טיפול בדמיון מודרך בחולי סרטן

טיפול בדמיון מודרך בחולי סרטן

האם מישהו התנסה ויכול לספר על כך? ואם כן, מה היו תוצאות הטיפול? שלכם, הגר

ettyshp

New member
../images/Emo92.gif

הגר היי. זה מספר שבועות שאני עובדת עם משהי. לחלוטיןלא הייתה מוכנה לחזור לעבר.התחלנו בטראנסים מחזקים ובהמשך ט´ לפתרון בעיות. הרבה שיחות לחיזוק ברוח תכנים מהספר: אהבה רפואה וניסים של ברני סיגל וסרטן כנקודת מפנה של ד"ר לורנס לה-שאן. בעיקרון הכלים -אותם כלים.שינוי הרגלים, שחרור מתלות(מהדמות החולה)וכו´. בראיון הראשון חשוב לשאול את השאלות בעדינות לפי רמת המודעות של המונחה.(שאלה כמו: למה היית זקוקה למחלה?..לא כל אחד מבין את הכוונה) מומלץ למונחה לעשות הרפייה לפחות פעם ביום ולכן אני מקליטה לה את הט´. בהצלחה אתי.

הנה מסר שקיבלתי מאבנר שילה

מכיוון שאבנר לא הצליח להיכנס לפורום הוא כתב לי ישירות: ------------------------------------------------------- הגר שלום, ראיתי את שאלתך באתר. אני אישית הבראתי מסרטן בעזרת דמיון מודרך, והיום אני מטפל בחולי סרטן רבים בשיטה הכוללת דמיון מודרך כמרכיב מרכזי. אשמח לפרט יותר, אם את מעוניינת. בברכה אבנר שילה

אשמח אם תפרט

היי אבנר, אני אישית מתעניינת מאוד בנושא הזה. מסקרן אותי לדעת מה הכוח שיש לדמיון מודרך בריפוי סרטן. מעניין אותי לדעת באלו שיטות אתה משתמש במהלך טיפול, באלו דימויים, והאם אתה משלב בטיפול גם NLP וכו´. האם אתה מצליח להגיע לשורש הבעייה שגרמה לסרטן להופיע ובאמת לשרש אותה? האם ניסית לעזור גם לחולים כרוניים למשל באמצעות דמיון מודרך ואם כן, באילו שיטות ודימויים השתמשת במקרים אלו?
רבה מראש על תשובתך ואשמח לראותך בפורום!
הגר

האשה שבמראה

היי אתי, הטחתי לך ואני מקיימת. אני חושבת שתוכלי להיעזר בקובץ המצורף כאן בעבודה עם המונחה חולת הסרטן. אשמח אם תעדכני אותי על כך דרך הפורום. שלך תמיד, הגר

לגבי מטרת הפורום

ראיתי את הדיון למטה, ורציתי לומר שאני לא מטפלת בדמיון מודרך אבל אני כן עוסקת במקצוע טיפולי ועובדת במחלקה אונקולוגית בבית חולים. התחום מאוד מעניין אותי ואשמח לשמוע איפה לומדים? מה הרקע הדרוש? מהם מקומות העבודה שאפשר ליישם את הדרך הטיפולית וכו´.

שלום לך בת של...

היי וברוכה הבאה בשערינו! אכן, תחום הדמיון המודרך מעניין מאוד והוא מביא לתוצאות כמעט מיידיות. את מוזמנת להיכנס לקישור שבראש הפורום כדי לקבל אינפורמציה על הקורסים שייפתחו בקרוב ועל מפגשי ההיכרות... לא דרוש רקע כלשהו, אבל אם יש לך מושג בטיפול, זה יכול רק לסייע לך ולהתקדמות האישית שלך. העבודה יכולה להיות בכל מקום שתבחרי, בין אם בית חולים (אם תצליחי לשלב דמיו מודרך בעבודה שלך שם) ועד קליניקה פרטית. ההחלטה נתונה בידייך! והכי חשוב, שיהיה בהצלחה! הגר

MZT

New member
כמה שאלות ...

