חשבון נפש,

חשבון נפש,

אני באופן אישי לא מוצא שברגיל יש צורך בלהעמיס על חברי הפורום היקרים וכל עוברי האורח הודעות הנכתבות מליבם של המנהלים אליהם. רק בשבוע שעבר מיכל פנתה אל כל אחד ואחד מכם בבקשה לשרשר הודעות שעניינם ביחצנות ופירסום מכל סוג שהוא לשרשור אחד שנפתח בין פעם לשלוש פעמים בשבוע, לפי מידת הצורך. והנה אני פונה אליכם בשנית בפרק זמן של שבוע, בנושא אחר ומאוד חשוב בעיניי, הישר ללב כולכם. דרך אגב-אני אישית חושב שעניין האירועים הוא חלק בלתי נפרד מהפורום ומנושא הפורום ולכן איני עושה את ההפרדה, אך חשוב לי שזה יהיה במסגרת כללים מסויימת שכולכם תכבדו ולא תזרקו עליה זין. יש כל מיני סוגים של מנהלים לפורומים, אך ניתן לסווג אותם בצורה הבאה: המשקיפים, אלה שלוקחים על עצמם את המשימות המנהלתיות שהרי נזקקות לתחזוקה השוטפת של הפורום; המומחים, אלה שקיבלו ניהול בפורום על סמך העובדה שהם למודי ניסיון ומומחים בנושא עליו הם ממונים. הם בעיקר מייעצים לבאי הפורום; והפעילים-אלה שכותבים כמו כל אחד אחר בפורום, אך יחד עם זאת אחראים על הפן הניהולי בו. אני לא מצליח לסווג את עצמי כאף אחד מסויים מהקבוצות שציינתי. יש בי משהו מכל קבוצה, ועוד משהו שלא בטוח שיש-אני כל הזמן לומד יחד עם הלימוד שאני מעניק כאן. מה אני מנסה להגיד בכל ההודעה החופרת הזו? ממש עוד מעט תמלא לפורום רגאיי בתפוז שנה. שנה זה לא צחוק, זה פרק זמן רציני, ואם תוסיפו את הכמעט שנה שבה הקומונה הייתה קיימת-מבחינתי הגיע הזמן לחשבון נפש קטן. הקמתי את הפורום הזה עם חזון. כן, תצחקו אבל זה מה שקרה. הפורום הזה נבנה על חזון-חזון להפוך את המקום הזה לקהילה לכל דבר, שנהנית להיכנס ולדבר אחד עם השני, ועם כל חדש שמגיע על הנושא המיוחד והגדול הזה שנקרא רגאיי. מבחינתי יכולתי להמשיך עם הקומונה עוד הרבה זמן, אבל הגעתי למסקנה שכשהפורטל הכי גדול בארץ מציע לך את ההזדמנות לחשוף את המוזיקה שאתה אוהב לשמוע ולחקור לקהל חדש לחלוטין של אנשים-פשוט פשע יהיה לסרב!!! במהלך הזמן התווספו עוד ועוד אנשים לפורום וכיום הוא מונה באופן כולל כ200 חברים! וזה לא הולך ברגל כשבקומונה היו כ50 חברים פעילים בשיאה... הרבה כתבו תקופה וחתכו, הפכו למשקיפים וחבל, הרבה גם נשארו. בערך פעם פעמיים בשבוע עולה כאן הודעה בסיגנון של "וואי איזה פורום! לא דמיינתי שיש פורום למוזיקה הזאת! כל הכבוד!" או סתם "היי אני חדש" וזה מחמם את הלב. נכון, זהו לא הפורום היחיד לרגאיי בארץ, וגם לא הגדול. ובכל זאת הוא חושף לא מעט אנשים לרגאיי, הרבה יותר ממה שאתם וגם אני מעלים על דעתכם. אם אני כמשקיף, או כאחד שהיה לו חזון מסויים בראש נכנס לפורום הזה, אני חושב שאני לא רואה בו את מה שהוא יכול להיות. גלום פה פוטנציאל עצום! ושלא תבינו לא נכון, אני לא מהמתייאשים!!! מבחינתי באופן די גבוה הפורום השיג המון מטרות וזה מצויין. אבל זה לא מספיק לי ובגלל זה אני רושם אליכם את המילים האלה. הייתי שמח אם כל מי שמחשיב עצמו חלק מהפורום הזה-בין אם משקיפים, מומחים או פעילים, או סתם אנשים שאכפת להם, אם כולכם תקראו את ההודעה כולה(ולא רק את השורה הזו), ותגיבו. מה תגיבו? זה כבר עניינכם, אבל תגובה של כל אחד מכם חשובה בשרשור הזה, מסיבות ברורות. הייתי שמח לראות פה בראש ובראשונה הצעות יעול, דברים שלדעתכם יכולים לשדרג את הפורום הזה ולהחזיר אותו למסלול. מן הסתם תמיד יהיה טוב לקרוא מה הפורום בשבילכם, ולמי מכם שהפורום עזר, חשף משהו עד היום מהמוזיקה המדהימה והמופלאה הזו, חידש משהו, אפילו קטן ואני יודע שלרובכם זה קרה. אני רוצה את עזרת כולכם, אני לוקח את הפורום הזה מאוד ברצינות, והייתי רוצה לראות את החברים בו, הפעילים יותר והפעילים פחות את כולם-לוקחים ולו את השרשור הזה במלוא הרצינות הראויה. דעתכם חשובה לנו(וכשאני אומר "לנו" אני מתכוון לכל הפורום הבאמת מיוחד הזה). הייתי רוצה שהשרשור הזה יהיה הכי גדול שהיה בפורום עד היום, ושהוא יכלול תגובות של כולכם. אני לא רוצה לחזור על עצמי, אני חושב שהנושא הובהר. עכשיו תורכם. תודה מראש.

