טיול באירלנד

טיול באירלנד

שלום לכולם אני לא יודעת אם אתם הפורום המתאים לשאול, ואם ארגיז מישהו - אז איתכם הסליחה. אנחנו רוצים לעשות את ירח הדבש שלנו באירלנד. מתי התקופה הכי טובה לטייל שם? לכמה זמן? האם אפשר להסתדר בלי רכב (כי אני לא רואה אותנו נוהגים בצד שמאל)? והאם יש ספרים או מקורות מידע טובים לתכנון טיול כזה?

guyavhuji

New member
לדעתי:

תקופה: אוגוסט-ספטמבר. כמה זמן: כמה שיש, אופטימלית סביב חודש. בלי רכב: אפשר, בתלות בהרגלי הנסיעה שלכם ובאופי הטיול. מקורות מידע: יש בשפע. אני ממליץ על המדריך של "Lonely Planet", ברוב הנושאים. אני אישית טיילתי (בלי רכב) באירלנד לפני שנה וחצי, ופגשתי שם זוג צעיר, בירח דבש, שטיילו כמוני בטרמפים וישנו באכסניות, ואני זוכר שחשבתי כמה זה בטח נחמד (ועושה רושם שגם הם מאד נהנו). אם יש עוד שאלות, תרגישו בנוח. וכמובן - שיהיה במזל טוב!

thesheep

New member
עוד פרטים.. :)

מזל טוב! כדאי שתוסיפו להודעה את מספר הימים/שבועות/חודשים/שנים אותם אתם מתכוונים לבלות שם... בנוסף - הזמן האופטימלי לטעמי הוא דווקא יולי-אוגוסט, בשנה שעברה היה ממש קר בספטמבר. מקורות מידע - מוסיף גם את האתר של המטייל, שם יש פעילות ענפה של מטיילים באירלנד.

CillDara

New member
לדעתי דווקא רצוי להגיע

באביב: אפריל-יוני (כולל) או בסתיו: ספט-אוק'. הקיץ האירי נוטה להיות יותר רטוב מאשר האביב או הסתיו... קר זה יחסי
ולדעתי עדיף לטייל עם קצת פחות גשם כי רטוב זה יותר איכס מקר.

תודה לכולם

תכננו על טיול של שבועיים בערך. התהיה שלי היא איך מסתדרים בלי רכב, הרי רוב המקומות המעניינים הם מחוץ לעיר. האם מישהו ניסה לנהוג בצד ימין והצליח להסתדר עם זה? האם יש אפשרות של תחבורה ציבורית נוחה? טיולים מאורגנים? איכשהו, טרמפים לא נראה לי כל כך רעיון טוב.

guyavhuji

New member
לגבי הנהיגה - הרבה אנשים

מכל העולם מסתדרים. אבל זה עניין של תחושה אישית. התחבורה הציבורית לא ממש נוחה. בין שתי הערים הגדולות ברפובליקה, דבלין וקורק, מחברים רק שישה אוטובוסים ביום. טרמפים זה סבבה, אבל זה עניין של העדפה. טיולים מאורגנים מן הסתם יש, אם אתם בקטע הזה.

guyavhuji

New member
בגדול:

רכב אוטובוסים (אפשרי, מונע כמה מקומות, מצריך תכנון די מדויק בשטח) טרמפים (יותר גמיש, מעניין וזול, חסרונות ברורים) אופניים (לא מומלץ לדעתי לרוכבים לא מנוסים)

paddy22

New member
תחבורה באירלנד

אפשר להסתדר מצוין עם אוטובוסים (רק לא לצפות לאוטובוסים יותר טובים מ"אגד"), הבעיה היא בתדירות האוטובוסים לחלק מהמקומות. הבנתי שטרמפים הם לא בדיוק הכיוון אבל זה יכול להיות נסיון מעניין ואפקטיבי (אני ניסיתי וזה היה הרבה יותר מעניין, מהנה ומהיר מאוטובוס) מדריך הלונלי פלאנט המתורגם הוא גירסה ישנה, לא מדויקת ולא ממש מועילה, אני ממליץ להסתמך על המדריך באנגלית שאם אני לא טועה יצא במהדורה חדשה בשנה שעברה. מזל טוב ותהנו לכם Slan

guyavhuji

New member
כמובן, באנגלית.

הגרסא העברית היא למעשה תרגום של הפרק על אירלנד מתוך הספר של מערב אירופה.

למעלה