יודעים מה?נמאס לי מהכפיה הדתית.

masorti

New member
למורת רוחך מספר הדתיים במרצ הוא זניח...

בהחלט שיש למרצ כוונה לנוון את הדת. אצלך ואצל מרצ "כפייה דתית" היא קוד ידוע לכל מה שאינו הסכמה מלאה למדינה חילונית מוחלטת. אני אכן אספר לך על הפריץ כשתדבר על זכויות. זכותו של הדתי להשפיע גם על הפרהסיה ולא רק על פנים ביתו, משום שאתה אינך הפריץ אדון הארץ והוא אינו בן חסות שלך. עצם קיום חיים דתיים במדינה משפיעים עליה בדיוק בגלל שהסטטוס קוו הכיר בצורך לפשרה. אילו התקבלה דעתך, השפעת קיום החיים הדתיים על דמות המדינה היתה פחות מהשפעת החיים הדתיים היהודים בארה"ב על דמותה של ארץ זו. כלומר, השפעה אפסית.

אישלום

New member
למה למורת רוחי ?

מספר הדתיים במרץ איננו זניח כשם שהוא איננו זניח במפלגת העבודה. אלא שלא כמוך לי לא אכפת כמה דתיים יש במרץ. העובדה היא שיש. רק מי שגשתו היא מלכתחילה גזענית מבקש לספור דתיים, ערבים, שחורים, לבנים... בוודאי שאני אדון הארץ ! ממש כמו כל אזרח בן חורין במדינת ישראל. הסטטוס-קוו התקבל בשל הרצון לחלות את פני המפלגות הדתיות. אין בו שום צורך, לא לציבור הדתי ולא לציבור החילוני. והוא אחד מתחלואיה היותר קשים של הדמוקרטיה הישראלית. אילו התקבלה דעתי לא היה הבדל גדול בין מה שהיום לבין מה שיהיה. ההבדל העיקרי הוא - שאין כופים חוקים והלכות דת. יש לשער שרוב הנישואין היו מתקימיי על פי המסורת. יש לשער שכמו היום - אנשים דתיים וחלק ממי מגדירים עצמם מסורתיים היו נמנעים מלנסוע בשבת. יש לשער שבמקומות בהם יש ציבור דתי גדול לא יפתחו מסעדות בשבת ולא יימכר חמץ בפסח. ועם זה - הייתה מתקיימת תחבורה ציבורית (אולי במתכונת מצומצמתת - לפי הצורך ), איש לא היה רודף אדם שמוכר חמץ בשיינקין או בבן-יהודה בת"א. מרכזי קניות ובילוי היו פתוחים בשבתות לשירות הציבור ולהנאתו ( בלי להיות נתונים לחסדי פקחים שנבחרים לתךפקידם על פי מוצאם ). בקיצור - ישראל הייתה מדינת העם היהודי - רק נורמלית יותר.

למעלה