חרטה

Limlimor83

New member
איך מתמודדים עם רגשות חרטה ותחושה של חוסר רצון בהריון מתקדם ?ח;-#
כל התהליך היה פזיז הצילו .בת 37
בוכה וכואבת על מעשה זה שלא במסגרת נישואים

נערך לאחרונה ב:

אמאנחל

Member
מנהל
פתאום הפחד מציף.

כשקיבלתי את ההודעה המשמחת על ההריון התגובה הראשונה שלי הייתה: מה עשיתי??

מובן שזה מפחיד. זהו שינוי בחיים שאנחנו הולכות אליו בלי לדעת מה באמת צפוי לנו. שינוי מהותי שאין דרך לצפות איך נרגיש איתו. הקשיים מאוד ברורים, אבל קשה לדמיין את האושר המציף שמגיע עם האמהות. כן, קשה, מתיש, מעייף, אבל התגמול הרגשי שווה את זה.

תצטרכי לסמוך על עצמך שכמו שהתמודדת עד היום בעצמאות ובעוצמה עם החיים, כך תדעי להתמודד עם מה שהאמהות תביא. ותזכרי שאת לא לבד, את מוקפת באוהבייך, ובחברה שבסך הכל מאוד מפרגנת ותומכת באמהות.

והילד יגדל בבית טוב ואוהב, עם אמא טובה וחכמה. הוא יגדל להיות אדם שלם ומלא, וכל הדלתות יהיו פתוחות לפניו.

Limlimor83

New member
פתאום הפחד מציף.

מובן שזה מפחיד. זהו שינוי בחיים שאנחנו הולכות אליו בלי לדעת מה באמת צפוי לנו. שינוי מהותי שאין דרך לצפות איך נרגיש איתו. הקשיים
פתאום הפחד מציף.

מובן שזה מפחיד. זהו שינוי בחיים שאנחנו הולכות אליו בלי לדעת מה באמת צפוי לנו. שינוי מהותי שאין דרך לצפות איך נרגיש איתו. הקשיים מאוד ברורים, אבל קשה לדמיין את האושר המציף שמגיע עם האמהות. כן, קשה, מתיש, מעייף, אבל התגמול הרגשי שווה את זה.

תצטרכי לסמוך על עצמך שכמו שהתמודדת עד היום בעצמאות ובעוצמה עם החיים, כך תדעי להתמודד עם מה שהאמהות תביא. ותזכרי שאת לא לבד, את מוקפת באוהבייך, ובחברה שבסך הכל מאוד מפרגנת ותומכת באמהות.

והילד יגדל בבית טוב ואוהב, עם אמא טובה וחכמה. הוא יגדל להיות אדם שלם ומלא, וכל הדלתות יהיו פתוחות לפניו.

ברורים, אבל קשה לדמיין את האושר המציף שמגיע עם האמהות. כן, קשה, מתיש, מעייף, אבל התגמול הרגשי שווה את זה.

Limlimor83

New member
הבעיה שהחרטה לצערי אמיתית . נזכרתי בלודש שכבר אי אפשר לשנות

אמאנחל

Member
מנהל
מחשבות, תראי אם יעזור:

אנשים חיים עם חרטות מכל הסוגים. אפשר לחיות עם חרטה.

חרטה היא רגש, כמו שהיא באה כך היא יכולה לחלוף. כרגע היא כאן. תכירי בה, תחשבי עליה. תראי אילו מסקנות את יכולה להסיק ממנה, לקחים לעתיד? דרכי פעולה? מה היא מספרת לך? ממה היא נובעת? מה יכול לשנות אותה? איך אפשר להסתדר ביחד איתה? היא לא הופכת אותך לאדם רע, היא מה שהיא.

רק אחרי ש"חפרת" בה זמן מה, תנסי להניח לה. תני לה לחלוף, אל תתקבעי עליה. יכול להיות שהחרטה תהפוך לשמחה על אושר גדול. וגם יכול להיות שלא.

אם לאורך זמן את רואה שהיא מנהלת אותך ומשתלטת לך על החיים, ולא נותנת לך מנוח, אז תלכי לייעוץ פסיכולוגי. יש דרכים ללמוד לחיות עם חרטות, לעשות להן טרנספורמציה. תהיי בטוחה שאת לא האדם הראשון ולא האחרון שמתמודד עם חיים בליווי חרטות. לא יודעת אם זה עוזר, אבל אני חושבת שכן, זה עוזר לדעת שאת לא יוצאת דופן.

ותבואי לבקר כאן מדי פעם לעדכן. תתקבלי בברכה.

למעלה