חלקה 15 בגוש 15441 יבניאל

dikla tavori

New member
חלקה 15 בגוש 15441 יבניאל

במשפחתי קרתה התאבדות בגלל המתנה ארוכה מידי שקרקע חקלאית תופשר
הקרקע נרכשה על ידי הור הקודם במשפחה שקנו בתחילת שנות ה 80 את הקרקע ממתווך שקוראים לו בילו יצחק, אשר מספר שנים לאחר מכן הורשע בפלילים בגין הבטחת שווא לרוכשי קרקעות חקלאיות שהקרקע תופשר.
ההורים שלי לא קנו דירה משלהם כי הם הסתמכו על ההבטחה שהקרקע תופשר לבניה.
עד שזה קרה, (וזה עדיין לא קרה), בינתיים מחירי הדיור התייקרו והורי המשיכו לשלם דמי שכירות, וכך גם אני מוצאת את עצמי משלמת דמי שכירות.
הם קנו חצי דונם בגוש 15441 בחלקה 15 ביבניאל, כשנאמר להם שזה קרוב לים כנרת ושהבית שהם יבנו על המגרש ישקיף לים כנרת.
מהבדיקה של גוש חלקה בטאבו, הבנתי שחלקה מספר 15 (בגוש 15441) היא שטח בגודל 24 דונם, ושהחצי דונם שלנו הוא במושע (במשותף).
לפני 16 שנים הורי בדקו מול מהנדסת של ועדה לתכנון ובניה שתחום השיפוט של הישוב יבניאל נמצא תחת אחריותה של הועדה, והיה כתוב שחלה תכנית שמאפשרת לשים צימרים בחלקה 15 (בגוש 15441) לצורכי נופש ותיירות.

במשך 26 שנים שההורים שלי ניסו ליצור קשר עם שאר בעלי החלקה כדי לאסוף את כולם במטרה שכל בעלי החלקה יחתמו על הסכם שיתוף שמגדיר לפי מודד מוסמך את המיקום של כל אחד מבעלי החלקה, תשריט ותקנון בהתאם לשימושים שהתוכניות מתאר שחלות על האיזור מתירים לעשות, לפי חלוקה יחסית בין כל השותפים.
הבעיה היתה טכנית להשיג את האנשים.
בעידן הפייסבוק חשבתי שאני יצליח לארגן את כל האנשים, אבל במשך 9 שנים שלא הצלחתי בכלל, כי בנוסף לצרה הזאת של הקושי להשיג את האנשים, חלק מהאנשים נפטרו, ויש להם יורשים שבסך הכל מוסיפים שותפים נוספים שמקשים עוד יותר על השגת כל השותפים לצורך חתימה על שיתוף.

השאלה היא איך עושים חלוקה בלי צורך בחתימה של אנשים ?
האם כדי לבקש להגיש לטאבו תשריט (בתשריט בתוכו שיוך לכל אחד מהבעלים של החלקה תת חלקה מהחלקה) ובקשה לרישום בפנקס בתים משותפים חייבים חתימה של כל הבעלים של החלקה או שיש חריגים בחוק שמאפשרים לקבל אישור לתשריט כזה ולרישומו בפנקס בתים משותפים גם בלי החתימה של מישהו ?
אודה לכם אם תענו לי על השאלות האלה, ואם תעדכנו אותי גם על תכניות חדשות שחלות על החלקה הזאת מהשנים האחרונות.

avi quick

New member
דקלה שלום
נתקלתי במקרה בפרסום שלך, בדקתי ואני רואה שעדיין הנושא לא בא לפתרון.
אני מתווך נדלן שעובד ביבנאל (וגם מתגורר בו) אשמח שתיצרי קשר ואנסה לעזור לך ולשתף פעולה.

אבי צ'רטקוב - קוויק האוס נדלן
052-7560522
[email protected]
www.quickhouse.co.il

למעלה