ראשונה?

ממש לפני השינה...(
) קודם כל גיל אני חושבת שהמקום הזה הוא מקום מצוין. אני לומדת בו המון.. את רוב מה שאני יודעת על רגאיי למען האמת. וגם מתעדכנת. הצעות ייעול, אין לי הרבה מהן, רק לפרסם את הפורום ולדעת להפנות אליו אנשים שמתעניינים, הפינות הקבועות מאוד עוזרות וגם השרשורי ידע שכל הזמן קופצים פה משאלות של אנשים או בספונטניות של חברים בפורום (והשירים שמעלים פה זה הכי כיף שיש
, המון תודה), אולי לגרום לאנשים להיות יותר שותפים ע"י פינת ידע שכל שבוע יעביר מישהו אחר, אם הוא יודע פחות או יותר- זה לא משנה, תמיד אפשר למצוא משהו חדש ללמד על הסגנון הזה. בגדול אחלה מקום, כל עוד יישאר ככה המצב מעולה.

fleaboy

New member
מגיב

בתור אחד שלא מבין המון ברגאיי אבל מכיר פה ושם, והמוזיקה עושה לי טוב על הלב ועוזרת ברגעים קשים... אני משתדל כן לתת כמה שאני יכול, להשתתף בשאלונים, לתת המלצות על דברים שאני אוהב, לענות לאנשים הפורום הזה הוא מקום מעולה להתעדכן בהופעות ומסיבות, להכיר טיונים ואמנים חדשים, לשמוע דברים שבשום מקום אחר לא הייתי מוצא, להכיר אנשים, ובעצם מקום שבו כל אחד יכול להצטרף ולהכנס לחלק מהדבר הזה שנקרא רגאיי, ולדעתי בעניין הזה הוא פועל בצורה הטובה ביותר שאפשר, אנשים כותבים, ממליצים, יש את הפינות שאתה כלכך משקיע בהן והן נפלאות ומלמדות המון ועוד ועוד בעניין הפרסומים על ההופעות, לפעמים אני מרגיש שזה מוגזם, ואני דיי עם מיכל בקטע הזה, לפעמים יש 3-4 הודעות על הופעות בעמוד הראשון, ולפעמים אפילו יותר מהודעה אחת על אותה מסיבה או הופעה. נכון שההופעות הן חלק מהסיפור, אבל הפורום צריך גם לזרום ולגעת בהרבה נושאים. אפשר לנסות להפוך את לוח האירועים לפעיל יותר ושם יהיה המקום להתעדכן על מסיבות והופעות, וכך הודעה אחת בפורום תספיק כל הכבוד על הניהול, ההשקעה, החזון, וכל שניה שאתה, וכולם נותנים פה

נדב88

New member
גם אני אכניס איזה משהו....

