די בכך שלא התחלת עדיין לחפש לחם לכריכים, המטלה הזאת לא תושלם כלל, עד סוף החלום! ובנוסף הנכדים נוכחים לפי הפתיחה, אבל בהמשך יתגלה שהם כבר עזבו והלכו בעצמם לבית הספר ורק בעלך לשעבר, שם לב לעובדה הזאת ואף אחד לא מתפלא, או שמח או אולי נבהל מכך שהם יצאו ללא ארוחת עשר.

מייד אחרי שורת הפתיחה – ההמשך מתחיל דיאלוג משולש" את, אחותך ואימכן שאינו קשור להכנת כריכים לנכדים, אלא לאימא: אימא במיטה מקופלת כעובר ועצובה. אחותך אינה יודעת מה קרה לה, אבל את יודעת שהיא והחבר שלה רבו. אימא מאשרת עניין זה, בדרך עקיפה.

האם בחלום אימא זו באמת אימכן? אני נוטה לפרש שזו דווקא את! ואולי גם כלתך.

אימא המומה מצער על הריב עם בן זוגה ולכן שוכבת במיטה באפס כוח. גם את עשית תמיד מה שהגרוש שלך דרש ולאחרונה ויתרת על הדירה שלכם וחתמת לו. הבשורה של הבוס שלך שהוא פורש לפנסיה, הממה אותך מדאגה לפרנסתך, גם בימים כתיקונם – מצבך הכלכלי אינו שפיר ודאגות הפרנסה מעיקות עד מאוד בחלום לאימך ( שרוב שנותיה היתה אלמנה ואת התייתמת מאב בגיל צעיר) יש זוגיות גרועה - כפי שלך היתה עם הגרוש שלך וכיום –המצב של אישה גרושה לבד, מחפשת זוגיות, אינו מלבב. ככל שהזמן עובר, יותר קשה למצוא בן זוג מתאים. אומנם אין בחלום תחושת חרדה מפני הבדידות, אבל היא בעבר

אבל היא קיימת אצלך בחיים. הקטע גם אומר לך – לא להקים זוגיות עם גבר לא מתאים! עדיף לבד. גבר מתעלל- יגרום לך להתקפל או לסגת לאחור ( כמו אימא השוכבת במיטה כעובר)

שני חלומות קודמים על הילדים, נתנו לי רקע (נוסף) לפרשנות החלום בקשר לילדים שאינם מתאמצים לקבוע יחד תאריך פגישה עם אימא לארוחת ערב.

ב- 27.7.22 כתבת כך: "אין לי שום חשש או ספק שלא קבל עזרה מילדי [ בימי זיקנה] בקטע הזה אני רגועה ובטוחה".

30.5.23 כתבת ברקע לחלום על "שקית פיצוחים" רמז לאכזבה שלך מהתנהגות ביתך: " היום הסתובבתי עם החתן שלי , ביחידה , ואמרתי לו "וואלה הייתי משכירה ממכם , במקום לשלם לזרים אשלם לכם" הוא אמר לי אם זה היה תלוי בי...... בכייף, אבל הבת שלך לא רוצה" , וזה נכון אני יודעת את זה גם ממני".

והנה עוד לפני גיל הזקנה, הילדים איך שהוא, לא משקיעים מאמץ בתאום, תאריך התכנסות לסעודה אצל אימא. אולי מקנן בך חשש לגבי האיכפתיות של הילדים כלפיך? החשש הזה אינו מוצג בחלום, אבל אולי בתת ההכרה שלך קיים אי ביטחון כזה, והוא עורר את החלום.

בדיוק לפני שנה דצמ. 22, נכנסת לדירה שלך, אחרי חיפושים מרובים. נפטרת מהרהיטים הישנים וקנית חדשים. לכאורה התחלה טובה לשנת 2023 אבל עכשו בפתחה של שנת 2024 בדיעבד, ההתחלה לא בשרה טובות, דירה חדשה שינתה מקום, אבל לא שינתה מזל. אותן דאגות שהיו – נשארו ונוספו חדשות. מה גם שיש מלחמה קשה בדרום והמצב הלאומי והארצי ומצב הרוח בכי רע. נסים שקרו לאבותינו בימים ההם בזמן הזה - לא קרה לנו וגם לא יקרה, על אף הברכות והתפילות.

