טיול בארץ

sitvaniyot

New member
זהו, החלטתי. למרות שאני רגילה ליסוע לחו"ל כל שנה, השנה ואולי גם בשנה הבאה אשאר בארץ. לא מתאים לי ליסוע למקומות שהם חצי סגורים, ואין מה לחפש בהם זולת שינוי נוף ושפה. מגבלות יכולות לצוץ כל יום, טיסות תתבטלנה בקיצור לא לעניין. חופים יש גם בארץ, הרים יש גם פה וגם מעיינות ונופים. לשבת באוירון עם מסיכה זה לא כיף לפחות לטעמי.

אבל, בארץ אני לא מחפשת את המוכר וידוע, אלא את כל המקומות הנחמדים שאותם אנחנו לא שמים במפת הטיולים הרגילה שלנו. לכן אני פונה לחכמת ההמונים. אנא, אם יש בסביבה שלכם מעין נחמד שרק תושבי הסביבה באים אליו, אולי אתר ארכיאולוגי גם אם לא גמרו לחפור בו, מוזיאון מקומי מעניין או יפה במיוחד, שביל נופי שאתם אוהבים, כן אני אוהבת לטייל גם ברגל, אנא המליצו לי. אני מסוגלת לטייל גם 20 קמ ביום, המגבלה היחידה, בגלל שאני מטיילת לבד, היא בלי מקומות שלוקחים אותי לצוקים רמים בשבילים צרים מעל תהום. אם אפול, מי יעזור לי?

ובקשה נוספת, אם ידוע לכם על מקום להחנות בו רכב בבטחון ללינת לילה, אנא ספרו לי. בדקתי, הרט"ג פתח רק ששה חניונים, אבל אני יודעת שיש גם מקומות פרטיים. אשמח לשמוע עליהם ולהגדיל את המבחר.

מתכננת לטייל בספטמבר אוקטובר.

תודה מראש למשיבים.

לאונידס

Active member
אם את מוצאת משהו תספרי גם לי, בינתיים אני יודע שמה שיש זה גועל נפש מרוכז.
המקומות היחידים שאני מגיע אליהם ואין בהם מכל הטוב של המגעילים נמצאים במדבר, המדבר לדעתי מקסים אבל לא מתאים לדרישות שלך. Image1.jpeg Image2.jpeg Image3.jpeg

sitvaniyot

New member
ממש לא מבינה את התגובה שלך. מה זה "גועל נפש מרוכז" אם אתה מתייחס לערימות הזבל, אלו נמצאות במקומות פופולריים ובלאו הכי אני לא מגיעה אליהן. חוץ מריח מנגלים ורעש אין מה למצוא שם. אני מטיילת במקומות יפים ושקטים שרק אנשים בודדים נמצאים בהם. כך שממילא אינני רואה את ערימות הזבל.
איך קבעת שהמדבר לא מתאים לי? גם זה לא מובן לי אבל שיהיה.

לאונידס

Active member
שמתי לינק לגועל הנפש המרוכז, כדי שיהיה ברור על מה אני מדבר. קליק על הלינק יסביר למה הכוונה.
הקריטריון שנקבת בו " המגבלה היחידה, בגלל שאני מטיילת לבד, היא בלי מקומות שלוקחים אותי לצוקים רמים בשבילים צרים מעל תהום. אם אפול, מי יעזור לי?" גרם לי לחשוב שהמדבר לא מתאים לך. אם אני טועה - אז נהדר. בלילה של רביעי שבוע הבא צפוי שיא מטר המטאוריטים, לדעתי כדאי לך טיול באזור רמון באותו לילה.

sitvaniyot

New member
ליאוניד, אם שמת לינק אני לא מוצאת אותו.
צוקים רמים מעל תהום יש במדבר וגם במקומות אחרים בארץ.
מטר מטיאורים - במצפה רמון זה בדיוק לאן שלא אלך. כל עם ישראל יהיה שם וישאיר גועל נפש שלא לדבר על הרעש. ראשית כבר ראיתי ולא פעם ושנית אם יבוא לי אפשר גם במקומות אחרים. עדיפות לנגב ולערבה. קח לינק קצר וממצה על התופעה
מטיאורים בארץ

arseny92

Well-known member
מנהל
שמתי לינק לגועל הנפש המרוכז, כדי שיהיה ברור על מה אני מדבר. קליק על הלינק יסביר למה הכוונה
בינתיים אני יודע שמה שיש זה גועל נפש מרוכז.
הכוונה אכן לערימות הזבל

