טריכוטילומניה

היי חבר'ה,
לא מזמן גיליתי שאני סובלת מהפרעה הנקראת טריכוטילומניה. לפני שתשפטו בבקשה תקשיבו שנייה.

למי שלא יודע טריכו היא תלישת שיער ממקומות שונים כגון עיניים ריסים קרקפת. הפרעה בדחפים, מונעת כנראה מחרדה ומתפתחת על רקע סביבתי מאירוע דחק (אצלי אני דיי בטוחה שאמורה בזמן זה היה בתקופה בה סבלתי מחרמות בחטיבה).

אצלי אישית זה קורה עם שיער הראש.
אני תולשת כבר 10 שנים. רק לאחרונה הצד האחורי של הראש נהיה דליל ונהיו מעט קרחות.

זה מעגליות שהכל נורא מטריד!
אני בחיי כלכך מנסה להמנע. ניסיתי להגיד לעצמי הכל, לחשוב על ההורים ואנשים שחשובים לי אבל זה לא בשליטתי הבלעדית (הפרעה בדחפים) וזה נעשה רק במצבי לחץ וחרדה על מנת למתן את מה שאתה מרגיש ולהרגיע.

אין פה אקט של להסיק לעצמי במכוון ובגלל זה אני שבורה. אני פשוט שבורה. חיפשתי בכל האינטרנט מישהו שסובל כמוני מטריכו שאפשר לדבר איתו ואנשים כמוני פשוט פוחדים לפתוח את הפה ומסטיגמות שגם כאשר זה נפוץ אין למי לדבר.

אני פוחדת ממש.
הבנתי לפני אתרים אמריקאים ששיער יכול לצמוח ופה בארץ בכתבות הבנתי שלא.
אני מתוסכלת, עצובה רצח, מרגישה שאני פאקט אפ כי אני ממש מנסה להפסיק ולחשוב על כל מי שאני אוהבת וזה לא עוזר.

אני פוחדת ולא אלך לפסיכיאטר או פסיכולוג וגם ככה הטיפול הכי רציני לזה זה cbt שזה התנהגותי אבל גם אז אני פוחדת שידעו או ישפטו.

אבל הכי קורע לי את הלב זה שאמא שלי ראתה אותי מהצד וכל פעם הכחשתי ופעם אחת שאלה בפירוש אם אני תולשת ואם אני רוצה עזרה של טרפיסט והיא אמרה שראתה שזה קשור לocd וזה בסדר.
אבל כל המבוכה והסגירות והכל פשוט ישר צעקתי עליה שזה לא נכון ותעזוב אותי.
נשארתי בלי עזרה, עם אמא שדואגת לי ואני לה.
אני נקרעת כל יום מחדש מה לעשות עם הנושא הזה.

קניתי קומפלקס ויטמין b, d, ברזל ושאר תוספים.
קניתי שמפו ומרכך טבעיים ללא מלחים.
קניתי הכל רק בשביל שיחזור השיער.

אשמח להתייעץ עם מישהי או מישהו שעובר משהו כמוני, פתוחה לשמוע עצות!! תגידו לי שהכל יהיה טוב

DOCTOR W H O

Member
מנהל
היי יקירה.
אומנם אינני סובלת מטריכולומניה, אך חברה טובה שלי סבלה מזה והשיער חזר לה בכל הדרו, עבה וחזק. אל תחששי, השיער אכן יגדל, ברשת יש המון דיסאינפורמציה לצערנו. תני לשיער את הזמן שלו להשתקם (לשיער לוקח זמן לגדול באופן כללי) אבל אני בטוחה שיחזור ויגדל בסדר גמור. אל תחששי

למעלה