בחלק השני של החלום, את מתפנה סוף סוך למשימת הכריכים! את מחפשת היכן נמצא הלחם... לחם לא צריך לחפש. הוא תמיד באותו מקום שמור. הלחם שלך בחלום, לא נמצא במקום שלו וצריך למצוא אותו. הלחם מסמל גם פרנסה ( שובע ושם כללי למזון) וגם נחמה)

כשאת מוצאת אותו סוף סוף, הלחם הזה יבש ומלא נמלים! כלומר אינו ראוי לאכילה. הלחם היבש היה בעבר טרי! בהווה הוא מזון פיגולים ומסמל את חששך מאובדן פרנסה ומאכזבה מההווה. בסוף מסתבר שיש לחם, אבל לא די בכך שהוא לא במקום, אלא ישן נושן. הלחם מסמל יציבות כלכלית, שאותה את צריכה למצוא. הלחם שלך מפרנס רק נמלים.

לפני שנה - 11.11.22 חלמת על המון נמלים שאת רואה ישר כשקמת מהמיטה והן היו על חטיף ביס לי וניסית לגרש אותן בטרוף עם מגבת והן מתפזרות לכל עבר. נמלים בבית הן צרה צרורה בדיוק כמו נמלים על לחם. אי אפשר לחיות עם נמלים. הן נכנסות לכל מקום, והורסות כל חלקה טובה והן עלולות גם לנשוך לפעמים ( כך פרשתי – "ביס-לי") הנמלים כאז וגם היום הם סמל לדאגות הרוחשות ( ונושכות)בראש ובלב. בחלום הזה אפשר לפרש שגם הלחם היבש כאן - הוא את! הזמן עובר ואת חשה מתייבשת מבדידות ומדאגות שאין פוסקות לעתידך הלא ברור, לעתיד ילדייך ונכדייך.

בהמשך החלום – הסתבר כאמור שגם הנכדים, הם עצמאיים ועשים מה שהם רוצים ונעלמים בלי ברכת שלום. הגרוש לך ( שהוא די אדיש, ואינו מעורב) יודע, אבל אפילו אינו אומר זאת מראש ולא אכפת לו. יתכן שהחלום מבטא חשש סמוי, שהנכדים יגדלו ויעזבו את משפחתם וגם אותך – כדרכו של עולם כמובן, אבל אז יהיה אפילו יותר קשה לכנס משפחה לארוחה אצל סבתא. בחלום קודם מ-15.8.23 כתב על הנכד הגדול שאינו משתף פעולה עם הוריו ומוריו " יש לי נכד בגיל 15 , לא הולך לביה"ס, בבוקר קם כביכול הולך אבל לא מגיע, יוצא מהבית עד שעות מאוחרות, לא משתף את ההורים בכלום, כל דבר עונה: לא יודע, שוכח וכו' "

וגם התנהגותו מטרידה אותך ואת הוריו ונוספת לכך דאגה לעתידו. ויש להניח שהוריו עסוקים בו יותר מאשר בקיום מפגשים עם סבתא. יתכן פרוש נוסף שהלחם היבש מסמל את הנכד הזה. לא לומד ומדאיג את הוריות. יש לו נמלים בראש הוא נעדר מהבית שעות רבות ואתם דואגים או מחפשים אותו ומתייבשים גם.

פרוש החלום הוא מאוד פסימי. אבל על פניו החלום - אינו כה גרוע כמו הפרוש שלו. אין רגשות כלל בחלום ובעיקר לא רגשות שליליים. וזה אומר שהחששות שלך מאוד מאוד מרוסנים. את מצליחה כנראה להתגבר עליהם או להסיח את דעתך מהם, ביום יום, אבל הם רוחשים בתוכך וצפים באופן סמלי בחלום.

