טבילת האש של שוקו

שוקו 5

New member
טבילת האש של שוקו ../images/Emo6.gif

סופסופ זה קרה, שוקו יצא לחופשי לשמח לב ילדים בבית החולים. הייתי מאוד רוצה לשתף, אבל אני מרגיש שאי אפשר בכלל לתאר במילים את הקסם שהיה במחלקת הילדים. אני יכול לומר שהמבטים המדוכדכים והקפואים לפני ששוקו הופיע, הפכו לחיוכים וצחוקים של ילדים והורים. הקולות שבקעו מהחדרים היו של צחוק, רעשנים שירים ותיפוף על דרבוקות מאולתרות עשויות קופסאות של כפפות גומי. היה מקסים, קשה היה להפרד מהילדים המקסימים האלה ובחלק מהמקרים היה להם קשה להפרד ממני (וכאן, אם מישהו יכול לעזור ולתת עיצה מה עושים כשילד קטן כל-כך נהנה, שכח את הצרחות והבכי והחליפן בצחוקים שובי לב, ולפתע (אחרי כמעט שעה) צריך "לנטוש" וללכת לעוד ילדים, הפרצוף של הילד נופל ומתחיל שוב לבכות- מה עושים????) בכל מקרה, נשארה לי רק תעלומה אחת לפתור: לאן נעלמו לי 4 שעות ביום שישי ?
תודה רבה על ההקשבה
שוקו

איזה כיף לקרוא...נשמע שהיה מוצלח

בנוגע ליציאה מהחדר זה באמת לא קל ולפעמים אפילו מאוד קשה...עם הזמן זה משתפר קצת. אני תמיד מסבירה לילד שאני פה לעזור ולשמח ילדים וכשאני יוצאת מהחדר אני כבר עוברת לחדר אחר, אם אני מרגישה שתהיה בעית פרידה אני מכינה את הילד תוך כדי בכל מני דרכים, אני שואלת אם נהנינו ואם הוא רוצה שעוד ילדים יהנו, אם עזרתי בפרוצדורה רפואית אני מזכירה לו כמה הוא פחד וכמה ילד אחר עכשיו פוחד ומחכה לי ואם אני יודעת שזה ילד לטווח ארוך אני מסבירה לו שנהניתי איתו ואם אני אצא עם זכרון נעים אני ארצה להכנס ולבקר אותו שוב. מאוד חשוב ועוזר אם יש הורה בחדר להעביר את המושכות אליו, כלומר, אם אנחנו עושים משהו שההורה יכול להמשיך עם הילד (ציור, פנטומימה, נגינה על בלונים...) אז זה כמעט בכל המקרים עוזר אני מעבירה את השליטה להורה שמעסיק את הילד ואז היציאה קלה יותר כשהילד נהנה ועסוק וכך יש גם ערך עליון, נתתי להורה כלים לעבוד ולהנות עם הילד בבית החולים ולא סתם לצפות בו או בטלויזיה. מקווה שעזרתי בקצת, אשמח לשמוע חויות נוספות מהשטח, סינדרלה

שוקו 5

New member
תודה אבל...../images/Emo12.gif

תודה רבה על התשובה שלך
שכחתי לציין 2 דברים: א. במקרה שלי, הילד היה די קטו(3>) ולא דיבר עיברית, לא ניתן היה כל כך להסביר לו. התקשורת ביננו לא היתה מילולית (מה שהוסיף לקסם) ב. אני לא חושב שזה היה עוזר במקרה זה אם ההורה היה מנסה להסביר לילד את המצב ג. בתור ליצן, אני לא משאיר אחרי פעילויות לילדים, אולי מלבד בלונים תודה, שוקו

הי שוקו, הבהרות קטנות...

לא תפקידו של ההורה להסביר את המצב, אנחנו יצרנו את הסיטואציה ואנחנו אחראים לה ולכן לדעתי זהו רק תפקידנו. הרעיון לא היה להשאיר אחריך פעילויות לילד אלא ליצור מצב בו ההורה ימשיך את ההנאה שגרמת לילד, כי הרי אם ניקח בחשבון שבעת שהותך בחדר גרמת לילד אושר, היינו רוצים שהילד ימשיך לחוות שמחה גם אם אתה לא נוכח בחדר ולכן יש לנו, לליצנים הרפואיים ולג'לולוגים כלים שלמדנו בקורס על מנת לאפשר זאת ולדעתי חלק מהשיא יכול להיות אם הילד שקודם לכן היה במצב עגום יוכל גם אחרי לכתך להנות ולשמוח עם הוריו בעזרת כלים שלימדת את הוריו. לא מדובר על תורה מסיני....מספיק ששיחקתם במשחק כלשהו וכשאתה יוצא ההורה ממשיך את המשחק. מספיק אם כשכאב לילד לימדת אותו משפט מחזק או איזה קול מצחיק או השד יודע מה וההורה מעתה יעשה זאת עם הילד בעת כאב... תראה איזה "כוח" יש לנו גם כשאנחנו כבר לא בחדר ובסך הכל רצינו להקל על הפרידה... סינדרלה

lev tov

New member
היי שוקו וסינדרלה

שוקו - ברכות מאחל לך המון המון הצלחה בעתיד- ודע לך מניסיוןאישי שלי סינדרלה מורה מעולה למתחילים......... סינדרלה - אהלן לידיעתך גם אנחנו תיכף יוצאים לשוק- יום רביעי הבא יש לנו קפיצת אש פורמאלית ראשונה הישר לאיכילוב וחסר לך שאני לא אמצא בכניסה שלט ענק "בהצלחה לבטוב"!!

שוקו 5

New member
לבטוב, סינדרלה ../images/Emo51.gif ../images/Emo39.gif

המון תודה על העזרה, והטיפים לבטוב, בהצלחה ביום רביעי. יום נעים לכולם
שוקו

yblueyes

New member
../images/Emo45.gifכל הכבוד../images/Emo70.gif יישר כוח...../images/Emo24.gif

למעלה