חלום שחוזר כמעט כל לילה

יש שני מוטיבים מרכזיים שחוזרים כמעט בכל לילה.

אני בחופשה כלשהי של חברים/עבודה/משפחה, לפעמים בארץ, לפעמים בחו"ל ואז:
1. או שאני מרגיש שאני לא נהנה ואני ברגע האחרון מבין שאוי זה דווקא נחמד, חבל שלא עשיתי 1,2,3 או מנצל את הזמן שנותר.
2. כשצריך כבר לחזור, אני נכנס לחדר שאני ישן בו, שבדר"כ יש בו מוטיב מאוד מבולגן ואני מרגיש שאני לא אורז הכל, או שאין לי זמן לארוז הכל או שיש דברים שאני לא יודע איך אני לוקח איתי (למשל מהלילה - הכורסא של הסלון).

משתגע מזה, יש איזה 'כיוון'?

אלישבע777

Well-known member
יש שני מוטיבים מרכזיים שחוזרים כמעט בכל לילה.

אני בחופשה כלשהי של חברים/עבודה/משפחה, לפעמים בארץ, לפעמים בחו"ל ואז:
1. או שאני מרגיש שאני לא נהנה ואני ברגע האחרון מבין שאוי זה דווקא נחמד, חבל שלא עשיתי 1,2,3 או מנצל את הזמן שנותר.
2. כשצריך כבר לחזור, אני נכנס לחדר שאני ישן בו, שבדר"כ יש בו מוטיב מאוד מבולגן ואני מרגיש שאני לא אורז הכל, או שאין לי זמן לארוז הכל או שיש דברים שאני לא יודע איך אני לוקח איתי (למשל מהלילה - הכורסא של הסלון).

משתגע מזה, יש איזה 'כיוון'?
כדי לפרש צריך לתת רקע. קרא את ההנחיות ותוסיף גם תאור ארועים שקדמו לחלום ועוררו אותו

כדי לפרש צריך לתת רקע. קרא את ההנחיות ותוסיף גם תאור ארועים שקדמו לחלום ועוררו אותו
1. גיל - 35
2. מין - זכר
3. מצב משפחתי - נשוי +2
4. מצב תעסוקתי - עובד (שכיר)
5. מה עבר עליכם בתקופה האחרונה.מחשבות, תהיות, מעשים יוצאי דופן מהימים האחרונים - לחצים רגילים של שגרת קורונה עם עבודה, ילדים.
6. מה יחסכם אל הדמויות אשר הופיעו בחלומכם - סה"כ יחס חיובי אבל התחושה הכללית קצת 'החמצתית'/לחוצה

אלישבע777

Well-known member
הפרוש שלי לחלומות דומים החוזרים בכל לילה

אכן סוג כזה של חלומות, נפוץ מאוד אצל אנשים רבים! אם הם חוזרים הם באים להעיר אותך לחשוב עליהם ועל מה שמציק לך בחיים. החלום מבטא היטב את תחושת החמיצות שלך ממה שקורה עכשו ובכלל או ליתר דיוק – התסכול מההחמצות שלך.

בחלק הראשון של החלום, אתה יוצא לחופשה עם אנשים מוכרים ואהובים. החופשה מיועדת למנוחה מהנה ולהידוק קשרים משפחתיים וחברתיים, אבל אתה לא נהנה ממנה ומחמיץ אותה לגמרי ואחר כך מתחרט שלא עשית שום דבר מועיל או מהנה. רק כשהחופשה מסתיימת אתה מגל לפתע שהיא היתה דווקא נחמדה, אבל עכשו צריך ללכת לארוז ולחזור הביתה, איזו החמצה!

יתכן שבחיי יום יום, אתה עמוס במטלות ו- "אין לך ראש" לצאת לחופשה. שידוע לכל אדם שעובד קשה, שחופשה היא אף פעם לא בזמן המתאים ותמיד משעממת, כשאתה כה עסוק בדברים חשובים, בוערים ברומו של עולם. החלום אומר לך - צא לחופשה ( לחופשי!), אל תסתגר ב- ד' אמות. לך תבלה, תתרועע שוב עם המשפחה והחברים, תמצה את הזמן ותהנה ממנו, אז תוכל לחזור לשגרה בכוחות מחודשים ובהרגשת סיפוק.
לַכֹּל זְמָן וְעֵת לְכָל חֵפֶץ תַּחַת הַשָּׁמָיִם כדברי קוהלת.

בחלק השני – החופשה הסתיימה וצריך לחזור. הקטע הזה אינו המשך אלא כמעט חלום נוסף. בקטע הזה אתה לבד, למה? היכן כולם? היכן המשפחה?

אתה נכנס לחדרך ( במלון, מן הסתם). אבל שם הדברים לא מסתדרים: החדר מבולגן, אינך אורז בזמן או אינך אורז הכל, או שאינך יודע מה לארוז. בחלק הזה, גם בולטים שני מוטיבים: האחד - הפספוס, החמצה. מה שאתה עושה, אינו מושלם עד הסוף. השני- מוטיב הזמן. אתה ממהר, אינך מספיק. אומנם המוטיבים חוזרים בשני החלומות, אבל בחלק הזה אתה לפחות מנסה לעשות משהו לשיפור המצב, אם כי מתוך לחץ ולא מתוך מוטיבציה.

החלק הזה מראה לך, שאין סדר בחייך. או לפחות אין סדר עדיפויות למשימות ואין התייחסות לקוצר הזמן. החלום משקף לך את הצורך לשנות הרגלים וסדרים. למיין לפי חשיבותם : מסמכים, חפצים, בגדים, מתנות וכד'. לארוז ולסדר אותם במקום ולסלק דברים שאין בהם צורך. לעשות סדר בחדר ובחיים בכלל. ולקבוע סדר יום נוח ויעיל, במגבלות הזמן. אחרי שתסדר עניינים ודברים, יהיה לך זמן ליהנות מהחברים, מהמשפחה ומהבילוי איתם ולצאת איתם לחופשה. לסדר את הבית (?) המשרד(?) שיהיה יותר נעים לשהות בו. אז תרגיש שאתה עושה בחיים דברים מספקים ובעלי חשיבות יום יום, הרי זה כמעט כמו לצאת לחופשה.

אשמח לתגובתך על הפרושים, מה היה נכון ומה לא. אם הם לא התאימו לך, נסה עתה לפרש בעצמך, יש לך קצה חוט ואולי יעלו לך רעיונות נוספים ותובנות חדשות.

למעלה