מקווה שקישרתי את החלום לרקע שנתת. את העדרם של הרגשות בחלם צריך עוד לחשוב למה הן נעדרו. יתכן בחלום מקדים את עצמו. כאילו אומר לך מה יכול להיות בעתיד.

אשמח לחוות דעתך – מה התאים ומה לא.

שבת שלום
תודה רבה על הפירוש הנרחב והעבודה שהשקעת תגובתי:
שאלת מי היו הילדים בחלום - הילדים שלי לא הנכדים
בחלום = אמא ז"ל הייתה במיטה
לגבי הזוגיות שפירשת = גם אני חושבת כך עדיף לבד מאשר אחד שלא מתאים לא מוכנה להתפשר
לגבי הילדים - כתבת אולי יש לי פחד שלא ייתמכו בי= לא ממש לא, אני די רגועה בעניין הזה שהם לא יינטשו אותי , אלא מאוד כואבת/מאוכזבת
שלא הצליח לי להמשיך ולאחד את המשפחה ביחד שיירצו לבוא ולהיות ביחד , הילדים שלי תמיד היו מאוד שמחים להיות אחד עם השני
ובשנים האחרונות = לא כייף להם ביחד כל אחד מהסיבות האישיות שלו גם.
לגבי הנמלים = מתחברת.
לסיום כמו שכתבת: "" את מצליחה להתגבר עליהם או להסיח את דעתך מהם, ביום יום, אבל הם רוחשים בתוכך וצפים באופן סמלי בחלום"= ממש כך.
תודה

אלישבע777

Well-known member
שבת שלום
תודה רבה על הפירוש הנרחב והעבודה שהשקעת תגובתי:
שאלת מי היו הילדים בחלום - הילדים שלי לא הנכדים
בחלום = אמא ז"ל הייתה במיטה
לגבי הזוגיות שפירשת = גם אני חושבת כך עדיף לבד מאשר אחד שלא מתאים לא מוכנה להתפשר
לגבי הילדים - כתבת אולי יש לי פחד שלא ייתמכו בי= לא ממש לא, אני די רגועה בעניין הזה שהם לא יינטשו אותי , אלא מאוד כואבת/מאוכזבת
שלא הצליח לי להמשיך ולאחד את המשפחה ביחד שיירצו לבוא ולהיות ביחד , הילדים שלי תמיד היו מאוד שמחים להיות אחד עם השני
ובשנים האחרונות = לא כייף להם ביחד כל אחד מהסיבות האישיות שלו גם.
לגבי הנמלים = מתחברת.
לסיום כמו שכתבת: "" את מצליחה להתגבר עליהם או להסיח את דעתך מהם, ביום יום, אבל הם רוחשים בתוכך וצפים באופן סמלי בחלום"= ממש כך.
תודה
הי יערונת תודה על התגובה המפורטת! היא חשובה גם כרקע! מאחר שהילדים בחלום הם שלך אבל בפתח החלום - ציינת שהנכדים נוכחים במקום ולא הילדים. זה משנה את הפרוש.