אני לא מאלה שכותבים הרבה אפשר להגיד, אבל יוצא לי הרבה מאוד לשוטט בפורום ,וללמוד ממנו. ללמוד הרבה- לגבי הופעות,בילוים יציאות וכדומה, וכלה בכל שאר מרכיבי הרגאיי ,המעניינים לא פחות ( ואולי יותר) התרבות, השפה, האנשים, הסגנונות, כל מה שקשור לדברים שלא מלמדים בבהי"ס.... אני יכול להגיד, ובטוח שהרבה יסכימו איתי, שלולא הפורום, ההבנה שלי ברגאיי ובמוזיקה היתה מצומצמת הרבה יותר, אז אני אגיד תודה, למנהלים- שהקימו את הפורום לאלה שמפרסמים המלצות לאלה שמפרסמים מסיבות לאלה שמפרסמים מאמרים על ראסטה וקולצ'ר ולכל מי שאוהב רגאיי ומשתתף בפורום!! איי איזה נאום דפקתי

למרות שאתה מזלזל בעצמך קצת...

אני חושבת שהפינות שלך זה הדבר שהכי עוזר יש פה כמה ח'ברה שעוזרים המון ומשקיעים בתשובות לשאלות ובעזרה ועל זה כל הכבוד. עד כאן בתור גולשת. בתור מנהלת לשעבריצאתי עם הרגשה של זילזול כי לעומת העזרה והפינות הנחמדות כשנכנסים לפה באקראי יותר רואים פורום מפוצץ בהודעות יחצניות, לטעמי זה בכלל בכלל בכלל לא צריך להיות הגרעין שמחזיק פורום, אז כן... אתם רוצים שאנשים יבואו למסיבות שלכם ושיהנו - מקובל, אבל יש דרכים לעשות את זה, כי גם כשמציפים יותר מדי לאנשים נמאס וכשמנהלי פורום כביכול חברים שלכם לפורום מבקשים מכם לשמור על כללים מסויימים אתם שמים פס, לא הרגשה נעימה ואני בטוחה שכל מנהל פורום היה מבין אותי או את גיל. וfleaboy כתבת שיש 2-3 הודעות יחצניות בעמוד, הלוואי וזה היה ככה, אתמול נכנסתי לפורום והיו 7 או 8 הודעות כאלו. חבל

וכמובן גיל...

כבוד על המאמץ על הרצון ועל היוזמה ועל כל מה שאתה פה.

fleaboy

New member
התכוונתי

שיש שרשור ראשי ועוד כמה וכמה הודעות או שני שרשורים ראשיים לפעמים ועל השרשורים הראשיים והסידור של הפורום מגיעה תודה רבה גם לך וגם לגיל שמשקיעים בלסדר פה את העניינים

mr dude101

New member
מגיבב

קודם כל אחלה פורום אחלה אנשים אחלה מנהלים רק חבל שבאמת לא עולים פה הרבה דיונים על נושאים שונים ורוב ההודעות הן הודעות יחצנות

Carcass

New member
כה...

הקיצר,המון כבוד לכל מי שכותב ומשקיע בפורום,אומנם ני שומע די הרבה רגאי כבר די הרבה זמן,אבל אני מגלה פה כל יום דברים חדשים,בעיקר מההמלצות של הכותבים ומהמאמרים ,תמיד יש דברים חדשים ללמוד ולגלות.. כבוד לכל מי שמפרסם פה את הדאנסים וההופעות ,זה חשוב,צריך אבל לא להגזים עם הפירסום,פעם אחת זה בהחלט מספיק... טוב זהו בערך,שיהיה המון בהצלחה בהמשך.

