טרמפולינה שקועה בחצר

toffi77

New member
טרמפולינה שקועה בחצר

הצלחתי לשכנע את אישתי לקנות טרמפולינה לחצר - היא בעקרון נגד זה בגלל הסיכון אבל תאפשר את זה אם אני בכל זאת רוצה - והילדים בטוח רוצים.

בקיצור, אחד השכנים השקיע את הטרמפולינה כך שהיא גובה 0 עם הדשא.
מצד שני בשכונה שלנו מלא טרמפולינות עפו ברוח של החורף - ממש סיכון לסביבה.
אני מצלבט אם כדאי להשקיע את זה ואם כן - איך לבנות את זה? ברור שצריך ניקוז כלשהו.

דרך אגב, השכן שהשקיע את זה הוריד את הרשתות והוא מדווח שמאז שאין רשתות הילדים שלו פחות מתפרעים.

quick155

New member
שאלה, טרמפולינה שקועה ללא רשתות... לא קצת מסוכן

זאת אומרת שדופן הבור הוא גם דופן הטרמפולינה?
אם ילד קופץ, מאבד שיווי משקל ונופל הצידה הוא נחבט בשולי הבור, אדמה/ אבנים/ אחר...
ואם זה בור ללא תמיכה, יכולה להיות פתאום גלישה של חול ואדמה...

אני לא הייתי משקיע את הטרמפולינה, המון עבודה, ניקוז וכד'...
אבל בטח שאפשר לקבע את רגלי הטרמפולינה לקרקע כדי למנוע ממנה להתעופף.
אפשר לקבע יתדות עמוקות בקרקע ולעגן את בסיס הטרמפולינה אליהן באמצעות חבל, חבקים וכד'

גלמיש1

New member
כסנה לא פחותה יש מהברזלים של הטרמפולינה עצמה

הרשת נמצא בדרך כלל פנימה מההיקף כך שהיא מונעת מהקופץ ליפול על השלד ההיקפי. מנסיון - אחיינית של קפצה גבוה ונחתה על הברזל ונפצעה לא קל.

toffi77

New member
לא הבנת את המבנה

שולי ההיקף החיצוני בקו 0 עם הדשא. אין להחבט בצד של הבור, ואין לאן ליפול.
מבחינת מראה - זה נראה נהדר - המשך של המדשאה.
אני לא אומר שזה לא מסוכן. אבל זה מה שהשכן עשה, והם מאוד נהנים מזה והרבה פחות מתפרעים.

quick155

New member
עכשיו הבנתי
אתה משקיע את הטרמפולינה עד לגובה משטח הקפיצה

toffi77

New member
יש צינור ניקוז

הצינור מוביל לחור בחומה ונשפך מחוץ למגרש.
אבל ממעבר על האינטרנט אני עכשיו רואה שיש טרמפולינות שמראש בנויות להיות שקועות (BERG לדוגמא) ובסרטונים שהם מדגימים הם סה"כ חופרים בור ונותנים למים להתנקז דרך האדמה. תלוי איזה סוג אדמה כמובן.
&nbsp
יש כאלו שיושבות ממש קו 0 עם האדמה, ויש כאלו שמוגבהות בכ~10 ס"מ.

מספר נתונים לגבי פעילות על טרמפולינה

1. הארגון האמרקאי לרפואה AAP ממליץ לילדים מגיל 6 ומטה שלא להשתמש בטרמפולינה, ככל שמשקל הילד קל יותר הסיכון גבוה יותר.
2. 2/3 מהתאונות מתרחשות כאשר יש יותר מילד אחד על הטרמפולינה.
3. אכן עדיף ליישם את גובה הטרמפולינה בגובה הקרקע - אבל!!! רק בתנאי שישנה הגנה בין קצה הטרמפוינה לקרקע ( ספוגים יציבים)
בסה"כ פעילות טובה ומומלצת כל עוד מקפידים על נושא הבטיחות

Orishimon14

New member
הטרמפולינות של שיווק ישיר הן הכי מומלצות שיש! ניתן למצוא בכל הגדלים בהתאם לגודל הגינה.. והכי חשוב - בטיחות! הטרמפולינות בטוחות וממוגנות כך שאנחנו ההורים, נוכל להיות בראש שקט כשהילדים מקפצים בחוץ..

למעלה