יום בריגדיר ג'רי ואפל גבריאל בפורום רגאיי

balaganjah

New member
ספיישל Apple Gabriel בבלאגנג'ה ../images/Emo125.gif

לכבוד ההופעה בשישי הבא תכנית מיוחדת של בלאגנג’ה שכולה אפל גבריאל ו-Israel Vibration (וגם קצת בריגדיר ג’רי). האזנה נעימה ! Balaganjah 252 - Apple Gabriel / Israel Vibration Special http://balaganjah.podomatic.com 1. friday evening dub 2. israel vibration - friday evening 3. weep & mourn dub 4. israel vibration - practice what jah teach 5. israel vibration - lift up your conscience 6. same song dub 7. israel vibration - we a de rasta 8. another day dub 9. israel vibration - why you so craven 10. brigadier jerry - drifter 79 style 11. drifter version 12. israel vibration - new wave 13. israel vibration - streets of glory 14. israel vibration - jah solid rock 15. give i grace dub 16. israel vibration - there is no end

יום בריגדיר ג'רי ואפל גבריאל בפורום רגאיי

ההתרגשות גבוהה, ערב מלא בוייבס צפוי מחר, וכצופה אני דרוך וממתין. מחר יגיעו להופיע במועדון הבארבי בת"א שני אומנים מהמובחרים מג'מייקה, כל אחד בתחומו: *אפל גבריאל, מאיזראל וייבריישן, מגיע להופיע במקומו הטבעי אפשר לומר. הופעה עם להקה חיה, שהיא גם במקרה אחת מלהקות הרגאיי שאני הכי מעריך בארץ (המבחר ממש מקשה חח), קולבוריישן של זמר ג'מייקני ונגנים ישראליים הוא תמיד מעניין ומפתיע (מי זוכר את ההופעה של איק א מאוס בבארבי לפני כמעט 4 שנים כבר?) ונראה לי שהספציפי הזה יהיה טוב במיוחד! *ואחריו בריגדיר ג'רי, אולי גדול הדי ג'ייז מג'מייקה, אומן שמהווה הוכחה חיה שלא צריך להקליט כל יום שיר חדש כדי להצליח בקנה מידה בינלאומי. בריגי שייך לדור הדי ג'ייז שגדלו עוד בתוך סאונד סיסטמים בג'מייקה, ובסיגנונו הייחודי בידר את הקהל כאשר הוא חורז במהירות האור שירים שיכולים לגרום לקהל לצחוק, להיות מאושרים, לעשות סקס ואפילו להרוג. אך גם כיום כשהפורמט כבר לא עובד כך, בריגי עדיין כובש במות בכל העולם וסוף סוף הוא מגיע גם אלינו. בטיול האחרון שלי בג'מייקה ראיתי את בריגי מופיע באוצ'ו ריוס (בערב שבו הופיע גם לוצ'יאנו), כשאת כל ההופעה מלוות שריקות וקריאות שמחה ברקע מכיוון הקהל. אלו הגיעו מלא אחר מאשר ראנקין לוי, שמחר הוא ובת זוגו אלן - יחד עם מיי לורד סאונד - ינגנו יחד עם בריגי על במת הבארבי. אכן, ערב מרתק צפוי מחר. מקווה לראות פרצופים מוכרים מכאן. ולטובת כל מי שלא מכיר, וגם מי שכן, הנה כמה יו טיובים: *אמנם לא וידאו אבל קובץ אודיו מדהים מלווה בתמונות של בריגי מבדר לצד הסאונד האגדי JAH LOVE *קטע מוכר ומעולה של בריגי מופיע לייב לצד הסאונד של ג'ק רובי *APPLE GABRIEL-There is no end

פרטים על מחר (לא פרסומת!)

