טיול בסקוטלנד

יונתןS

New member
טיול בסקוטלנד

שלום!
ברצוני להגיע עד לאינברנס בצפון ולאי סקאי מה משך הזמן המינימאלי הדרוש לי לטיול באזורים אלו? באיזו עיר כדאי לנחות בסקוטלנד: אדינבורו, גלזגו או אברדין.
 

אהד פז1

New member
טיול בסקוטלנד

יונתן ברוכים הבאים לפורום.

שדה התעופה הנוח והמומלץ ביותר לנחיתה בטיול לסקוטלנד הוא אדינבורו. אדינבורו מהווה את הבסיס ליציאה לטיול עם רכב שכור ברחבי סקוטלנד.
עבור ביקור באדינבורו הזמן המינימאלי הוא יום אחד ועד מקסימום יומיים. באדינבורו הטיול הוא רגלי ולכן אינך זקוק לרכב שכור.
מספר הימים המינימאלי למסלול טיול הכולל יציאה מאדינבורו לאינברנס ומשם לאי סקאי (קיימות מספר דרכים לנסיעה מאינברנס לאי סקאי) וחזרה לאדינבורו הוא 6 ימים. הקצאה של 7 ימים יהיה מרווח יותר ופחות לחוץ.

לסיכום מספר הימים המינימאלי הוא 7 ימים נטו הכוללים יום באדינבורו ו 6 ימים עם רכב שכור ברחבי סקוטלנד.
הערה: בסקוטלנד יש המון פעילויות כגון טיולי טרקטורונים, רפטינג, שייט, פארקי חבלים, פארקי אומגות ועוד. כדי לשלב חלק מפעילויות אלו במסלול מעבר לאתרים הרבים שיש לבקר בסקוטלנד יכול להיות שתזדקק ליום עד יומיים נוספים.
 

azaria

New member
עדיף לוותר על סקאי ולראות יותר מקומות יפים ב"יבשת" הסקוטית

האי גדול מאוד. המרחקים להגיע אליו ולהתנייד בתוכו הם די גדולים. האתרים שיש לראות בו הם לא כאלה יחודיים שאי אפשר לראות במקומות אחרים (מבשלת וויסקי? יש אחת בכל האי הענק. כמה סלעים מיוחדים על קצה המצוק? יש סלעים אחרים במקומות אחרים. מפל מים הנופל מגובה המצוק אל תוך הים? יש גם במקומות אחרים. וכו )
קחו בחשבון שהאי בנוי מכמה "אצבעות" שהחיבור ביניהן הוא רק דרך מרכז האי. כך שהמעבר מאצבע לאצבע מחייב חזרות ומעגלים.
ומעל הכל, הנפים הרבה פחות מלהיבים מאשר בחלקים האחרים של סקוטלנד.
אלא אם כן אתם חובבי העפלה על הרים, הליכות ארוכות בשטחים קירחים, או שיש לכם סיבה מיוחדת אחרת להגיע דווקא לאי סקאי - עצתי היא לנצל את הזמן בחלק אחר של סקוטלנד המדהימה.
 
למעלה