"ידעתי שזה יקרה"

Mנטה

New member
"ידעתי שזה יקרה"

אמר החתול ושוב נעלם. אני רוצה לספר לכם על ידיעה שגורמת לדברים להיעלם. בואו נסתכל על אותו אדם היפותטי שקיבל תוצאות של בדיקת HIV וגילה שהוא נושא איידס. עולמו, סביר להניח, חרב עליו. הוא התחיל ללכת לרופאים ולבקש עצה שניה ושלישית, חזר להתפלל לכמה ימים, נכנס לדיכאון איום ונורא ואז עשה בדיקות חוזרות. בבדיקות החוזרות התברר שבעצם היתה טעות ואין לו איידס. בן אדם כזה, קיבל את החיים שלו בחזרה ורוב הסיכויים שהאירוע הזה ישנה את כל מהלך חייו מעתה ואילך. אבל לא כל מועקה ודאגה הן כל כך פשוטות. לפעמים אנחנו מעדיפים לחיות את המועקה, לחיות בחצי כל הזמן, רק לא לוותר על המועקה שלנו. מצבי ביניים כאלו, איך אפשר לפתור אותם ? אם ההחלטה בסופו של דבר תהיה "לשנות לכיוון צפון" חצי בנו ישמח וחצי יתעצב. ואם ההחלטה תהיה "לשנות לכיוון דרום" החצי השני ישמח והראשון יתעצב. מה עושים במצב כזה ? "ידעתי שזה יקרה" אמר החתול ושוב נעלם. מה דעתכם ? מכירים את זה ?

שוKולד

New member
זה כל כך נכון

לפעמים כל כך פשוט וכל כך קל להרים את הראש, לחשוב חיובי ולתת לשמש לחמם את הלב ולאושר לחדור פנימה. ולא פעם ולצערי גם לא פעמיים אנחנו בוחרים להשאר ביגוננו, לא לשחרר ולו מילמיטר מהעצב והכאב שאגרנו בתוכנו. ולא רק שלא נשחרר אלא שאחנו נישא את המשא הזה בגאון למשך שארית חיינו. לאחרונה שמתי לב כמה "טראומות" כביכול או לא, אני סוחבת איתי כבר שנים. ודוגמה, בגיל 16, החבר הראשון שלי שזרק אותי בטלפון כי לא היה לו את הביצים להגיד שהוא בעצם אוהב את האקסית ומעולם לא רצה להפרד ממנה. שנים אח"כ עוד הסתובבתי עם ה"משא" הזה על הכתפיים ונתתי לו להשפיע עלי, במקום פשוט לשחרר. לתת לעבר לחיות בעבר. ואני לא אומרת שלא ללמוד מטעויות, אבל כן ללמוד לשחרר. לתת לכאב, לעצב, לאכזבה, לכעס לכל הרגשות השליליים ללכת. לא להאחז בהם בכל הכח.

למעלה