חמת חלילים

Volldemort

New member
חמת חלילים

מישהו מכיר אתר של חנות מוזיקה שמוכר חמת חלילים? אם לא, בחנויות המוזיקה הרגילות מוכרים חמת חלילים? ומה המחיר בערך?

thesheep

New member
לא קונים חמת חלילים בחנות

צר לי. עד כמה שידוע לי אין חנויות שמוכרות חמת חלילים בארץ וגם אם היו לא הייתי משקיע שקל בחמת חלילים שמוצגת בחנות - רוב החמתות האלה מיוצרות בפקיסטן. חמת חלילים מזמינים מבונה חמתות, לגבי חמת חלילים אירית (Uilleann) המחיר נע בין 1000-1500 אירו ל-Practice Set. לגבי חמת חלילים סקוטית, אני יכול לברר.

Volldemort

New member
איי. 1000 אירו?

בכל מקרה, איפה קונים כזה דבר? ויש לך מושג אם זה מתאים למישהו בן 14 (אני
)?

thesheep

New member
לא אמרת איזה חמת

את רוצה לקנות! אירית או סקוטית... נראה לי שעדיף שקודם תנעל על סוג החמת, לגבי הגיל - כמה שיותר מוקדם יותר טוב. יכול להיות שמבחינת המידות של החמת יהיה לך קצת קשה אבל שווה לבדוק כל מני אופציות.

Volldemort

New member
אין לי ממש מושג

פשוט הכלי נגינה הזה נראה לי מגניב והייתי רוצה לקנות אותו (או לחסוך עבורו כמה שנים...). ואני מעדיף אירית.

thesheep

New member
אוקי!

אני מקווה שאת מכיר את ההבדלים המרכזיים ביניהם - חמת חלילים סקוטית היא בעמידה, ניפוח השק נעשה בעזרת הפה, את הdrones (אלה שעושים את ה"עעעעעעעעעעעעעה" ברקע) ניתן לכוון אך לא ניתן לנגן איתם, ויש לה רק אוקטבה אחת. חמת חלילים אירית היא בישיבה, הניפוח נעשה בעזרת מפוח, ניתן לכוון את הdrones ונגן עליהם (במידה וקנית כאלה, כמובן) ויש לה שתי אוקטבות. לי יש חמת חלילים אירית משומשת שקניתי באתר uilleannobsession.com, בלוח המודעות. המחיר לא היה עד כדי כך נורא - 800$ ועוד המס שהייתי צריך לשלם עליה בארץ - 650 ש"ח. כמו שאמרתי, חמת חדשה תעלה מינימום 1000 אירו, אם יצרן רוצה פחות מזה - לא כדאי לקנות. חמת חלילים אירית באה בכמה צורות - practice set שזה כולל רק שק+מפוח+chanter (כלומר זה שמנגנים איתו..). half set - שזה כולל שק+מפוח+chanter+drones full set - שזה כולל שק+מפוח+drones+chanter+regulators, שכל הסיפור הזה נחשב ל"חמת המושלמת". אתה צריך ללכת בהתחלה על הסט הבסיסי - practice set. לדעתי כדאי לך להתחיל לנגן על whistle כמה שנים עד שתרוויח מספיק כסף, ככה תהיה לך זריזות באצבעות ותכיר הרבה tunes כשתהיה לך את החמת. בהצלחה! נ.ב. יש גם northumbrian pipes וsmall pipes (ועוד!).

Volldemort

New member
תודה רבה!

זה היה מפורט, אני חושב שהבנתי. ומה זאת אומרת "לדעתי כדאי לך להתחיל לנגן על whistle"? מה זה whistle?

למעלה