יום הזכרון לשואה ולגבורה

מוחמד5

New member
אני אישית הייתי לפני מספםר שנים

במחנה ההשמדה דכאו ,זאת הייתה יוזמה ונסיעה פרטית.

יוזמה מבורכת - כל הכבוד ../images/Emo45.gif

אני מכיר יהודים (לא ניצולי שואה או בנים לניצולים) שפשוט לא מסוגלים להתמודד עם הזוועה, ולא דורכים במקומות האלה.

מוחמד5

New member
../images/Emo207.gifמדברי אשכנזי

בביקורו באוושיץ : אמר אשכנזי. "ראוי שחיילי צה"ל ילמדו את סיפור המרד הזה. הם ידעו שאין להם סיכוי לנצח ולמרות זאת נלחמו - זאת גבורה. עוד מדברי אשכנזי : רב-אלוף אשכנזי פנה אל מדינות העולם ודרש מהן לעשות הכל כדי למנוע שואה שנייה: "לא נוכל לומר - לא שמענו, לא נוכל לומר - לא ראינו. הכתובת כתובה על הקיר והיא ברורה וחדה"

הוא לא התכוון לפלסטינאים..

עיינתי אתמול במשך כמה שעות באתר שהבאת, ומצאתי את המשפט המעניין הבא: אחת הטעויות המרכזיות של ישראל היא המחשבה שהערבים לא יילחמו אם ידעו מראש שהם עומדים להפסיד. מכאן: http://www.palestineremembered.com/Articles/ZionistFAQ/Story1796.html תרגום לעברית (אולי קצת מקומם בקריאה ראשונה - אבל זה בדיוק המסר, כל אחד מוזמן לבדוק/לתקן): אחת הטעויות המרכזיות של ישראל היא המחשבה שהערבים מונעים ע"י שיקולים הגיוניים של רווח והפסד. עוד לא החלטתי איפה אני עומד ביחס למשפט הזה. אולי הוא פשוט מנוסח לא נכון: הערבים, לפחות אלה שאינם פנאטים משיחיים כמו חמאס וחיזבאללה, כנראה באמת לא יילחמו אם ידעו מראש שיש להם מה להפסיד. אלא שתעמולת הארס בעולם הערבי משכנעת אותם שבעצם אין להם מה להפסיד, ושבטווח הארוך הם עומדים לנצח. המציאות בעשורים האחרונים מוכיחה את ההיפך: מצבם הולך ומידרדר, ומסתבר שאפילו היום, בביב הביבים, יש להם עדיין מה להפסיד. עובדה.

למעלה