הנכדים נמצאים אבל הם נוכחים נפקדים. הילדים אינם נוכחים אבל הם נעלמו בלי שהרגשתן ( את ואחותך). הילדים עדיין קטנים והם נעלמים בלי להרגיש ואבא שלהם שרואה זאת לא אומר כלום. זה מראה שבעצם זרעי הפרוד בין הילדים כפי שציינת כאן, נזרעו מזמן. אולי את מרגישה שלא הצלחת להרגיש את תחילת הפרוד ביניהם בזמן. בחלום - לא נבהלת מהעניין הזה ( אין רגשות). אולי כי הם פשוט לא ברחו או הלכו לאיבוד - אלא הלכו לבית הספר וזה לכאורה בסדר. מאידך החלום מראה לך שאולי שניכם את ובעלך לשעבר, לא חשתם מתי הם החלו להעלם זה מזה. מאידך העדר הרגשות - מצביע שאולי זה לא אשמתכם בכלל. הם לא עשו משהו שאסור לעשותו. הם רק לא הודיעו לכם שהם יוצאים מן הבית בלי כריך, אבל אפילו זה לא נורא חשוב כי ממילא לא מצאת לחם טרי אלא לחם שאינו ראוי למאכל. יתכן שהלחם הזה, מראה גם על מערכת היחסים החדשה בין הילדים- מערכת יחסים יבשה ומלאה נמלים. את רוצה לאחד אותם עם כריכים של לחם טרי, אבל אין לך יכולת לבצע את המשימה. אולי החלום אומר שאם תנסי לאחד ביניהם - הם , "ייעלמו לך "למוסדות" כלומר, כל אחד ילך למקום אחר ולא רק הם- גם הנכדים. אומנם הם יישארו בקרבת מקום וכאילו אמורים לחזור "מהמוסדות", אבל לא ברור מתי. יתכן שמסר החלום - תקבלי את המצב ואל תנסי לשנות אותו, כי התערבות או הפצרות, רק ידחו את הפתרון. הפתרון אינו בידייך.

ההבהרות שכתבת בתגובה, שינו לדעתי את פרוש החלום או הוסיפו דברים חשובים. בדרך כלל איני נוהגת לשנות פרושים בעקבות רקע חדש, אבל הפעם נראה לי שהיה חשוב להוסיף פרוש מתאים. אשמח לקבל תגובה על התוספת הזאת והיא תהיה כאמור חשובה כרקע גם לפרוש החלומות הבאים.

תודה .......... מקבלת את ההצעה שלך לפירוש החלום
". יתכן שמסר החלום - תקבלי את המצב ואל תנסי לשנות אותו, כי התערבות או הפצרות, רק ידחו את הפתרון. הפתרון אינו בידייך."

יש דבר ששכחתי לציין: לגבי הגרוש בתחילת הגרושים אבא והילדים היו בקשר היה מוזמן לאירועים - אבל הוא בחר
להעלם ולא להגיע יותר לאירועים שהוזמן
ולא יוצר קשר איתם אפילו כיום בימי המלחמה , הוא כעס שהם לא יוזמים קשר אליו - וכך שאם הזמן אין קשר בכלל ביניהם.
וגם הפסיקו להזמין אותו לאירועים..... כי מבחינתם למרות שבילדותם די סבלו ממנו - לא ניתקו הקשר. אז הכל נגמר ביניהם עכשיו.
ימים יגידו.
תודה

אלישבע777

Well-known member
". יתכן שמסר החלום - תקבלי את המצב ואל תנסי לשנות אותו, כי התערבות או הפצרות, רק ידחו את הפתרון. הפתרון אינו בידייך."

יש דבר ששכחתי לציין: לגבי הגרוש בתחילת הגרושים אבא והילדים היו בקשר היה מוזמן לאירועים - אבל הוא בחר
ולא יוצר קשר איתם אפילו כיום בימי המלחמה , הוא כעס שהם לא יוזמים קשר אליו - וכך שאם הזמן אין קשר בכלל ביניהם.
וגם הפסיקו להזמין אותו לאירועים..... כי מבחינתם למרות שבילדותם די סבלו ממנו - לא ניתקו הקשר. אז הכל נגמר ביניהם עכשיו.
ימים יגידו.
תודה

נערך לאחרונה ב:

אלישבע777

Well-known member

ימים יגידו.
תודה
לאור התוספת כאן - הילדים בחלום נעלמו ורק הוא הרגיש בכך ולא אמר מילה.
זה תואם במקצת את המצב במציאות: הם אכן "נעלמו לו" כלומר ניתקו את הקשר איתו והוא יודע למה, אבל לא אכפת לו ( בחלום הוא אינו מודיע על היעלמותם, כי לא איכפת לו, אלא רק אחרי שאת שאלת אותו)

תודה .......... מקבלת את הפירוש למסר לפירוש החלום

ימים יגידו.
תודה

למעלה