טיול כללי בגרמניה

טיול כללי בגרמניה

היי,שלום.
אני הולך לטוס עם אבא שלי באיזור יוני לשבוע לגרמניה.
אני מכיר את ברלין כבר יחסית טוב,אז להיות שם יותר מיום אני לא רוצה. התיכנון זה להגיע בשבת בערב, את ראשון לנצל לברלין ובשני בבוקר להתחיל נסיעה בגרמניה עד שבת שבה אנחנו צריכים לחזור חזרה לשונפלד בחזרה לישראל.
יש למישהו המלצה למסלול שמשלב בתוכו המון יערות של גרמניה, את היער השחור, אולי מינכן או דרזדן... אמממ... רצוי גם מלונות זולים בצידי הדרך.
התיכנון הוא לשכור רכב או לשכור קראוון.. אולי אתם תגידו לי מה עדיף.

בכל מקרה, כל אינפורמציה תעזור.
תודה רבה :)

nWkobi

New member
אני מת על מינכן

מינכן היא עיר מדהימה...הייתי 3 פעמים ועדיין בא לי לחזור
.

היער השחור הוא אזור מדהים לא פחות..יש שם המון מה לראות אבל לדעתי במקרה שלך זה יהיה רחוק מדי(ברלין נמצאת באופן יחסי בצפון מזרח גרמניה והיער השחור בדרום מערבה).

אני הייתי הולך על מינכן בגדול.

דרזדן ולייפציג

לא רחוק מברלין, לכיוון מזרח יש שתי ערים מדהימות שמציעות גם טבע מדהים ואפילו קצת היסטוריה קומוניסטית.
מומלץ מאוד

מצויין,תודה!

יש לנו איזה 5 ימים,אז לדעתי יהיה לנו הרבה זמן לראות דברים.
יש גסט האוסים ממולצים או הוסטלים טובים וזולים?

המון תודה לכם! :)

לא תתקשו למצוא

בברלין בפרט ובגרמניה יש המון אפשרויות לינה במחירים נוחים. הוסטלים ברמה גבוהה שלא היו מביישים מלון שלושה כוכבים בישראל.
תוכלו לקבל רשמים מהאתר הזה, הוא הגדול בתחום ההוסטלים.
בהצלחה

dudi4321

Member
גם פוטסדאם קרובה

ואפשר ורצוי לנסוע מערבה להמבורג. עיר מודרנית עם המון גוון כולל הנמל החדש שזו עיר/שכונה בהתהוות.

מינכן. עיר שגם לי וגם לבעלי היה מה למצוא בה. לגבי

רכב, אנחנו שכרנו מהם. בהחלט עדיף רכב.

לגבי הרכב...

היי,
הבנתי שאתה כבר סגור על השכרת רכב וזה יפה,
כמה טיפים קטנים לפני תכנון המסלול:
שים לב שכלל אצבע תמיד רצוי לסגור רכב כבר מהארץ, כאשר מדובר בחברה בינלאומית אין עם זה בעיה כלל.
בנוסף מכיוון שהטיול שאתה מתכנן קצר יחסית רצוי ל"בזבז" כמה שפחות זמן על בירוקרטיה שם.
* ממקרים אמיתיים אני יודע על שינויים בתעריפים בין הארץ ליעד הטיול, תדאג שאתה לא נופל בין הכיסאות בנושאים כמו ביטוח, רישיון וסוג רכב, כאמור כדי לנטרל זאת, יש לסגור הכל עוד מהארץ.
אם תרצה עוד טיפים על שכירות רכב בחו"ל אשמח לעזור :)

Rachel195

New member
שלום לך, נראה לי שאתה לא מודע למרחקים מברלין ליער השחור קמ.

מציעה לך להגיע להמבורג שהיא עיר נמל מקסימה והמרחק ברכב הינו כ שעתיים מקסימום... עיר מדהימה

מיכאל אבידן

Member
מנהל
הייתי נזהר עם המילים: "לא מודע למרחקים" . . .

בעיקר לאור העובדות הבאות:

1. המרחק מהמבורג לבאדן-באדן (השער הצפוני של היער השחור) הוא כ- 660 ק"מ (הרוב על אוטוסטרדות) וזה הרבה, הרבה, הרבה מעבר לשעתיים.
2. המרחק מברלין לבאדן-באדן הוא כ- 710 ק"מ (הרוב על אוטוסטרדות).
*** תוספת נסיעה של 50 ק"מ - על אוטוסטרדה - הוא עניין של: 20-25 דקות בממוצע.

