טיול רגאיי בג'מייקה

ארהב1234

New member
טיול רגאיי בג'מייקה

שלום לכולם בכוונתי לערוך בקרוב טיול בג'מייקה וזאת מתוך עניין רב במוסיקה המקומית. במילים אחרות, ברצוני לערוך "טיול רגאיי", להתערבב בסצינה המקומית (סליחה על הביטוי המכובס) ולראות ולחיות את הכל מקרוב. האם למישהו יש המלצות? הפניה ללינקים/סרטים/ספרים מתאימים וכו'? מודה לכולם, סופשבוע נעים!

strungout

New member
יש לי המלצה אחת-

תעשה את זה!!!!!!!! :) ג'מייקה מפחידה קצת בהתחלה, עד שמתרגלים לאנשים ולגישה שלהם, אני יוצא מנקודת הנחה שאתה לבן :) הכל שם כל כך ייחודי, עצה יחידה שאני יכול לתת לך זה להיזהר, פשוט להיזהר שם מאנשים לפעמים ולהקשיב לעצות שאנשים נותנים לך לאורך הדרך.. מדהים! בהצלחה

Carcass

New member
אמממ טוב

קודם כל כן,תעשה את זה..אישית אני כבר מתכנן את החזרה שלי לשם בקיץ הבא. חח :) כמה זמן אתה רוצה לעשות את זה?מה אתה מחפש בדיוק,רק להזרק?אטרקציות? "טיול רגאי" ,לאדם הממוצע כולל איזה 3-4 אתרים גג,רק שתהיה בענינים.. בכל מקרה היה שרשור ארוך בנושא,כולל מקומות לינה,בפורום של רגאי סי או איי אל לא מזמן,הרבה אנשים הגיבו שם כולל אנוכי אז גם תציץ שם...

פשוט סע חביבי

המקום הכי טוב בעולם. זה לא דרום אמריקה או הודו, שאתה לא מצליח לתקשר עם המקומיים לפעמים. הם מדברים אנגלית, או לפחות סוג של אנגלית, ואם אתה מבין פטואה ויכול לדבר פטואה, אפילו קצת, אתה תסתדר.אם אתה לא יודע פטואה, תדע שהם לא יעשו לך חיים קלים לגבי השפה. רובם לא ישנו את השפה שלהם כדי שתבין אותם יותר טוב, והם נוטים להתעצבן כשהם צריכים להגיד משפט מסוים יותר משלוש פעמים כדי שתבין. לוקח זמן להבין את המנטליות של הג'מייקנים. עושים חאפלות, יורים במסיבות (לא עליך, באוויר), רחובות מטונפים עם עיזים בכביש. קצת כמו אצלי בבית, רק שג'מייקנים נהגים יותר טובים מאיתנו ששומעים מוזיקה יותר איכותית (ולא בהכרח מבחינת סיגנון המוזיקה אלא האיכות שבה הם מכוונים את הצליל ושומעים את המוזיקה), וההבדל העיקרי הוא שהיחס לנשים שונה לגמרי. אתה תראה. לא אני ולא אף אחד כאן יכולים לגרום לך להבין באמת מה תעבור בג'מייקה, רק אתה תדע את זה כשתחליט להגיע. אני מציע שפשוט תחשוב עם עצמך כמה אתה מכיר את התרבות הגמ'ייקנית, כמה אתה רוצה לגלות יותר. ג'מייקה זה הדבר האמיתי, זה עד הסוף. זה וייבס שלא תקבל גם באירועים של רגאיי באירופה או אמריקה. זה המקור, ולפעמים מפחיד כמה שזה אמיתי. חוויה מדהימה שתשנה לך את החיים, אבל אתה צריך להיות מוכן לזה. אני יכול לתת לך הרבה עצות כמו תמיד לדעת מה אתה רוצה, ולא להתבייש להגיד את זה, לא משנה מה זה. ג'מייקנים הם לא קוראי מחשבות, אבל אם תגיד להם מה אתה רוצה הם יבינו מאוד מהר ויעשו מה שהם יכולים כדי שתקבל את זה. לא תמיד הם יצליחו, ולא תמיד זה ככה, אבל זה מה שאני מרגיש כאן בכל אופן. עוד דבר: קח הכל בעירבון מוגבל. בג'מייקה צריך המון סבלנות לפעמים, וצריך להבין שגם אם שמעת כל מיני דברים על מקום מסוים, יכול להיות שכשתגיע אליו הוא כבר לא יהיה שווה, כי בעל המקום פשט רגל/מקומיים הפסיקו להגיע וזה כבר לא אותו וייב/הוריקן הרס את כל העיר בדיוק לפני שהגעת (ע"ע ההמלצה שלי למנהל הפורום השני לנסוע לטרז'ר ביץ' כי כל כך נהניתי שם אבל הוא הגיע אחרי ההוריקן...). דברים משתנים כל הזמן באי, אי אפשר להבין את הקצב של הדברים באמת עד שמגיעים לשם. ותתכנן את הטיול טוב, כלומר תדע איפה ממוקמת כל עיר וביחס לערים אחרות (מונטיגו ביי בין אוצ'י (צפון) לנגריל (מערב), סיינט אליזבת בדרום, סיינט תומאס במזרח, קינגסטון באמצע. תדע איפה כל מקום ומה יש בכל מקום. ויש מספיק אנשים בארץ שיוכלו לקשר אותך עם מקומיים, אל פשוט תיסע אלא תתכנן את הטיול שלך. כי בכל מקום שתלך אליו בג'מייקה יש ערבוב של אנשים טובים ורעים, ואתה רוצה להסתובב עם הטובים. אף פעם אל תראה שאתה מפחד. תהנה מעצמך. כשאתה הולך לדאנסים תרקוד, גם אם אתה לא מכיר את התנועות שהמקומים רוקדים בעל פה. את כל ה"חוכמות" האלה שרשמתי כאן למדתי בטיול הראשון שלי בג'מייקה, ועכשיו בטיול הנוכחי אני לומד אותם עוד יותר לעומק. SEEEN? ואם אני יכול אז גם אתה יכול. תעשה חיים! ותעשה ג'מייקניות! נ.ב ספר טוב: THE ROUGH GUIDE TO JAMAICA. חפש מהדורה חדשה, זו שאני מכיר כבר לא כל כך מעודכנת לגבי מלונות וכל מיני פרטים שמשתנים בג'מייקה כל הזמן. סרט טוב: ROCKERS, 1977 - סרט שייתן לך מושג מסוים על איך אזורים מסוימים בג'מייקה עדיין נראים עד היום. גטו וייבז, SEE ME A SEH

