טקסט של Strawberry Swing

lilalila

New member
טקסט של Strawberry Swing

הי חברים, קראתי את המילים של Strawberry Swing ואני מתקשה למצוא בהן היגיון או משמעות (חוץ מהפזמון שהמילים שלו רומנטיות). מישהו יכול לעזור לי להבין על מה הוא מדבר שם בשיר? מה זה המים הקרים? לא הבנתי כלום.

lilalila

New member
קולדפלייליסטים יקרים

מחכה לתשובתכם המלומדה. אני מנסה להבין את השיר (לא מילולית אלא מבחינת משמעות) ואשמח לעזרתכם האדיבה.

lilalila

New member
אה, ועוד משהו............./images/Emo210.gif../images/Emo210.gif../images/Emo210.gif

lilalila

New member
קודם כל תודה

תודה רבה, אני לא הכרתי את הקליפ הזה, אלא את הקליפ השני של אותו שיר עליו זכו לאחרונה בתחרות. עזרת לי מאד כי עכשיו אני קצת יותר מבינה, והמשמעויות של הקליפ ריגשו אותי......אני יכולה להבין איך זה מתקשר לפזמון. הבתים יותר סתומים בעייניי, ולדעתי אפשר להודות שיש סיכוי שכריס היקר פשוט דחף שם מה שמתחרז ומתאים למוסיקה, ולא הכי הקפיד במקרה הזה
אבל הרעיון מאד עדין ויפה, מפגש בין שתי דמויות כבויות עיניים...אהבתי.

zimi5

New member
מה שלגמרי חזק בשיר הזה ,זה הלחן

אני מכורה ללחן הזה!

lilalila

New member
../images/Emo187.gif אז ככה....

אז ככה..... בסקרנותי, גיגלתי עוד קצת את העניין, וגיליתי שיש אתר מדהים http://www.songmeanings.net ששם אפשר להיכנס ולראות דיעות של אנשים על משמעויות של שירים. בדיעות על השיר הזה (למי שיש כוח שייקרא את הדיעות, זה מאד מרגש) נתקלתי באדם מלומד שטען שיש פרשנויות שטוענות שכל האלבום "ויוה לה וידה" הוא אלבום שכתוב בצורה של סיפור שעובר דרך כל השירים.... כלומר כל שיר קשור איכשהו לסיפור של מלחמה. לפי דעתו, straeberry swing הוא שלב בסיפור שקשור להיזכרות בילדות ובתמימות שלה.....הוא כותב שחלק מהשירים באלבום קשורים לשלבים פחות חיוביים בסיפור, כמו ייאוש ופאניקה, אבל השיר הזה שייך לשלב יותר אופטימי בסיפור, שבו החייל נזכר ברגעים זכים ונעימים מילדותו או מעברו, ומגיע לבסוף למסקנה שמה שחשוב זה להיות עם אהובתו. מעניין...........אולי שפטתי מוקדם מידיי את המילים כשטחיות.

בדיוק באתי להציע את האתר הזה ../images/Emo13.gif

הוא ממש מועיל! וגם עוזר לי להכיר משמעויות חדשות שלא חשבתי עליהן קודם!

eietmo

New member
ממה שאני הבנתי

זה שיר אהבת נעורים שמתרחש בזמן שמלחמה עומדת לפרוץ. כולם רק רוצים להלחם, והדובר רוצה לחוות שלווה עם האהובה שלו. כשאני מקשיבה לשיר יש לי בראש חיל שעומד להתגיס עם חברה שלו יום לפני שהחיל הזה הולך להלחם ופשוט מבלה איתה יום לפני המלחמה. המים הקרים: טוב אני חושבת שזה אמור לתת "נוף"- אגם, או משהו בסגנון, אולי זה מבטא צער? בכל מקרה, זה בהחלט אחד מהשירים האהובים עלי בדיסק. רואים שאני מהנדסת ולא לומדת ספרות אה?

lilalila

New member
כן זה הגיוני

גם השיר violet heal מאותו דיסק עוסק במשהו דומה, אבל זה נראה כבר מנקודת מבטו של החייל המת או הפצוע, וזה שיר כבר יותר דרמטי והעצב שם יותר מעורבב עם כעס. הוא מספר שם שהוא לקח את אהובתו ל-violet heal אבל היא לא כל כך דיברה, והוא שואל אותה, אם אהבת אותי, למה נתת לי ללכת, אם אהבת אותי, למה לא אמרת לי. האמירות הרגשיות שלהם הן כל כך עוצמתיות, אך נאמרות בכזו עדינות ומעורבות במוסיקה כל כך חיובית ומרוממת, שזה אפילו עוד יותר נוגע ללב.

eietmo

New member
נכון

אממ לא בטוחה אם את יודעת אבל השיר הוא violet hill not violet heal חח קצת משנה את המשמעות. אבל כן, כמה שיגידו על קולדפלי שהשירים שלהם שיטחים, לדעתי יש הרבה יותר עומק בהם. בכל מקרה אצלי כבר 2 בלילה, אני הולכת לישון

lilalila

New member
גם בזה יש משהו

יש משהו בשירים שלהם שכמעט אף פעם לא מפורש מידיי או לוקח את עצמו ברצינות מידיי, כאילו הם מפחדים להיתפש כעמוקים מידיי..... אבל בתוך השירים, למי שבודק ובלי מאמץ מיוחד, יש את הכל, את כל עומק החיים, שנאמר בצורה כאילו אגבית, לרוב. באמת אני צריכה לשאול אותם מה דעתם על זה...(אולי דרך האתר שלהם). לילה טוב, אי שם ב..........מקום אחר

למעלה