טיפולי פוריות לילד שלישי- כללית מושלם לא מאשרים

Eco12li

New member
טיפולי פוריות לילד שלישי- כללית מושלם לא מאשרים

היי,
יש לי שני ילדים ועברתי לידה שקטה בהריון שלישי (לא נמצאה סיבה) אני בטיפולי פוריות לילד שלישי שעד כה היו מאושרים עי הביטוח המושלם של כללית, אולם לאחר 3 שאיבות ו5 החזרות של מוקפאים, קיבלתי הודעה שהקופה לא תשתתף יותר במימון הטיפולים (העלות המסובסדת היא 1650 שח לשאיבה, לא כולל תרופות ו 330 שח להחזרה).
קשה לי עדיין לחשוב על להפסיק עם הטיפולים, במיוחד בגלל שזו לא החלטה שלי אלא סיטואציה שנכפית עליי
האם מישהי נתקלה בזה? אשמח לשמוע רעיונות, עצות...

שירהד1

Member
מנהל
אני לא מבינה בזה. ממליצה לך לשאול בפורום פוריות. בהצלחה!

עוד לא שם

איכשהו עדיין אישרו לי (עשיתי 4 טיפולים בציבורי ועוד 4 בפרטי עם מימון של המושלם) אבל אולי לא יאשרו את הבא ?
הבנתי שיש הגבלה של 7 לשנה (מחזור טיפולי הכולל שאיבה והחזרה) ואת עדיין לא שם.
כן שמעתי שאם יש כמה שאיבות לא מוצלחות, בלי החזרות, גם לא יאשרו (אבל נקרא שזה לא המצב?).
הייתי מגישה ערעור.
לפעמים הם סתם עושים שיטת מצליח ורואים מי תוותר.

מוסיפה לאחר ברור מול המושלם

המושלם מממנים 4 סביבי טיפול מלאים בשנה (שאיבה + החזרה. 2 החזרות לצורך העניין נחשבות טיפול מלא גם), אז יש מצב שהגעת למכסה המקסימלית.

הייתי כאמור ממשיכה ברור מולם פרטני, מנסה לערער ואם לא עובד, מבררת אם ואיפה עובד רופא שאת רוצה ומוכנה להיות מטופלת שלו ועוברת לציבורי, אם את ממש רוצה להמשיך. הכללית הרגילה מממנת 7 סבבים מלאים בשנה.

עוד אופציה ששמעתי נשים עושות זה לעבור קופה ואז הזכאות מתחדשת.

Eco12li

New member
טוב אז עשיתי כמה בירורים

לטובת הכלל...
לילד ראשון ושני זה אכן עד 7 סבבים בשנה קלנדרית
לילד שלישי זה סהכ 6 סבבים (2 החזרות נחשבות סבב)
ללא קשר לזמן, כלומר סהכ 6 אם הצלחנו יופי ואם לא, לא. אז טכנית ניצלתי את הזכאות..
אני יכולה לערער
במידה ואצליח יאשרו עוד סבב אחד של טריים, כלומר מוקפאים לא..
עלויות פרטי מאד גבוהות.. ציבורי סביב 15 אלף לשאיבה ועוד 5 אלף לכל מוקפא. פרטי זה הרבה יותר... קרוב ל 25 אלף לשאיבה וכמעט 10 להחזרת מוקפא. לא כולל תרופות.
ועכשיו הזמן להחליט אולי לוותר.. להפסיק את המרדף, להיות מרוצה ושלמה עם השניים המדהימים שכבר יש לי
.. החלטה שמאד קשה לי לקבל
במיוחד שהשלישית שלי היתה צריכה להיות עכשיו כבר בת שנה וחודשיים
ביינינו, גם ככה קורונה וזה...אין טיפולים בינתיים...

אכן, כרגע ממילא עצרו הכל

ואין טיפולים חדשים עד להודעה חדשה.
אני אישית החלטתי על דעת עצמי לעצור זמנית כשכל בלאגן הקורונה היה בחיתוליו והבנתי לאן זה הולך, למרות שהרופא הפרטי מאד המליץ להמשיך.
קשה לי כבר מאד כל סבב וכל אכזבה ולא יכולתי לדמיין לעצמי להזריק 3 שבועות ואז שיעצרו אותי לפני שאיבה וזה בדיוק מה שהיה קורה כנראה, קרה עכשיו ללא מעט נשים.

רישמית מדברים על חודש ואז נראה, לא רשמית אני מאמינה שיותר וכנראה לפי כמה חיוני (ברור שלכל אחד ואחת חיוני מאד הילד שהם רוצים ומאחלים לעצמם, אבל המערכת נאלצת לתעדף ובמצב שרק טיפולים חיוניים נעשים, לרוב זה יכלול בעיקר נשים חולות שנאלצות לעשות שימור פוריות דחוף לפני תחילת טיפול אונקולוגי וכאלו).

העלויות אכן מאד גדולות בפרטי.
אם היתה ודאות להצלחה, או אפילו סבירות גבוהה מאד, אולי זה שווה את ההשקעה, אבל אם הסיכויים לא לטובתכם זה בהחלט שיקול לא קל בכלל.

אם יש מוקפאים, אולי כן הייתי עושה מאמץ למצות אותם.

בהצלחה בכל מקרה.

יש עוד אפשרות - לעבור קופה

כשכדור הארץ יחזור למסלולו אחרי הקורונה והטיפולים יתחילו, אפשר לשקול את האפשרות הזאת. מעבר קופה הוא מאד פשוט, כי הקופה החדשה מטפלת בהכל.
במסגרת הביטוח המשלים של הקופה החדשה את יכולה לעשות את הטיפולים שהם מסבסדים לילד שלישי.
אין תקופת אכשרה כי לפי הכללים של משרד הבריאות אסור שהתנאים שלך יפגעו בגלל המעבר, כך שאת עוברת לאותה דרגת ביטוח שהייתה לך בקופה המקורית.

למעלה