חלום

בת 37 נשואה +3 עובדת
חלמתי שאני נמצאת עם עוד 3 אנשים לא זוכרת מי אלו ואנחנו משחקים בכדור ומי שאני אמורה לשחק איתה הופכת ללא נראית ואנחנו כאילו לא מופתעים מזה ואז מתיישבים על ספה וכאילו אנחנו מחכים שהיא תחזור להיות נראית ושזה לא קורה אנחנו אומרים שנצא לראות איפה היא אולי היא חזרה בזמן. ואנחנו יוצאים ואז מגיעים לכמו אולם אירועים שאמור להיות בו כנראה חתונה ואני רואה 2 ילדים ואומרת לחברה שאיתי תראי איזה ילדה יפה היא היתה אנחנו כאילו מכירים אותה גדולה יותר ואז מרימה את אח שלה ואומרת לו ואתה חתיך הורס שובר ללבבות לבנות גם אותו אני כאילו מכירה בבגרות שלו. וכאילו באירוע מדברים על החברה שנעלמה לנו קראו לה רחל או רחלי.
ונזכרים בדברים שעשתה ומה היה ועל השולחן יש מלאא עוגיות מתוקות שאנחנו אוכלים מהם והחברה הזאת כאילו יושבת בצד אבל אף אחד לא רואה אות והיא אומרת לי לטעום מהחלה מספר 7 ואני בוצעת אותה והיא מלאה במילוי טעים ואני אומרת שהיא ביקשה שנטעם מזה
ואז מי שאיתי בשולחן אומרת לבן זוג שלה אם זה נגמר והחתונה מבוטלת ואני חושבת לעצמי שבטח ככה הם נפרדו שבעתיד אני מכירה אותם כבר כפרודים.
ואני ועוד חברה יוצאות החוצה ורואות בחצר את הקבר של הרחל הזאת והחברה שמה יד על המצבה שנראית ישנה ומוזנחת וכאילו נסגר עליה משהו על היד ואנחנו שומעות כמו קול שאומר יותר לא תוכלי לברוח ולהעלם ושאני קוראת לעזרה כולם בורחים ומפחדים
ואז אני מוצאת רכב שנטשו אותו והחברה מצליחה להשתחרר ואני שואלת אותה אם היא זוכרת איך נוהגים ושתתחיל לנסוע לאט אבל היא כאילו נוסעת למצוק עם הרבה עצים ויש חודך ואנחנו מבינות שאנחנו עומדות להתרסק ואני אומרת שמע ישראל ומחכה לבום של ההתרסקות והתעוררתי

אלישבע777

Well-known member
שלום מור,
החלום ארוך וקשה. העתקתי אותו ( בשינויים קלים) וחילקתי לפסקאות כהבנתי ולכל פסקה, נתתי פרוש לחוד. בעצם כל פסקה היא גם המשך וגם חלום נפרד כמעט.

חלק א

חלמתי שאני נמצאת עם עוד 3 אנשים לא זוכרת מי אלו ואנחנו משחקים בכדור ומי שאני אמורה לשחק איתה הופכת ללא נראית ואנחנו כאילו לא מופתעים מזה ואז מתיישבים על ספה וכאילו אנחנו מחכים שהיא תחזור להיות נראית ושזה לא קורה אנחנו אומרים שנצא לראות איפה היא אולי היא חזרה בזמן.

בחלק א – את משחקת בכדור עם חברות אלמוניות וזו שאת משחקת איתה או אולי צריכה לזרוק לה את הכדור – הופכת ללא נראית ונעלמת. אתם אומרים שהיא אולי חזרה בזמן.

את כאן בכמה תפקידים, את גם הכדור הנמסר מיד ליד, אבל מאחר שאת גם המוסרת – יש לך שליטה עליו. יש ו... אין. פתאום חברתך נעלמת לך. היא חזרה בזמן. את מרגישה מטולטלת כמו כדור והשליטה שלך על עצמך היא חלקית. כאן יש שתי אפשרויות:

אפשרות א - החברה שנעלמה חזרה בזמן. כלומר – היא עשתה את המעשה הנכון ! עזבה את המקום בזמן, ונעלמה ממציאות פחות טובה, מציאות מטלטלת ואת – נשארת וחיכית לה והיא לא באה. לא עשית שום דבר. את רק מחכה!

אפשרות ב – מי שנעלם זו את עצמך. את חזרת בזמן אחורה לימים טובים יותר וחופשיים יותר. אינך רוצה להיות יותר כדור משחק בידי אחרים ואינך רוצה יותר טלטלות

חלק ב

ואנחנו יוצאים ואז מגיעים לכמו אולם אירועים שאמור להיות בו כנראה חתונה ואני רואה 2 ילדים ואומרת לחברה שאיתי - תראי איזה ילדה יפה היא היתה אנחנו כאילו מכירים אותה גדולה יותר ואז מרימה את אח שלה ואומרת לו ואתה חתיך הורס שובר לבבות לבנות גם אותו אני כאילו מכירה בבגרות שלו.