שלום, יש לי כמה שאלות: א- על מה הפורום הזה ??? ב- האם NLP זה NEURAL LINGUISTIC PROGRAMMING ??? ג- עברית היא לא שפת אם שלי, אז מה זה דמיון מודרך ??? ד- אני עוד לא יודע מה זה, אבל מתענין במישהוא שכתב על דמיון מודרך לחולי סרטן. אבא שלי חולה, אבל בארגנטינה, ואני כאן ... זה יכול לעזור לו ??? סליחה על כל השאלות, ותודה מראש על התשובות. ובהצלחה עם הפורום החדש !!!!

כמה תשובות

הפורום הוא פורום מומחה שעוסק בדמיון מודרך (באנגלית: Guided Imgery) וב-NLP (באנגלית: Neuro-Linguistic Programming). אנחנו משלבים את שתי שיטות הטיפול כדי להגיע לתוצאות משמעותיות יותר. כן, הטיפול בדמיון מודרך ו-NLP יכול לסייע לאבא שלך, בתנאי שכמובן השיטה מתאימה לו (לא כל שיטה מתאימה לכל אחד). אתה מוזמן לנסות לפנות לאנשים שכתבו לגבי דמיון מודרך אצל חולי סרטן בשרשור הזה (וכן למומחים שלנו בפורום - דפנה רטר ואמיר רטר), ואני בטוחה שהם ישמחו לתרום לך מנסיונם. אשמח לענות על כל שאלה שתעלה ואיחולי החלמה לאבא שלך
הגר נ.ב. אנחנו מקווים שבימים הקרובים יעלה האתר של מרכז רטר ושם תוכל למצוא תשובות לשאלותיך

MZT

New member
תודה הגר אבל עוד לא הבנתי מה זה

דמיון מודרך. מישהוא יכול להסביר לי בבקשה ???

יכולה לנסות...

האמת שקשה להסביר בדיוק מה זה, צריך פשוט לחוות. בעקרון זו שיטה שמנחה את האדם ליצור קשר עם חלקים שונים בתוכו, שבחיי היומיום קשה לו להאזין להם. בעזרת הרפיה ובעיניים עצומות יוצרים דיאלוג עם החלקים השונים במטרה לקדם את המונחה. תלוי מה הנושא הספציפי שעליו המונחה מעוניין לעבוד, בד"כ יש צורך להתעכב על זכרונות מהעבר ולסגור מעגלים פתוחים. חלק נעשה בשיחה רגילה, וחלק בטראנסים שבהם המונחה מתוך הרפיה נשאל שאלות ומתבקש לדבר, או טראנסים ללא דיבור. מקווה שעזרתי לך קצת... סימה

היי סימה

ותודה על תשובתך ל-MZT. אני לא הייתי יכולה לנסח אותה טוב יותר. האם את מנחה אנשים בדמיון מודרך או שטופלת בשיטה זו? הגר

טרנס בעזרת הדיסק של אבנר שילה

אני ממליצה על הדיסק. הטקסט טוב, הקול נעים ומוזיקת הרקע מצוינת. עוד יותר אני ממליצה לרכוש את הדיסק, לעבוד קצת ולכתוב לעצמך את הטקסט ולדבר אותו בקול שלך כשאת/ה עם החולה ויכול/ה לראות ולהתאים את עצמך לתגובות שלו/ה ברגע הנתון. בקלטת החולה מדמה תהליך בו כוחות המרפא שלו חכמים, חזקים ויעילים והם יודעים להלחם בתאי הסרטן החלשים ומבולבלים. עשיתי היום טיפול כזה וברקע התנגנה הקלטת "שיר ערש". להלן הפרטים של אבנר: מס´ טלפון: 9570827-04 [email protected]

למעלה