vigiman

New member
אחי כל הכבוד

much respect fah all באמת שהפורום הזה היה יוזמה מבורכת,לכל אוהביי המוזיקה המדהימה הזאת רגאיי,כל הדברים שקשורים בה,ראסטות וראסטאפריי ולאנשים שרוצים להכיר את המוזיקה זה פשוט ה-מקום. יש פה באמת גוד וויב'ס כבוד לכל האנשים פה ולמרות שפעם כתבתי פה יותר והפסקתי עכשיו די חזרתי ואני אנסה למצוא זמן אחרי הכל זה פינוק לקרוא ולכתוב פה ומדי פעם לקבל כל מיני הפתעות מגניבות מהפעילים יותר שפה. אז אני רק רוצה להגיד שהפורום הזה היה בינתים בשבילי מקום מענין לאללה,חידש לי והזכיר לי דברים ופשוט אחלה מקום לאחלה אנשים. כרגע אני מנגן בלהקת רגאיי שלי ושל חברים ובלי עין הרע ברגע שיהיו דברים מוקלטים ויפים אני לא אשכח תפורום הזה ואני אשתמש באחלה אנשים שפה לחוות דעת על המוזיקה שלנו. בקשר להצעות ייעול,פשוט שכל אחד יביא חברים שלו,אפשר לעשות עוד מאמרים מגניבים וכל מיני דברים לכל החדשים במוזיקה הזאת שיכירו אותה(למרות שיש אבל תמיד אפשר להוסיף),יש לי רעיון קטן-אינציקלופדית רגאיי,אני מתכוון כל דבר קטן כל אומן או להקה מושג וכו',אני יודע שהיו כמה ניסיונות קטנים כאלה אבל אני מדבר על משו גדול שכל אחד יתרום אליו קצת שאפשר לעדכן ולשים אליו קישור בעמוד שלפני הכניסה לפורום, אבל בגדול הפורום באמת מצויין!והוא כן השיג את מה שאני לפחות קיוויתי לפני שהוא נפתח(היתי קורא בקומונה אבל לא ממש פעיל חוץ מאיזה הודעה או 2),מכאן אפשר לנסות לעשות אותו אפילו יותר טוב אבל אין מה להתלונן בגדול הוא אחלה, שוב פעם כל הכבוד!!שימשיכו דברים כאלה תמשיכו לכתוב פה, ONE LOVE FAYAA

Just Adi

New member
בתור משקיפה :)

אני מסכימה עם ענבר כמעט מילה במילה.. הפינות וההודעות הספונטניות עם הידע הן נהדרות אני חושבת מבחינת ייעול שאפשר להרחיב מילון מושגים יותר [כיף להרחיב ידע] ובקשר לייחצנות וכו'. תפרסמו בפורום, בטאגליינס או איפשהו שיראו כשיכנסו שמי שיפרסם הודעת ייחצנות לא בשירשור המתאים ייחסם או משהו כזה

כמו ששמתם לב

מיכל היא המנהלת היוצאת הראשונה(אל תדאגו, אני נשאר כאן!). אני רוצה להודות לה, אני מאמין שבשם כולם כאן, על ניהול מצויין במשך כמעט שנה, מסירות, נאמנות. רק הערכה יש לי אליך! הוכחת שאת Sista אמיתית עם המון אהבה לרגאיי. כבוד, BIG UP! בהמשך יצטרף אליי מנהל נוסף, עד אז אני הבוס כאן כמובן :) בהצלחה למיכל בהמשך בשם כל פורום רגאיי תפוז! גיל.

טובא

New member
אז ככה...!!!

