יאללה מניינים חברה?קיצר אז לונדון..

s h i d a n

New member
יאללה מניינים חברה?קיצר אז לונדון..

לביקור שלי בלונדון היו 2 מטרות: 1. לנקות ת'ראש לפני שאני מתגייס(שוב..) 2. לראות ולחוות ולהנות מהרגאיי מיוזיק בצורה קצת שונה/חדשה ממה שאני רגיל אליה. אז לגבי המטרה הראשונה, הפורום הזה זה לא בדיוק המקום להסביר ולפרט, אבל לגבי המטרה השניה אני אשתף אתכם, כי אני מאמין שזה מעניין את חלקכם הרגאיי בעולם. אז ביום הראשון אחרי הטיסה הייתי בסוהו שנראית בערך כמו אמסטרדם, חנויות ומופעי סקס וחנויות באנגים בכל מקום, אבל דבר שיש בסוהו ואין באמסטרדם זה חנויות תקליטים. המקום מפוצץץץץץץץץץץ בחנויות שיש להם קירות שלמים מלאים תקליטי רגאיי. נתקעתי בערך שעתיים בכל חנות, דברים מדהימים יש שמה... אלבומים מלאים יש מהיארד של כל מי שתרצו, הבעיה היחידה היא שלונדון יקרה טילים והאמת שחשבתי בבריקסטון אני אמצע את אותם תקליטים פי אלף יותר זול. ביום השלישי של הטיול נסעתי לבריקסטון, האמת: המקום הכי מעפן בארץ(לדעתי כמובן), חשבתי שאני אמצע שמה חנויות של ראסטפארים ותקליטים בזול ומלא דאנסים, אבל לא היה כלום, כנראה שבמקומות כאלה צריך להיות מקומבנים ולדעת טוב טוב מה לעשות ואיפה להיות או שפשוט אין מה לעשות שם, אני קצת התאכזבתי בכל מיקרה... יום אחרי זה הייתי בנוטין היל, יש שמה בכל יום שבת שוק מטורף, לקח לי חמש שעות רק לעשות דרך אחת של השוק(בדרך חזרה ירד גשם אז לקח לי 20 דקות בערך אבל לא משנהההההה)...קיצר בשוק שמה יש מלא דוכנים של ראסטות, דיברתי איתם קצת הם הסבירו לי על העיניינים של הרגאיי בלונדון, קיבלתי גם הזמנה למסיבה במתנס של בריקסטון, היה כתוב על הפלייר שסיר קוקסון מנגן(לא הגיוני כל כך אבל יש לי הוכחות..חח), קיצר אז בערב נסעתי לשמה, האווירה בבריקסטון בלילה לא משו, בכל מקום סוחרי סמים שמשגעים לך ת'שכל, לא מת על העניין הזה. אז במסיבה הזאת של "קוקסון" היו רק איזה ארבע בובואים שהסתכלו עליי בצורה מוזרה, אולי בגלל שאני לבן לא יודע, קיצר אז המשכתי להסתובב בבריקסטון, היו שמה רק מסיבות של דראם אנ בייס(אחלה מוזיקה אבל לא הייתי בוייבז לזה). נזכרתי שראיתי באיזה אתר שאייל קונגו המליץ לי עליו שיש ביג דאנס בטוטנהאם, אז לקחתי ת'רכבת לטוטנהאם שמה איבדתי לגמרי את הדרך אבל אין תלונות כי בדרך, בשום מקום פשוט בין כל הבתי כנסת ובתי הספר של השכונה היה פאב בשם סוואן. נכנסתי לשם ושמעתי את האקפלה של אנטולד סטורי של בוג'ו באנטון. לקח לי דקה להבין שזה הרגאיי דאנס שאני מחפש...איזה מוזיקה!!!איזה טיונים!!! הזכיר לי קצת את המסיבת רגאיי הראשונה שהייתי בא פה בארץ בקוסמיק צ'ארלי לפני שנה וחצי בערך. קיצר, אז התיישבתי שם ליד איזה אחד כולו התלהב מזה שאני עושה בום שאט וצועק פול אפ, אז דיברנו קצת על הרגאיי(אשכרה הבנתי את הפטואה שלו, זה מטורףףףף), תוך שניות עוד שתיים הצטרפו לשיחה, היה מגניב דווקא שבטעות הגעתי לפאב רגאיי בדרך למסיבה שהסתבר לי אחר כך שהיא בוטלה, הכל מן ג'א כנראה... הג'מייקאנים שהיו בטוטנהאם ובנוטינג היל היו יותר סימפטים מהמהגרים בבריקסטון, בבריקסטון הם היו בשלהם, באדמאנים כאלה, אבל עדיין חוויה לראות את הראסטות האלה רוקדים למוזיקה שאני רגיל לראות את רמי גראמי מנגן אותה או את היי פיי... קיצר, כתבתי הרבה על הבוקר, אז אם בא לכם תקראו אולי זה יעניין אתכם...