הילדה היפה היא את ואת יודעת מה יהיה איתה כשהיא תהיה יותר גדולה. האח הזה הוא אולי בעלך? או מישהו שאהבת ששבר את ליבך? אולי אח אמיתי שפגע בך? כאן היה חסר לי קצה חוט כדי לטוות רעיון לפרוש. את צריכה לחשוב מי זה יכול להיות ומה הקשר שלו אליך. כל פרט בחלום, יש לו משמעות אישית

חלק ג

וכאילו באירוע מדברים על החברה שנעלמה לנו קראו לה רחל או רחלי.
ונזכרים בדברים שעשתה ומה היה ועל השולחן יש מלא עוגיות מתוקות שאנחנו אוכלים מהם והחברה הזאת כאילו יושבת בצד אבל אף אחד לא רואה אותה והיא אומרת לי לטעום מהחלה מספר 7 ואני בוצעת אותה והיא מלאה במילוי טעים ואני אומרת שהיא ביקשה שנטעם מזה
ואז מי שאיתי בשולחן אומרת לבן זוג שלה אם זה נגמר והחתונה מבוטלת ואני חושבת לעצמי שבטח ככה הם נפרדו שבעתיד אני מכירה אותם כבר כפרודים.

את בחתונה של רחל שהיא חתונתך שלך. יש ממתקים ויש תקווה לעתיד וכולם נהנים. את ברקיע השביעי (חלה מס. 7) והעתיד מתוק וטעים. אבל את שומעת נבואה לעתיד מפי מי שהיתה מוזמנת וישבה על ידיך. את חשה היום, כמי שנגזר גורלו מזמן, והעתיד הצופן טובות הפך למפח נפש. הזוג בחלום נפרד. אולי זה מה שאת היית רוצה היום? מכל מקום הפרידה מתקשרת לחלק הקודם – את רוצה חופש ועתיד חדש.

חלק ד

ואני ועוד חברה יוצאות החוצה ורואות בחצר את הקבר של הרחל הזאת והחברה שמה יד על המצבה שנראית ישנה ומוזנחת וכאילו נסגר עליה משהו על היד ואנחנו שומעות כמו קול שאומר: יותר לא תוכלי לברוח ולהעלם ושאני קוראת לעזרה כולם בורחים ומפחדים

את בקבר רחל! קבר רחל האמיתי הוא אמנם ישן ועתיק יומין (אבל לא מוזנח, להפך!) ולשם מגיעים בעיקר נשים לשאת תפילה לבורא עולם ולרחל אימנו ונאנחים ואף מזילים דמעות. זה המקום עליו ירמיהו הנביא: ( ירמיהו יא – יד)

כֹּה אָמַר יְהוָה קוֹל בְּרָמָה נִשְׁמָע נְהִי בְּכִי תַמְרוּרִים רָחֵל מְבַכָּה עַל בָּנֶיהָ מֵאֲנָה לְהִנָּחֵם עַל בָּנֶיהָ כִּי אֵינֶנּוּ

רחל אימנו מבכה על בניה. גם את אימא. וגם לך יש צער גידול בנים. את חשה שאת משאירה בעולם זכרונות ( מצבה) מוזנחים, לא חשובים. הקול שאומר – "יותר לא תוכלי לברוח" וגו' הוא הקול השני שבליבך – את רוצה לברוח, אבל אינך יכולה. את קוראת לעזרה ואין עונה.

חלק ה

ואז אני מוצאת רכב שנטשו אותו והחברה מצליחה להשתחרר ואני שואלת אותה אם היא זוכרת איך נוהגים ושתתחיל לנסוע לאט אבל היא כאילו נוסעת למצוק עם הרבה עצים ויש חודך ואנחנו מבינות שאנחנו עומדות להתרסק ואני אומרת "שמע ישראל" ומחכה לבום של ההתרסקות והתעוררתי

בחלק הזה את וחברתך נוסעות באיזה רכב נטוש ( שוב המוטיב של משהו ישן ומוזנח כמו המצבה) לאיזה מצוק אם הרבה עצים בחושך. מצב מאוד מסוכן! גם הרכב לא במצב טוב, גם אולי החברה אינה זוכרת איך נוהגים וגם אתן מגיעות בחושך למקום שבו העצים מסתירים את הנוף ויש מצוק. יש כאן הרבה סמלים בחלום של סכנה. סוף סוף את עוזבת את המקום הלא נעים ( הקבר והמצבה המוזנחת) ויוצאת לדרך, אבל לא בתחושת שחרור, אלא בתחושה של סכנה. הקול שאמר לך בחלק הקודם – יותר לא תוכלי לברוח לעולם , מנבא את מה שעלול לקרות בעוד רגע. אכן את לא יכולה לברוח. מין נבואה או איזו החלטה שמימית כמו בחלק של החתונה שבו מישהי ניבאה שהזוג ייפרד. עתה בחלום, את חשה שאתן עומדות להתרסק ( לתהום) את עומדת להיפרד מהחיים!! את מספיקה לומר "שמע ישראל ומחכה ל.. בום. ואז התעוררת. הסיוט נגמר. לא קרה כלום. החלום נפסק שניה לפני שהכל נעלם וגם שניה לפני שאת נעלמת בקרקעית התהום.

