חשק תשוקה...

חשק תשוקה...

תשוקה חשק ורעיונות מדליקים
המשך
נילי פירסט
יועצת אישית זוגית סקסולוגית
בזוגיות צעירה יש אתגרים רבים כמו היכרות, אינטימיות העמקת החיבור, הבנת האמונות התפיסות המחשבות לגבי החיים, החיים האישיים והזוגיים. בתהליך למידה את האחר בודקים אם הקשר נכון ומתאים.
בתחילת הדרך המשותפת הרגשות עדיין סוערים.מתוך משיכה קיימת בין בני הזוג לומדים לייצר קרבה, משתפים ברצון, מנסים ליצור אינטימיות מתוך בדיקת עמדות ורגשות. לעיתים חווים ייצריות, אולי משתפים בפנטזיות ועוד.
אם מרגישים התאמה ורצון משותף, ראיית החיים במשקפיים דומים, סביר להניח שיתפתח רצון לגבי עתיד משותף.
פעמים רבות מתעוררים קשיים לא מעטים ביצירת קרבה. הסיבות לכך רבות ומגוונות. אני רואה אצל נשים בעיקר עיסוק תמידי בגוף, חוסר שביעות רצון, דימוי הגוף לקוי, מחשבות, תפיסות ואמונות לגבי איך צריכה להיות, להראות, ובעיקר אצל הגברים אני שומעת שאלות על מה, ומתי, וכמה זמן ולמה, ואיך מקיימים יחסים, כמה פעמים, ומי יוזם ומי נמנע.
מתפתחות מריבות נוצרים כעסים מחזור חודשי עם השפעותיו, ואחר כך מאוחר יותר רצון לכניסה להריון, הריון, ועוד ועוד.
ומה קורה בזוגיות רבת שנים?
כשהבטחון כבר קיים
יש קרבה חברות אהבה
כשהכל מוכר ידוע בטוח…
כשהריח ידוע, התנוחה מוכרת, ביטויי האהבה אם קיימים אזי כבר מוכרים…
מה קורה אז?
אסתר פרל ( " אינטליגנציה אירוטית" ) מדברת בספרה על על כך שאינטימיות וקרבה היא אויב המין הגדול ביותר.
היינו: כדי שהיציריות תתקיים במלואה ותבוא לידי ביטוי בחשק ברצון העז של הביחד חייבים את
המסעיר המסתורי המסוכן. שלא הכל יהיה כה ברור וידוע.
רוצים את החברות וכו׳ ואז התשוקה נאלמת ונעלמת.
אלא אם כן יודעים איך לה פעימה מחדש כל פעם למרות.
סקרנים לרעיונות?
סבלנות עד מחר...
ביום חמישי ה 31.8.18 בשעה 14:00 אני מתראיינת לתוכנית "דרך הפרידה בשביל הצמיחה" אצל אסף חליף ב"רדיו החברתי הראשון".

למעלה