s h i d a n

New member
הדיסקים שהבאתי מלונדון:

barrington levy - here i come דיסק מצויין!!!!! הוא מלך פשוטטטט, גוד אולד דאנסהול סטייל כמו שצריך!! gregory issacs - slave master אוסף של גרגורי אייזיקס, חצי ראשונה של הדיסק רוטס ישן וטוב, בחלק השני שומעים איך שנות ה80 קילקלו קצת את הרוטס, אבל עדיין יש שמה את הפאר איסט רידים, פיל לייק ג'מפין רידים... דיסק לא רע בכלל dennis brown - lover's paradise מדהיםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםם!!!!!!!!!!!!!!!!! כל שיר שם יותר טוב מהשני!!!! אין ספק שהוא אחד האומנים!!! יש שמה שירים כמו: צ'ילדרן אוף ישראל שלי אישית גורם פשוט לזנק לאנשהו בכל פעם שאני שומע את הטיון הזה ואת הרידים הזה בכלל, וויפ דם ג'א, אני מכיר את הגירסאת ראב א דאב שלו, מסתבר שיש גם גירסת רוטס משובחת לשיר הזה!! ממלית מאוד!!! roots of jamaica vl.1 אוסף של רוטס ישן, יש שם את מי שאתם רוצים, בוב מארלי, דלרוי וילסון, איינר סירקל, דניס בראון, הורס אנדי כל האומנים של הסטודיו וואן. אחלה של דבר העניין הזה!! heptones - come rain come shine לצערי הם מאוד מזכירים את יו בי 40, הרגאיי ההרוס שדי איבד את המשמעות שלו, אמנם לא כל השירים בדיסק הזה ככה, יש כמה טובים אבל בעיקרון לא משו מיוחד. כבר אמרתי פה שבכל אלבום שלהם הם מנסים לעשות משו חדש שלפעמים זה מעצבן ולא ברור מה הם רוצים מאיתנו, זה אחד האלבומים שמוחיכים את זה, אבל עדיין הדברים הישנים שלהם זה משו לפנים בגלל קניתי את הדיסק, העטיפה ניראת ישנה כזאת משנות ה70, וההיפטונס מטורפים בעשור אבל...כנראה שלא

s h i d a n

New member
אוקיי אז בהודעה הזאת השגיאות כתיב.

זה רק אומר שאני עפתי לישון!! יאללה חברה אני זזתי

ZeusMan

New member
הרבה כבוד על המסע המעניין....../images/Emo150.gif

שמח שחזרת בשלום....

yaarasta

New member
BLESS UP

שמח שחזרת בשלום, ושנהנת!! לונדון יכולה להיות העיר הכי סמפאטית, ומצד שני הכי הפכפכה! צריך לדעת היכן קורים הדברים המעניינים, ולרוב אלו בכלל לא מתפרסמים. חבל שלא הייתה בבריקסטון ביום שני בלילה, יש שם ליין רגאיי רוטס איכותי ביותר של TiL Shiloh Sound במועדון הפרידג' ממש ליד האנדרגראונד. בכל מקרה, נשמע שבאמת נהנת, ועברת חוויות מעניינות, בלילה השני שלי שם, חיפסתי איזה מועדון שקראתי עליו ב- timeout בדרכי לשם באוטובוס פגשתי זוג שגם הוא היה בדרך לשם, (תלך תבין מליוני אנשים בעיר, ובדיוק שלושתינו באותו האוטובוס) ושהכיר את הדרך, ואני עוד הכנתי את עצמי מראש להתברברות של איזה חצי שעה, והגענו לשם (עם כניסה בהנחה כי כמובן שהזוג שפגשתי היה מקומבן
) 15 דקות לפני שהערב התחיל. יללה יללה ספר עוד!

s h i d a n

New member
בפרידג' היה דארם אנ בייס באותו יום

קיצר בסוואן הזה, כולו שעה חיפשתי מקום בשם דה הול, הוא היה צריך להיות על בראודליין ואיזה שוטרת שם התעטה אותי בכיוון ואז פיתאום אני שומע ת'רגאיי מהפאב הזה, סאונד סיסטם מקומי שלא ביררתי ת'שם שלו, איך שנכנסתי ראיתי כמה שמחת חיים יש בג'מייקאנים, זה לא היה ככה בבריקסטון. הם כל הזמן חייכו וצחקו והתעניינו מאיפה באתי ומה הקשר שלי לרגאיי. זה באמת הרגיש כמו הסצנה פה בארץ שכולם מכירים את כולם וכולם אוהבים את כולם ורק צוחקים אחד עם השני. הם באמת נתנו לי הרגשה טובה... בקשר לבריקסטון, אחד מהם הסביר לי שצריך להיות בעיר הרבה זמן כדי לדעת מה בדיוק לעשות ואיפה יש רגאיי ואיפה אין, לא חמישה ימים...דוגרי הוא צודק, אם הייתי שם לאורך זמן אני מאמין שהייתי רואה את צ'אנל וואן סאונד, טרוג'ן, סאקסון וכל החברה האלה... באסה דווקא שלא מצאתי את החנות של טרבור, לא נורא, פעם הבאה

yaarasta

New member
תראה,

אתה חמור!! אמרתי לך לדבר איתי ממש לפני שאתה טס (ולא שיחת שיכורים מחוץ לסלואו-משה)
גם אני התקשתי למצוא את החנות שלו בהתחלה... היא לא ממוקמת במקומות מרכזיים כמו ה DUB VENDOR ליד נוטינג היל, וצריך לקחת שני אוטובוסים (או אוטובוס וסאבוואי) בשביל להגיע עליו. אגב, הפרידג' הוא מועדון. אני דברתי על הפרידג'-בר (שממוקם ממש משמאלו) הגיוני שבאמצע השבוע היה שם ג'אז או היפ-הופ. nah mettah! מה שלום התיירות הבלונדיניות?

למעלה