לאונידס

Active member
צוקים רמים מעל תהום יש במדבר וגם במקומות אחרים בארץ.
מטר מטיאורים - במצפה רמון זה בדיוק לאן שלא אלך. כל עם ישראל יהיה שם וישאיר גועל נפש שלא לדבר על הרעש. ראשית כבר ראיתי ולא פעם ושנית אם יבוא לי אפשר גם במקומות אחרים. עדיפות לנגב ולערבה. קח לינק קצר וממצה על התופעה
מטיאורים בארץ
אנחנו כנראה לא מסונכרנים על אותו גל, אני רציתי לנסות לעזור בלארגן מסלול - לא בלחפש התנצחות.
אז אני אפרוש מהדיון, מקווה שמישהו אחר ירים את הכפפה ויעזור לך

אבי בן 1231

Well-known member
זהו, החלטתי. למרות שאני רגילה ליסוע לחו"ל כל שנה, השנה ואולי גם בשנה הבאה אשאר בארץ. לא מתאים לי ליסוע למקומות שהם חצי סגורים, ואין מה לחפש בהם זולת שינוי נוף ושפה. מגבלות יכולות לצוץ כל יום, טיסות תתבטלנה בקיצור לא לעניין. חופים יש גם בארץ, הרים יש גם פה וגם מעיינות ונופים. לשבת באוירון עם מסיכה זה לא כיף לפחות לטעמי.

אבל, בארץ אני לא מחפשת את המוכר וידוע, אלא את כל המקומות הנחמדים שאותם אנחנו לא שמים במפת הטיולים הרגילה שלנו. לכן אני פונה לחכמת ההמונים. אנא, אם יש בסביבה שלכם מעין נחמד שרק תושבי הסביבה באים אליו, אולי אתר ארכיאולוגי גם אם לא גמרו לחפור בו, מוזיאון מקומי מעניין או יפה במיוחד, שביל נופי שאתם אוהבים, כן אני אוהבת לטייל גם ברגל, אנא המליצו לי. אני מסוגלת לטייל גם 20 קמ ביום, המגבלה היחידה, בגלל שאני מטיילת לבד, היא בלי מקומות שלוקחים אותי לצוקים רמים בשבילים צרים מעל תהום. אם אפול, מי יעזור לי?

ובקשה נוספת, אם ידוע לכם על מקום להחנות בו רכב בבטחון ללינת לילה, אנא ספרו לי. בדקתי, הרט"ג פתח רק ששה חניונים, אבל אני יודעת שיש גם מקומות פרטיים. אשמח לשמוע עליהם ולהגדיל את המבחר.

מתכננת לטייל בספטמבר אוקטובר.

תודה מראש למשיבים.
גם זוגתי ואני חובבי טיולים בחו"ל, במיוחד ספרד בה חיינו הרבה שנים והותרנו שם זכרונות נעימים וחברים טובים.
הקורונה שינתה מעט את הרגלי הטיולים שלנו.
כל שבת אנו יוצאים למקום אחר.
בשבוע שעבר היינו ב"קאסר אל יאהוד", מקום יפהפה עם טבילה במים צוננים.
אתמול היינו ביער אשתאול נסענו בקטע "דרך בורמה", היה מרשים ביותר.
כנסי לאתר של רשות שמורות הטבע שם תמצאי המון עצות לטיולים/סיורים וכו'.

sitvaniyot

New member
תודה על הניסיון וגם אני לא מחפשת התנצחויות. אם כך הבנת אותי אני מתנצלת בפומבי. אנחנו כנראה באמת לא מסונכרנים אחד עם השני, אני לא מחפשת שיעזרו לי לארגן מסלול. אני מחפשת מקומות שבאמת לא נמצאים במסלולי הטיולים הרגילים שאותם אפשר למצוא בקלות בחיפוש קצר בגוגל, אלא מקומות שידועים לאנשי הסביבה ורק הם מגיעים לשם. למשל חורבת עקב שליד בנימינה וכו... ארגון המסלול עלי.

למעלה