את ההודעה הזאת אני ארשום בתור אחד שנמצא בפורום הזה ומהרגע הראשון של הפורום(כולל הסוף שבוע המייגע והמרגש שבו הפורום היה בתהליכי בנייה ועד שיצא לאוויר העולם) אנשים שמכירים אותי יודעים שהפורום הזה הוא אחד הדברים שהכי חשובים לי בכל מה שקשור לרגאיי ובכלל. (אמנם לעיתים נבצר ממני לכתוב הודעות\פינות\המלצות\תגובות כי אני עובד בעובדה ממש לוחצת אבל עדיין...) הפורום הזה גם אם אתם לא חושבים ככה. שינה הרבה במצב הרגאיי בארץ,המון אנשים חדשים שפגשתי בדאנסים אמרו שהם שמעו על המסיבה בכלל ועל המוזיקה בפרט בעיקבות ביקורים בפורום.וזה משהו שאנחנו יכולים להתגאות בו. האמת שכשתכננו את הפורום הזה עלו לנו לא מעט שאלות(לאחד עם פורום אחר?איזה פינות לעשות?איך יראה הפורום?ובתור אחד שהיה אמור להיות אחד מהנהלים הראשונים של הפורום הרבה שאלות מטרידות אותי אפילו עכשיו. לפי דעתי אין מספיק פינות בפורום(ופה אני מפנה אצבע מאשימה בעיקר לעצמי-ומנגד מבטיח לשנות זאת בטווח זמן מיידי) לא זורם מספיק מיידע על המוזיקה לאנשים שבאים לפה כדי להתעדכן(שירשורי המלצות בהחלט עוזרים אבל יש גם דברים שהם מעבר) הרבה מאוד פינות שהיו בקומונה(פינת האמן\משלוש יוצא אחד-המצויינת!!!)עברו לכאן אבל לא במינון המספיק ולפי דעתי אנחנו צריכים לשתוף את הפורום הזה באינפורמיצה על המוזיקה(שוב מבטיח לתקן זאת בטווח זמן מיידי) בגדול אני מסכים עם גילשהפורום הזה עדיין לא ממצא את עצמו לחלוטין והוא יכול להיות הרבה יותר טוב\פורה\ומוסיף מבחינת אינפורמציה ומידע. הכול תלוי רק בנו!!! בתור מומחה פורום-אני חושב שיש כאן הרבה שירשורי מסיבות ובאמת אולי כדי שלא יפתחו כאן כל יומים הודעה אחרת על מסיבה. נוכל לטגלאן את שירשור המסיבות השבועי בטאגליין(סוג של מיניפורום שלנו)וככה כל מי שירצה יכנס לשירשור ויוסיף את המסיבה שהוא רוצה ליחצ"ן. אפשרות שנייה זה פשוט לנעץ את שירשור המסיבות בכול שבוע(אם אפשר לנצעץ שירשור לאמצע עמוד ולאו דווקא להודעה הראשונה זאת יכולה להיות אפשרות טובה) בכול מקרה זה כל מה שהיה חשוב לי לומר לגבי כל העסק הזה כרגע.אם יהיה משהו להוסיף...אז בהמשך כבוד לגיל על הניהול ולמיכל על כל מה שהיה עד עכשיו. וכבוד בכלל לכל הפורום!!! TUBA SE SO

SaBaGMaN

New member
אני חושב

שבסך הכל הפורום כן משרת את המטרה שלו,וחוסף עוד אנשים לרגאיי ונותן עוד פינה וירטואלית למוזיקה שכולנו אוהבים..זה שיש יותר פירסומות מדיונים על מוזיקה זה משהו אחר פעם היה לי יותר זמן ליכתוב פה,היום פחות..אבל שאני רואה שירשור שאני יכול לקחת בו חלק אני עושה את זה המון כבוד למנהלים! jah bless

K C

New member
ממה שראיתי עד עכשיו

עשית את עבודתך נאמנה, אבל תמיד יש מקום לשיפור. שרשור של אלבומים קלאסיים, עם השתתפות של כולם (כל אחד שירשום כמה מילים על האלבומים האהובים עליו. מעבר לזה, צריך יותר חיבור למה שקורה היום כמו פלייליסטים למינהם, שבטח מופיעים באתרי הרגאיי הגדולים.

ב ז ו ק ה

New member
בשמחה

האמת שאין כל כך מה לומר,פרט לזה שכאחד שעוקב ומשתדל לתרום למקום הזה בזמני החופשי, אני חושב שנעשית כאן עבודה טובה מצד המנהלים, גם בפתיחות וגם באוירה שהפורום מספק עבור החברים כאן. לדעתי הפרסום לדאנסים הוא חלק מההוואי של אנשי הרגאיי, ואני לא ממש חושב שיהיה נכון להפריד את ההודעות על הדאנסים משאר חלקי הפורום (בדומה למה שיש בוואלה! למשל..) - לרכז את כל ההודעות לשרשור אחד זה צעד נוח ויעיל וכל הכבוד למנהלים על כך. חסרים לי הדיונים שהיו פה פעם. באמת שלאחרונה בעיקר, קצת התמעטו פה הביקורות וגם המלצות. אבל אין מה לעשות, זה תלוי קודם כל בזמן הפנוי (או העדר שלו) אצל המשתמשים. ההשקעה האישית שלך גיל גם כן מאד ניכרת. סה"כ אתם עושים עבודת קודש ותמשיכו ככה. כבוד!

למעלה