טיפול תרופתי

מירי53

New member
טיפול תרופתי

אני בת 53. אמא שלי חולת אלצהיימר מזה 3 שנים. בקושי מדברת. רזתה מאוד. לא שולטת על צרכיה, וצריך להזכיר לה ללכת לשירותים. כמובן שרק עם עזרה, לא מתפקדת לבד לחלוטין.האם זה השלב האחרון?היא מיבבת הרבה, וקשה נורא.לא יודעת להביע את עצמה. אחותה ואמא שלה מתו מאלצהיימר אחרי שנתיים. חוששתני שאני הבאה בתור. שתי מחלות כרוניות נוספות קבלתי מאימי. עם מי אני יכולה להתייעץ? ללכת לרמב"ם למרפאת זכרון?או שבמחלקה הגנטית עורכים בדיקת דם ואפשר לדעת? האם ישנן תרופות היכולות למנוע או לדחות את המחלה?אני לא מוכנה להיות למעמסה ולתת לקרובי לכאוב. לכן חשוב לי לדעת אם אני נשאית וכיצד אדע שהמחלה מתפרצת. אני מתכוונת לשים קץ לחיי במצב שכזה.מקווה לתשובה מהירה. תודה!

אירילה

New member
שלום לך מירי היקרה ../images/Emo140.gif

ראשית הרשי לי להרגיעך ,אין ברפואה "נשאית" במחלת האלצהיימר. בנושא הגנטיות והתורשה שבמחלה לא הוכח הקשר,כל ההנחות הן בגדר השערות בלבד ואין מדע מדוייק בקשר לתורשתיות ,הכל על בגדר ,אולי ,ייתכן וכו'. שמעתי שיש בבית החולים איכילוב בתל אביב מחלקה מעולה העושה בדיקות לאיבחון מחלת האלצהיימר ( הבדיקה יקרה מאוד) ,אבל גם כל מרפאת זיכרון יכולה לאבחן סימני מחלה ,אלא שבבי"ח איכילוב משתמשים במדע רפואי מתקדם. לצערינו הרב עדיין לא הומצאה התרופה הגואלת מפני מחלת האלצהיימר והתרופות הניתנות למחלת האלצהיימר מטרתן לעכב את קצב התפתחות המחלה ולשפר את איכות החיים של החולה מבחינת מצבי רוח , זיכרון ועוד. אם יש לך את החשש או את שמת לב לשינוי בשכחה מוגברת אצלך או הפרעה בזיכרון אצלך גשי לרופא המשפחה אשר יפנה אותך לבדיקה במרפאת זיכרון. בכל אופן הישארי כמיטב יכולתך רגועה ,יש לך אמא שיש לך לדאוג לה . בקשר לבדיקת דם ,אין אפשרות למיטב ידיעתי לאבחן בבדיקת דם את מחלת האלצהיימר ,אני יודע כן שקרוב משפחתי אשר חלה במחלה עבר בדיקת C.T . בכל אופן מירי היקרה , אני מפנה אותך לקישור של עמותת אלצהיימר ומחלות דומות , צרי עמם קשר ואני בטוח שתוכלי לקבל עזרה והכוונה. שיהיה לך רק טוב גרשון

מירי53

New member
תודה על התשובה המפורטת../images/Emo24.gif

כמובן שהמחקר על אלצהיימר רחוק מלספק אותי. אמא שלי נשלחה לבית הורים, לפני 4 ימים, לאחר טיפול של שנתיים בבית. יסורי המצפון שלי עובדים שעות נוספות. למרות שמערכת היחסים ביני לבין הורי לא היתה חמה בדרך כלל, מאז שאימי חלתה, הפכה לילדה קטנה חסרת שליטה...מה שהביא אותי לחוש כלפיה ברגש של חמלה וצער.אתמול כשהלכתי היא הביטה בי בעיניים מסכנות...זה שיגע אותי. מה גם שאני יודעת שהיא לא היתה רוצה שישלחו אותה לבית אבות.סבתא ודודה שלי חולות אלצהיימר טופלו בבית עד למותן. אבא שלי טיפוס נורא עצבני. אגב. הוא מלחיץ את כולנו, את אחותי ואותי, ואת כל הנכדות בעיקר. הוא נוסע בבוקר לביקור. ורוצה שתמיד אחר הצהריים יהיה מישהו אצלה. הנכדות עובדות ומטופלות בילדים. הן לחוצות ועצובות.ואם מישהו לא נשמע לאבא שלי. הוא מקבל גל של ביקורות רעות, ולא אישית, אלא בעקיפין. לעיתים מתחשק לי לשלוח אותו לבית הורים ולהחזיר את אמא שלי.... סליחה על ההודעה הארוכה. הכל מעיק עלי.

אירילה

New member
בשביל זה אנחנו כאן ,לפרוק ולקבל

תמיכה. דרך אגב מירי....את הולכת לפגישות של קבוצות תמיכה?

מירי53

New member
קבוצת תמיכה?

אני גרה בקרית טבעון. אין כזו קבוצה כאן-לידיעתי.

אירילה

New member
קבוצת תמיכה

למיטב ידיעתי ישנה קבוצת תמיכה בחיפה ,שווה לנסוע עד חיפה לפגישות אלו ,מקסימום 1/2 שעה נסיעה ממך ,גם אני אישית גר ליד העיר מודיעין וגם שם אין קבוצת תמיכה ואני נוסע לראשון לציון לפגישות. מציע לך בחום רב לפנות למשרדי העמותה להירשם לעמותה וללכת לקבוצת תמיכה ,זה עוזר מידי פעם מגיעים אנשי מקצוע לפגישות ותוכלי לרכוש לך ידע רב בנושא. באם תעשי זאת ,ספרי לנו על הפגישה הראשונה שלך. שיהיה לך בהצלחה מכולנו כאן שבת שלום גרשון

קורנית

New member
מירי חביבה

כל כך קשה היה לי לקרוא אותך... קשה בשבילך, וקשה גם בשבילי, כי כל זה, ועוד, יחכה גם לי. לכולנו, כאן, בעצם. איך אוכל לנחם, או ליעץ? הרי גם אני מגששת כאן באפלה.... באמת, אני חושבת שקבוצת תמיכה זה נהדר, אפילו אם נראה לך שאין זמן, כדאי לפנות זמן לכך, ואפילו כסף. לא נמצאת כעת בקבוצה... עוד לא חשה צורך, אבל הייתי פעם בקבוצה כזו, בעניין אחר לגמרי, קשה גם הוא, וזה עזר לי פלאים. חזקי ואמצי, ובואי הנה לפעמים לפרוק.

למעלה