כי אני לא כותב מטעם אף אחד חוץ מעצמי, SEEN? דומה שאין הרבה מילים להוסיף על מה שנכתב על גבי ההזמנה לאירוע, אני מניח שעל ידי Faddah Guil שתמיד מעשיר בפרטים מעניינים שלא כולם יודעים. ריספקט! ירוע מוזיקלי מרתק היוצק את הגשר בין ישראל לבין מולדת הרגאיי- ג'מייקה ! בזכות מפגש צמרת מוזיקלי כפול ונדיר, חוגגים את החיבור בין שני העולמות. הופעה חיה של אחד הזמרים הגדולים ברגאיי השורשי אפל גבריאל בליווי להקה מקומית, זבולון דאב סיסטם, המונה 7 נגנים ובהמשך הערב הופעת סאונד סיסטם עם אחת מהדמויות היותר אגדתיות בעולם הרגאיי, בריגדיר ג'רי שיופיע עם מיי- לורד סאונד הישראלי . במסיבה שכותרתה : "ברוכים הבאים לביתם של 12 השבטים של ישראל" נחגוג את המסר האוניברסאלי של ראסטאפארי : אהבה, אחדות וחיוביות . :Apple Gabriel הוא הסולן הנערץ מאז הקמתו של ההרכב Israel Vibration. המלחין והכותב של חלק גדול מהשירים הנפלאים ביותר שלהם. פרפורמר מרגש שסחף קהלים גדולים ברחבי העולם. אפל גבריאל נחשב ל"תעלולן" של ההרכב, בעל חוש הומור וניצוצות של שובבות שמתבלים את הופעתו הבימתית. כמו שני חבריו בהרכב הוא נולד בסביבת קינגסטון וגם הוא נפגע מהתפרצות מגיפת הפוליו שהכתה את ג'מייקה בשנות החמישים. מוזיקאי מוכשר, עם קול מחוספס אך מתוק שנחרט עמוק בלבבות המאזינים, אפל יגיש עם זבולון דאב סיסטם ממיטב שיריו שכתב ל- Israel Vibration וגם שיר אחד שכתב והלחין במיוחד לקראת הביקור בישראל שמאוד מרגש אותו. :Brigadier Jerry דורות שלמים של דיג'ייז ואמ.סיז ג'מייקנים גדלו על מורשתו של Brigadier Jerry המכונה “The General”. רוב האמנים הג'מייקנים מכתירים אותו בתור הדיג'יי הגדול ביותר בכל הזמנים, והם כנראה צודקים (תשאלו את: Super Cat, Capelton, Shabba Ranks ועוד אייקונים רבים). הוא החל את הקריירה המוזיקאלית בתחילת שנות השבעים עם הסאונד סיסטם האגדי King Stur Gav של U-Roy. ומשם עבר להיות האמ.סי הראשי ב- Jah Love Muzik הסאונד סיסטם הרשמי של ארגון: Twelve tribes of Israel- שבו היו חברים: Dennis Brown, Bob Marley ועוד. בריגי (מכונה בחיבה) הוא גם אחיה הגדול של האמנית Sister Nancy והוא גם מי שלימד את Sister Carol איך לשיר. בריגי נשאר נאמן לכל אורך הדרך לאמת שלו ושר אך ורק על תכנים נקיים ופוזיטיביים; הוא נחשב לאחד הדיג'ייז המוכרים ביותר בעולם הרגאיי, למרות שמספר ההקלטות הרשמיות שלו- מעטות יחסית, העולם מכיר את בריגי לרוב דרך הקלטות בוטלג של הופעות סאונד סיסטם חיות שבדרך כלל הופצו על גבי קסטות. ובשל להיטים כמו: Jamaica Jamaica, Pain ועוד. הוא יופיע בישראל לראשונה בהיסטוריה בישראל עם מיי- לורד סאונד (שאיתם הופיע בשנה שעברה בפסטיבל בסרדיניה) הגנראל מגיע בעיצומו של טור אירופאי מפואר. בארבי ת"א - קיבוץ גלויות 52 יום שישי, נר שביעי לחנוכה 23:00

DuBsYs

New member
ההתרגשות גדולה

היום פגשנו את אפל ועשינו חזרה ביחד למופע. הייה וייבז מטורף!!! חוייה אמיתית לנגן עם אגדת רגאיי בסדר הגודה הזה. הנה טעימה קטנה שצילמנו היום בחזרה ממה שמצפה לנו מחר. http://www.youtube.com/watch?v=dLzaxKsW0x0 הולך להיות ערב מרגש, מקווה לראות את כולם מחר. BLESS

עוד לא הספקתי להתייחס לאירוע..

טוב, אבל לזכותי ייאמר שגם שער פורטל הרגאיי עודכן רק היום
בשורה התחתונה הכי חשוב זה מה שהיה - והייתה הופעה משובחת של אפל גבריאל לצד זבולון דאב סיסטם המגה מוכשרים. כלי הנגינה היו מדויקים להפליא, פאפא ג'יבלי מדויק גם הוא בקולות ליווי. הגשה ג'מייקנית לחלוטין! אני חושב שלא הערכתי מספיק את אפל גבריאל, ובטוח לא כשם שאני מעריך אותו אחרי שראיתי אותו בהופעה חיה! מסרים חזקים מאוד עלו מההופעה הזו, נותן המון חומר למחשבה, על באמת. מאוד נהניתי, ואפילו אציין את ההופעה כהופעה הכי טובה שראיתי בישראל השנה!!! לגבי בריגי, הרבה יותר מאכזבה. מבלי להיות מעורב בשום צורה בשרשרת האירועים שבסופה לא הגיע בריגי לישראל, עקבתי קצת בכתבות ובפייסבוק, וזה נראה רע. זה נראה אפילו יותר רע כאשר מדובר כבר בביטול שלישי בחודשים האחרונים של אומן רגאיי מחו"ל, "three strikes" כפי שכינה זאת יוני טופ ראנקין מאוסטרליה. עדיין יש לי המון הערכה לבריגי כאומן, הנחשב אולי לבכיר הדי ג'יים בג'מייקה בתקופתו ועדיין נותן שואו משובח, שחבל שלא זכינו לראות בארץ... ניתן רק לקוות ש2010 תיראה טוב יותר מהבחינות הללו. אנרגיות חיוביות חבר'ה!

למעלה