לאור הנ"ל לא היתי מעז לשלול הגעה לברלין (בפרט כשהשואל "מכיר" אותה) ונהיגה, משם, ליער השחור.

מכאן שהנקודה הנכונה, היחידה, בתגובתך היא שהמבורג היא עיר נמל.

אין באמור לעיל להוות המלצה לנחות דווקא באחת משתי הערים שהוזכרו.

* מאחר ורוב המטיילים מעוניינים לחסוך בהוצאות - טיסה למינכן + שכירת רכב + נהיגה של כ- 300 ק"מ לבאדן-באדן הוא, בעיניי, הפיתרון האולטימטיבי.

* מי שיאמר שנחיתה בציריך + השכרת רכב + נהיגה, יחסית, קצרה ליער השחור היא הדרך הפשוטה והקצרה יהיה כמובן צודק אבל "ההוצאות יהיו בשמיים".

Rachel195

New member
השאלה שנישאלה היתה : יעד הנסיעה ברלין, ומישם הלאה,

אז רק לידיעתך, המרחק מברלין להמבורג כםי שכתבתי הינו שעתיים
המרחק מברלין ליער השחור בו אני חיה ומתגוררת הינו כפי שאמרתי כ 700 קמ...

אז אבקשך לקרוא תחילה את הנכתב לפני כתיבת תגובה מהירה
ערב טוב ושנה אזרחית מדהימה

מיכאל אבידן

Member
מנהל
קראתי גם קראתי וזה מה שהבנתי . . .

בעיקר משורת הנושא המקוטעת שלך (בשום מקום לא היה כתוב - במפורש - שהנסיעה מברלין להמבורג אורכת שעתיים.

אם ניסית להטות את השואל מלהגיע ליער השחור ולבחור בממקום זאת את המבורג - אני, במקומו, לא הייתי שומע לך...

בלי לפגוע בכבודה של המבורג - אין מה להשוות בינה לבין העיירות והאטרקציות שמציע היער השחור (זאת את אמורה לדעת בתור מי שמתגוררת שם).

Rachel195

New member
אבקשך לקרוא שוב את תשובתי

אנא קרא שוב את תשובתי לבחור ששאל על יעד לאחר סיור בברלין,
המרחק מברלין להמבורג הינו שעתיים
המרחק מברלין ליער השחור שבו אני מתגוררת וחיה הינו כפי שכתבתי כ 700 קמ

אנא קרא תחילה בעיון ולא בריפרוף...

Rachel195

New member
סליחה שנכנסתי בכלל

אינני אוהבת את הטון שלך, איש יודע כל...המבין הכל וקורא הכל כפי שהוא חושב לנכון...

בהצלחה לך

VickyRosti

New member
קצת אפשרויות לטיולי טבע בסביבה הלא רחוקה

אזור מקסים שרצוי להקדיש לו לפחות חצי יום, ואפשר גם יומיים או יותר בנחת, הוא ה-Spreewald, כ-100 ק"מ מדרום מזרח לברלין, שמרכזו בשתי העיירות Lübben ו-Lübbenau. זהו אזור כפרי מיוער, שבתחומו זורמים עשרות יובלים של נהר ה-Spree, ומזכיר קצת את הכפרים בהולנד השוכנים על גדות תעלות. מומלץ לשוט בסירה בתעלות (יש שייטים באורכים שונים בליווי מדריך, בגרמנית בלבד ועוד בדיאלקט מקומי
, ואפשר גם לשכור סירות משוטים ולחתור באופן עצמאי) ולהנות מהמלפפונים בחומץ במבחר טעמים שמגדלים באזור.

Sächsische Schweiz (שווייץ הסכסונית) - אזור יפהפה מדרום מזרח לדרזדן, שבו לא רק יערות עם המון מסלולי הליכה, אלא גם תופעות טבע מרהיבות בדמות צוקים וסלעים תמירים שמתנשאים מעל נהר ה-Elbe.

קצת יותר רחוק, אבל עדיין במרחק שעות נסיעה בודדות מברלין (לא מתאים לטיול יום, אלא רצוי לגור שם 3-4 לילות לפחות) נמצאים הרי ה-Harz, אזור הררי מיוער יפהפה, שבו אפשר לטייל הרבה ברגל וגם לבקר ב-3 עיירות עתיקות יפהפיות: Goslar, Wernigerode ו-Quedlinburg. חוויה נחמדה נוספת באזור זו נסיעה ברכבת הקיטור ההיסטורית Harzer Schmalspurbahnen, שלה מספר מסלולים בתחום הרי ה-Harz, ובין היתר היא מגיעה גם להר Brocken, ההר הכי גבוה בצפון גרמניה.
,

למעלה