היי

תקשיב אני גם פעם רציתי ליסוע לג'מאיקה עם אחותי אבל ביגלל שאני צעיר וזה מקום מסוכן ההורים שלי לא מסכימים אבל בדקתי פעם ואין טיסות ישראל-ג'אמייקה אז אתה חייב לעצור בדרום אמריקה שזה המקור של שפעת החזירים ואין עדיין חיסון נגד אז כדאי לך לחקות עד שיהיה חיסון אם זה דחוף לך עכשיו תיתחסן אצל רופא ושאתה עוצר כדי שזה יהיה במדינה מפותחת כמו קנדה או דרום ארה"בוברוב המקומות שם כדאי להיסתובף או בקבוצה או אם שומר ראש

Carcass

New member
חח אוקיי

1. אפשר להגיע לג'מייקה דרך כל מיני יעדים - לאו דווקא דרום אמריקה או אמריקה באופן כללי(אירופה). 2.לא הבנתי מזה הקטע של להסתובב בחבורות(משרד החוץ ממליץ בחום לא להסתובב בחבורות בשומקום בעולם באגב -זה על משקל לא ללבוש חולצה עם דגל ישראל) או עם שומר ראש חחח,יש באי מקומות שלא רצוי להכנס אליהם - לא משנה אם אתה לבד או עם חמש אנשים,אבל גם אליהם נציגי האדם הלבן נכנסים יום יום כבר,בנוסף,שומר ראש? אתה עושה צחוק? מה אתה חבר כנסת?טחחחחח,הנוהג הוא להכיר איזה מקומי(לפני זה או שהכרת אותו שם) ושהוא יקח אותך,שומר ראש שלך הוא ממש לא חח אנלא אומר שלא צריך להזהר,צריך אחושרמוטה,אבל גם בישראל יש מקומות שאתה צריך TO WATCH YUH STEP....

למעלה