טחורים

The Final Cut

New member
טחורים

שלום לפני כמה ימים יצא לי (במזל טוב?) טחור חיצוני. בעזרת בת זוגתי הכנסנו אותו פנימה תוך כדי משחת פרוקטו-גליבנול. זוגתי אף השיגה לי תור לכירורג ביום שלמחרת, הלה ציין שהטחור אכן בפנים, ובבדיקה רקטלית פשוטה ציין שבפנים קיימים עוד טחורים, ונתן לי לשתות אבקת נורמלקס. מאז הבדיקה ועד כתיבת שורות אלה (26 שעות חלפו ) הכאבים רק גברו ( עד הבדיקה רק הרגשתי אי נוחות ). הכאבים הם פנימיים , והנגיעה בשפתי פי הטבעת אני מרגיש נפיחות מה באחת הדפנות. שאלותיי: האם הכאב הוא תוצר של הבדיקה החודרנית? הייתכן שבבדיקה "טיפל" הרופא באי אילו טחורים? ( לא היה לי דימום בכל השעות שחלפו מהבדיקה) האם יש להמשיך במריחת משחת הפרוקטו? או שלהחליפה בנרות ? אשמח לעיצות.

the final cut...

שלום רב ייתכנו מס' גורמים לתלונותיך: 1. טחור חיצוני עם קריש בתוכו. מתבטא בגוש כואב שבדרך כלל לא ניתן להחזירו לתוך פי הטבעת. נסוג בעצמו עם טיפול תומך תוך מס ימים. 2. טחור פנימי שצנח וגם כן נוצר קריש או דלקת בתוכו. הטיפול בדרך כלל ניסיון החזרה מרככי צואה משחה מקומית גם זה בדרך כלל נסוג מעצמו במשך מס ימים ואחרי הנסיגה יש צורך להערכה מחודשת לצורך טיפול בהמשך. 3. אבצס ליד פי הטבעת. מתחיל בזיהום ליד פי הטבעת גורם גם כן לגוש רגיש עם או בלי חום, עם או בלי הפרשה מוגלתית. הטיפול ניקוז כירורגי בדרך כלל. 4. פיסורה משנית. פיסורה-סדק יכול להופיע משני לכל מצב בפי הטבעת עקב כאבים עצירות שינוי ביציאות וכו 5. אחרים. כדי לאבחן ולהחליט על טיפול מתאים עליך לפנות שנית לבדיקה. בינתיים להמשיך במרככי צואה, פרוקטוגליוונול, אמבטיות ישיבה פעמיים ביום זה יעזור למרבית המצבים שציינתי אלא אם כן מדובר במורסה אבצס שאז הטיפול ניקוז כירורגי. ד"ר קריב

The Final Cut

New member
מה הכוונה ל

אמבטיות ישיבה? לכמה זמן כל פעם? ומה להכיל בהן? ותודה על התשובה המפורטת עד כה

למעלה