אכן חלום קשה, אולי אחד הקשים שקראתי פה בפורום. בכל סצנה הוא מתפתח לחלום קשה יותר. אבל אסור לשכוח שלירמיהו הנביא מנחם את עמו באותו פרק לא! רחל מבכה על בניה (פסוק י"ד) והמצב ממש על הפנים. אבל יש נחמה ויש תקווה. את רק צריכה לדעת שבסוף לא תתרסקי, אלא תנצלי ותתעוררי מהסיוט. הנה הפסוקים הבאים:

טו
כֹּה אָמַר יְהוָה, מִנְעִי קוֹלֵךְ מִבֶּכִי, וְעֵינַיִךְ, מִדִּמְעָה: כִּי יֵשׁ שָׂכָר לִפְעֻלָּתֵךְ נְאֻם-יְהוָה, וְשָׁבוּ מֵאֶרֶץ אוֹיֵב. טז וְיֵשׁ-תִּקְוָה לְאַחֲרִיתֵךְ, נְאֻם-יְהוָה; וְשָׁבוּ בָנִים, לִגְבוּלָם. {ס}

אשמח לשמוע את חוות דעתך על החלום.

אני ראשית שוב אודה לך על פירוש כל כך מפורט וארוך זה לא מובן מאליו.
ואכן זה היה חלום קשה אני חושבת שהכי קשה שהיה לי הייתי מוטרדת מכל כך הרבה דברים שקרו בו החלה הטרידה אותי שמישהי שנפטרה מבקשת ממני שנאכל ממנה והקבר שתפס את החברה וכמובן הנפילה עם הרכב ושאמרתי שמע ישראל ואני שומרת מסורת ולא דתיה.
אני חושבת שאני כן רוצה את החופש שלי שחסר לי וכן הייתי רוצה להיות במקום טוב יותר לגבי שובר הלבבות לא עולה לי משהו או מישהו שאני יכולה לשייך את זה אליו אני בת יחידה ובעלי לא שבר לי את הלב או לא חוויתי פרידה קשה.
לגבי קבר רחל כן אני אכן חוששת מה זכרונות שישאר לילדים שלי ורוצה שיהיה להם זכרונות טובים מהילדות ולא רק את הכעסים והמריבות
ושוב תודה לך על הפירוש המפורט

אלישבע777

Well-known member
אני ראשית שוב אודה לך על פירוש כל כך מפורט וארוך זה לא מובן מאליו.
ואכן זה היה חלום קשה אני חושבת שהכי קשה שהיה לי הייתי מוטרדת מכל כך הרבה דברים שקרו בו החלה הטרידה אותי שמישהי שנפטרה מבקשת ממני שנאכל ממנה והקבר שתפס את החברה וכמובן הנפילה עם הרכב ושאמרתי שמע ישראל ואני שומרת מסורת ולא דתיה.
אני חושבת שאני כן רוצה את החופש שלי שחסר לי וכן הייתי רוצה להיות במקום טוב יותר לגבי שובר הלבבות לא עולה לי משהו או מישהו שאני יכולה לשייך את זה אליו אני בת יחידה ובעלי לא שבר לי את הלב או לא חוויתי פרידה קשה.
לגבי קבר רחל כן אני אכן חוששת מה זכרונות שישאר לילדים שלי ורוצה שיהיה להם זכרונות טובים מהילדות ולא רק את הכעסים והמריבות
ושוב תודה לך על הפירוש המפורט
תודה על תגובתך!!
לגבי פרטי החלום, היו חלקים שלא הבנתי כל כך, כי זה נכתב בזרם התודעה, והמשפטים היו ארוכים. עכשו בתגובתך ראיתי שהיו פרטים שלא הבנתי אותם ולכן התעלמתי מהם. למשל - "הקבר שתפס את החברה"- זה פרט חשוב וכדאי שתחשבי מה הוא אומר. אני לא ממש הבנתי את הקטע ולכן לא התייחסתי. בעתיד, תנסי לכתוב במשפטים קצרים יותר, כדי שיהיה לי ברור.

אשתדל לזכור אני מנסה לרשום מהר שלא אשכח משהו אנסה בפעם הבאה לחלק את החלום אפילו שיהיה יותר ברור

למעלה