חלוקה

newKiticat

New member
חלוקה

של אחוזי שומן-חלבונים-פחמימות. בעיקרון אני בתהליך שכולל ירידה במשקל- אבל ההתמקדות שלי היא יותר בכיוון התוכן של האוכל- ופחות בקלוריות (וכל אותן בנות שגאות בכך שהגיעו "רק" ל1000 שכולו מאייס קפה וגלידה- די משעשעות אותי.) אני קוראת דיווחים משלים קצת.. כמה אחוז מהדיאטה צריך להיות שומן? חלבון? פחמימה? אני לא מתאמנת באופן מקצועי, ורק עושה הליכות מדי יום. (וברגע שאני אוכל אני אעלה את זה שוב ל9-10 ק"מ ביום..) אני חובבת ירקות מושבעת ולא אוכלת בשר יותר מדי. הבנתי שהאיזון צריך להיות שומן 30%, חלבון 15% וכל השאר פחמימה? האם זה נכון לגבי ירידה במשקל גם? לטעמי אני אוכלת מאוזן למדי- ותכולת השומן מגיעה באופן ממוצע ל22%... זה אידאלי? יש מינימום שלא כדאי לרדת מתחתיו?

אם מה שכתבת נכון, נראה שאת בכיוון

בכל אופן, לצורך ירידה במשקל, מה שחשוב הוא להיות במאזן קלורי שלילי. על מנת לעשות זאת בצורה בריאה, הקפידי על צריכה מספקת של חלבון + שומן חיוני. את יכולה גם להתייעץ עם דיאטנית של קופ"ח.

newKiticat

New member
תודה...

מאזן קלורי שלילי קיים. גם שתייה מרובה, ספורט ואורח חיים מאוזן. רק תהיתי לגבי החלוקה.... זה הכל...

gesus

New member
אני אגיד לך מה החלוקה שלי

אני רץ כל יום 10 ק"מ בקצב תחרותי ( 36 דקות) ונהנה מאחוזי שומן נמוכים. החלוקה שלי היא % 60 פחמימות, 30% חלבונים ו-10% שומן ולדעתי החלוקה הזו יכולה להתאים גם לך עם סטיה של כמה אחוזים. דוגמאות למזונות שמתאימים לחלוקה ניתן למצוא דרך הקישור הזה.

newKiticat

New member
אני נוטה להסכים

נשמע לי יותר מדי חלבון בשביל בחורה שלא מתאמנת באופן מקצועי.... (מעבר להפחדה כללית של עודף חלבון שיכול לפגוע בכליות...)

m0sh3

New member
הוא בכלל בחור ,

ועודף חלבון לא פוגע בכליות אלא אם כן יש בעיות בכליות מלכתחילה.

newKiticat

New member
כנראה כשיש נטייה

לפגיעה בכליות בגלל מחלה כרונית הפחד גורם ומתעצם על ידי דברים שאינם בהכרח רציונליים. בכל אופן- הוא דיבר על החלוקה האידאלית בשבילו תחת השירשור שתחתיו תהיתי לגבי החלוקה האידאלית לגביי. ואני כאמור. בחורה שאינה מתאמנת לטריאלתון או משהו שכזה...

m0sh3

New member
אם מדובר בך ,

אז צריכה של 0.8-1 גרם חלבון לק"ג מסה רזה זה מה שאת צריכה בהנחה שאת לא מתאמנת. אם אני זוכר נכון את עושה רק הליכות , אז אני ממליץ לך להעלות את כמויות החלבון ל1.2-1.5 גרם לק"ג מסה רזה. את שאר הקלוריות תמלאי בשומן ופחמימות.

newKiticat

New member
אפשר הסבר

למה זה בדיוק מסה רזה? (האם הכוונה לחשב חלבון כפול משקל הגוף האידאלי? או משקל הגוף הנוכחי?) אני מתכוונת להתחיל עם משקולות שוב. אבל כנראה שלא בעתיד הקרוב (עוד כמה חודשים כנראה), אני מנחשת- אבל אופתע אם אני אמורה לצרוך עדיין כמו גבר שמתאמן באופן אינטסבי....

m0sh3

New member
מסה רזה = מסת כללית פחות מסת שומן.

1.5 גרם חלבון לק"ג רזה זה בסדר גם לאמוני משקולות , כי סה"כ המטרה היא לשמר מסה ולא לעלות במסה.

אן8

New member
שאלה

את האחוזים מודדים לפי אחוזים מהקלוריות או אחוזים ממשקל האוכל?

אלי ו.

New member
בד"כ מהקלוריות

כשאומרים שההמלצה היא לא לעלות מעל 30% מהתזונה משומן הכוונה היא ל 30% מהקלוריות. מה שאומר שאם מוצר מכיל 30 גרם חלבון, 40 גרם פחממות ו 30 גרם שומנים אחוז השומנים (מהקלוריות) אינו 30% אלא כ 50%.(30 גרם חלבון - 120 קלוריות, 40 גרם פחממות - 160 , 30 גרם שומן 270 סה"כ 550 קלוריות מהן 270 משומן)

למעלה