חשיפה ומניעת תגובה איך?

מצב
הנושא נעול.
חשיפה ומניעת תגובה איך?

חשיפה ומניעת תגובה איך?
אני מנסה להבין את הרציונל שעומד מאחורי חשיפה לטיפול בocd. לכן בבקשה מספר שאלות שקשורות אחת לשנייה
1) הסיבה שהחרדה נעלמת בעקבות חשיפה זה בגלל שמתרחש הביטואיציה ,אך בתחילה מתרחשת סנסיטיזציה ,זאת אומרת התגובה לגירוי מתחזקת,אז איך מתרחשת הביטואציה אם התגובה לגירוי מתחזקת?
2) האם בשביל שתתרחש בסופו של דבר הביטואציה לאובססיה החרדתית אני חייב להגיע לשיא הפחד? הרי הביטואציה נעשית בסופו של דבר לגירוי ולא לפחד שעולה בגוף (שזה תגובה אוטומטית), אז לכאורה האם לא חייב להגיע לשיא הפחד ומספיק לעשות את הגירוי שוב ושוב בלי להגיע לשיא הפחד?
3) אם למשל אדם יש לו פחד מלתת עצות לאנשים שמא זה יזיק להם, הרי כאשר האדם חושף את עצמו מתרחש פה תהליך של הביטואציה ואז הוא יפסיק לפחד, אבל אני שואל איך? אם אני אמור לאפשר לפחד להגיע לשיא שלו, וכאשר אני נותן עצה לאנשים,ונניח שאני ממשיך לדבר איתם על נושא אחר, אני בעצם מסיח דעתי מהפחד בזה שאני עובר לנושא אחר, ואז בעצם לא מאפשר לעצמי להישאר עם הפחד והוא לא מגיע לשיא,אז איך בכל זאת מתרחשת פה הביטואציה? תודה רבה מראש.

חשיה ומניעת תגובה

חשיפה ומניעת תגובה איך?
אני מנסה להבין את הרציונל שעומד מאחורי חשיפה לטיפול בocd. לכן בבקשה מספר שאלות שקשורות אחת לשנייה
1) הסיבה שהחרדה נעלמת בעקבות חשיפה זה בגלל שמתרחש הביטואיציה ,אך בתחילה מתרחשת סנסיטיזציה ,זאת אומרת התגובה לגירוי מתחזקת,אז איך מתרחשת הביטואציה אם התגובה לגירוי מתחזקת?
2) האם בשביל שתתרחש בסופו של דבר הביטואציה לאובססיה החרדתית אני חייב להגיע לשיא הפחד? הרי הביטואציה נעשית בסופו של דבר לגירוי ולא לפחד שעולה בגוף (שזה תגובה אוטומטית), אז לכאורה האם לא חייב להגיע לשיא הפחד ומספיק לעשות את הגירוי שוב ושוב בלי להגיע לשיא הפחד?
3) אם למשל אדם יש לו פחד מלתת עצות לאנשים שמא זה יזיק להם, הרי כאשר האדם חושף את עצמו מתרחש פה תהליך של הביטואציה ואז הוא יפסיק לפחד, אבל אני שואל איך? אם אני אמור לאפשר לפחד להגיע לשיא שלו, וכאשר אני נותן עצה לאנשים,ונניח שאני ממשיך לדבר איתם על נושא אחר, אני בעצם מסיח דעתי מהפחד בזה שאני עובר לנושא אחר, ואז בעצם לא מאפשר לעצמי להישאר עם הפחד והוא לא מגיע לשיא,אז איך בכל זאת מתרחשת פה הביטואציה? תודה רבה מראש.
חשיה ומניעת תגובה
אני מבין שיש לך הרבה שאלות לגבי מנגנון חשיפה ומניעת תגובה. מבלי לפגוע, נראה שאלו שאלות אובססיביות למדי.
הטיפול עובד, יש כמה תיאוריות שמסבירות את זה, בסה"כ מדובר על פסיכולוגיה, לא מדע רציני במיוחד.
אם אתה מעוניין בהיבטים האקדמיים, אז בודאי שתגיע למקורות המתאימים, אם אתה מעוניין להינות מהטיפול כצרכן, עדיף שלא תעסוק בשאלות מרובות כל כך, שאולי הן חלק מהבעיה.
אנשים הסובלים מ- OCD (מבלי לדעת האם זה המקרה שלך), נוטים לשאול הרבה שאלות. זה קורה גם בנושא התרופתי. בנושא זה, יש לי מדיניות של לא לענות לשום שאלה הקשורה למנגנון פעולה או תופעות לוואי של התרופות וגם מבקש שלא יקראו את האלון המצורף לתרופה.
אם אתה זקוק לטיפול זה, פשוט תעשה אותו כפי שהמטפל ממליץ. או שזה יעבוד או שלא יעבוד, השאלה למה זה עובד, היא שאלה מחקרית מורכבת שמקומה באקדמיה ולא בחדר הטיפולים. לפחות לא בעומק הזה.
חג שמח

מצב
הנושא נעול.
למעלה