טיול לאירופה בחופשת פסח

טיול לאירופה בחופשת פסח

אני ובעלי החלטנו השנה לסוע לחו"ל עם הילדים במהלך חופשת הפסח. זהו צעד מאוד חריג מבחינתנו וזאת בשל כל בעיות הכשרות שעלולות להתעורר, אך לצערי לא מצאנו זמן אחר שמתאים לשנינו מבחינת העבודה.
אני חייבת את עזרתכם בארגון מסלול נחמד, עם אטרקציות מעניינות לילדים בגילאים 4-9 בכל יעד באירופה. מה שחשוב לי זה שנלון במלונות כשרים, ונחגג את סדר פסח כהילכתו (עדיף לא בבתי חב"ד). מבחינת התקציב אין לי הגדרה ברורה, כי אני יודעת שטיול כזה עשוי להיות מאוד יקר...אבל חייבים קצת להתאוורר. אני רוצה לטוס לפני ערב החג הראשון ולחזור במהלך חול המועד, בערך חמישה ימים.
פסח הולך ומתקרב, אז כדאי למהר ולהזמין! אחכה להמלצות

יהב43

New member
מקומות כשרים באיטליה

יש הרבה מאוד מקומות באיטליה שמתאימים לשומרי כשרות, גם לפסח.
חבר טוב שלי נוהג לנסוע לצפון איטליה, אזור אגם מג'ורה - שם זה לא רק "כשר לפסח" אלא גורמה של ממש!

קייטילי

New member
בוקרשט!

מדובר ביעד נהדר ומומלץ ביותר. אפשר לטייל בעיר העתיקה, יש אטרקיות מקומיות נחמדות- שמתאימות גם לילדים, אפשר לבקר מוזיאון הלאומי להסטוריה, וקל מאוד להסתדר שם מבחינה דתית. טיילתי שם עם משפחתי לפני כשנתיים, ממליצה בחום!

תשובה

דבר ראשון, אם אתם מקפידים על כשרות לפסח, אין ברירה אלא לשהות במקום אחד, ומשם לצאת לטיולי כוכב. דבר שני, הטיסות לכל אירופה יקרות מאוד בגלל החג, וצריך לקחת את זה בחשבון. ודבר שלישי, בדרך כלל רוב המלונות הכשרים לפסח הושכרו על ידי חברות שכמובן לקחו את כל המלון, ובדרך כלל לא מאפשרים אלא שהייה לכל הפסח, כי לא רוצים להשאר עם חדרים ריקים.
לאור כל זה, אני יכול להמליץ על שלושה מקומות עם אוכל כשר למהדרין כל השנה, כולל בפסח:
1) מלון בפראג, 5 כוכבים, וכמובן המחיר בהתאם.
2) מלון שלושה כוכבים בסלוניקי ביוון, במחיר ממש טוב, אבל קשה למצוא טיסות מתאימות, תלוי בימים.
3) מלון שלושה כוכבים בסירמיונה על אגם גארדה ליד ורונה בצפון איטליה, עם אפשרות לינה בכפר נופש סמוך. הכי מתאים לילדים כי מוקף אטרקציות.
נכון, כדאי למהר להזמין, כי מחירי הטיסות עולים משעה לשעה, והמלונות מתמלאים....

תודה על המענה המפורט

על אילו אטרקציות מדובר באופציה השלישית? אשמח לקבל יותר מידע...

תשובה

מלון ממוקם במרחק של 10-20 דקות נסיעה בלבד (כ—10-20 ק"מ) מהפארקים המפורסמים ביותר באיטליה:
• גארדלנד GARDALAND – זהו פארק השעשועים הגדול ביותר באיטליה ונחשב גם לטוב ביותר במדינה ואחד הטובים באירופה כולה. www.gardaland.it

• קאנבוורלד CANEVAWORLD – בו יש עיר סרטים גדולה ופארק מים המציע חווית אדרנלין http://www.canevaworld.it

• פארק נאטורה ויוה PARCO NATURA VIVA– שהוא למעשה גן חיות/ספארי בו ניתן למצוא חיות בסכנת הכחדה ומינים מוגנים. www.parconaturaviva.it

• פארק סיגורטה PARCO SIGURTA, הפארק הבוטאני המרשים והיפה ביותר באיטליה. www.sigurta.it

למעלה