יום הכפיה החילונית מתחיל

marabo

Well-known member
זה התבשיל שאנחנו אוכלים כל הזמן,לא נעים...
זה התרגיל המגעיל שהמדינה עושה.
מצד אחד אוכפת אינסוף חוקים על האזרחים, איך ללכת ואיך לנשום ואיך לקבל אישור ולשלם מיסים ואגרות לכל דבר מפקידים שונים ומשונים ומצד שני מספרת לכולם שהדתיים אוכפים עליהם כפיה דתית ומסיטה לשם את האש והזעם של האזרחים הפשוטים שלא רואים את התרגיל הזה.

זה התרגיל המגעיל שהמדינה עושה.
מצד אחד אוכפת אינסוף חוקים על האזרחים, איך ללכת ואיך לנשום ואיך לקבל אישור ולשלם מיסים ואגרות לכל דבר מפקידים שונים ומשונים ומצד שני מספרת לכולם שהדתיים אוכפים עליהם כפיה דתית ומסיטה לשם את האש והזעם של האזרחים הפשוטים שלא רואים את התרגיל הזה.
זה בגלל שיטת הבחירות שלדתיים יש כוח מעבר לאחוז היחסי שלהם וחוץ מזה אתה צודק שנוח למדינה שמאשימים את הדתיים

במקום אותה.

הרי היו יכולים להוציא חוקים שאי אפשר לעשות את הכפיה הדתית כמו שעושים חוקים נגד גזענות וכל מיני דברים שהמדינה(מי ששולט במדינה בפועל) מאמינה בהם.

Ccyclist

Well-known member
אסור לשמוח, אסור ללכת לבית קפה, למסעדה טובה, צפירה מחרישת אוזניים.
די לכפיה החילונית.יש להפריד את החילוניות מהמדינה.

סגרו לך את בית הכנסת ? איך היה החזיר ?

וברצינות - הציבור הדתי לאומי מציין את ימי האבל וחגי המדינה, בטקסים המרכזיים בכותל ובהר הרצל יש רבנים שמשיאים תפילה.

קרא לזה "כפייה ציונית" כי אלו מנהגי המדינה הציונית, אך קח בחשבון שזה כולל את הציבורים המסורתיים והדתיים בישראל. קח גם בחשבון שהקולקטיביזם של מפא"י ההיסטורית הוא שהוביל בין השאר להקמת המדינה ולהסכם הסטטוס קוו.

חנן44

Well-known member
עזוב את ענין הכפיה, למה אתה רוצה לשמוח ביום זכרון ליהודים שנרצחו?

ORIZACKEN

Well-known member
אף אחד לא כופה עלייך שום דבר אתה לא רוצה לכבד את יום הזיכרון לשואה ולחללי צה"ל אל תכבד אל תעמוד בצפירה ואל תהיה עצוב, זה רק מראה כמה אתה מנותק מאחינו שנרצחו אלה בגלל שהם יהודים ואלה בגלל שנלחמו על זה שתוכל לשבת בבית קפה במדינה שלך בכיף .

marabo

Well-known member
אף אחד לא כופה עלייך שום דבר אתה לא רוצה לכבד את יום הזיכרון לשואה ולחללי צה"ל אל תכבד אל תעמוד בצפירה ואל תהיה עצוב, זה רק מראה כמה אתה מנותק מאחינו שנרצחו אלה בגלל שהם יהודים ואלה בגלל שנלחמו על זה שתוכל לשבת בבית קפה במדינה שלך בכיף .
החוק אוסר פתיחה של בתי עינוגים, צפירה, הפסקת עבודה בזמן הצפירה וכו'. גגל ותבדוק.
אני מדבר על החוק, הרי גם לחילונים מה שמפריע אלו החוקים שנתפסים בעיניהם ככפיה דתית.

ORIZACKEN

Well-known member
החוק אוסר פתיחה של בתי עינוגים, צפירה, הפסקת עבודה בזמן הצפירה וכו'. גגל ותבדוק.
אני מדבר על החוק, הרי גם לחילונים מה שמפריע אלו החוקים שנתפסים בעיניהם ככפיה דתית.
יומיים בשנה תדחה סיפוקים ותכבד את אלה שנלחמו על הארץ הזאת ונרצחו בגלל שהם יהודים, לא יקרה לך שום דבר לא כול שטות שאתה חושב עליה בלילה אתה צריך לכתוב כאן יש גבול לטיפשות, על איזה כפייה חילונית אתה מדבר ? מזה הבולשיט הזה.

marabo

Well-known member
יומיים בשנה תדחה סיפוקים ותכבד את אלה שנלחמו על הארץ הזאת ונרצחו בגלל שהם יהודים, לא יקרה לך שום דבר לא כול שטות שאתה חושב עליה בלילה אתה צריך לכתוב כאן יש גבול לטיפשות, על איזה כפייה חילונית אתה מדבר ? מזה הבולשיט הזה.
ויום בשבוע תדחה סיפוקים ואל תלך לקנות חלב בסופר, תקנה חלב ביום ששי ותכבד את ערך השבת עליו אבותך מסרו את נפשם.

ORIZACKEN

Well-known member
ויום בשבוע תדחה סיפוקים ואל תלך לקנות חלב בסופר, תקנה חלב ביום ששי ותכבד את ערך השבת עליו אבותך מסרו את נפשם.
זה לא אותו הדבר ימי קודש לא דומים לימי זיכרון שיש רק שניים מהם בשנה, אין לך כבוד לחללי צה"ל וליהודים שנרצחו בשואה .

• Like
Reactions: d70

jackie111

Well-known member
זה כדי להכין אותך לעוד יום כזה בעוד שבוע.
עד אז תוכל לעשות מינוי לנטפליקס זה עולה רק 29.90.

אבל אם יש לך בעיה מקומית רק היום תוכל לצפות שוב
ושוב באלילך ביבי. אשתי אמרה לי שהיה לו נאום מהממממם.

אם היו נותנים לדתיים לארגן את האבל הזה היו מכריזים על שבוע
של תפילות ומוסיפים יום אחד בשבוע של צום.

נערך לאחרונה ב:

marabo

Well-known member
זה כדי להכין אותך לעוד יום כזה בעוד שבוע.
עד אז תוכל לעשות מינוי לנטפליקס זה עולה רק 29.90.

אבל אם יש לך בעיה מקומית רק היום תוכל לצפות שוב
ושוב באלילך ביבי. אשתי אמרה לי שהיה לו נאום מהממממם.

אם היו נותנים לדתיים לארגן את האבל הזה היו מכריזים על שבוע
של תפילות ומוסיפים יום אחד בשבוע של צום.
ג'קי יקירי, למה הכפייה הזו בכלל? אתם רוצים להתאבל? תתאבלו בשכונות שלכם, אתם רוצים לצפור ולעמוד? תצפרו ותעמדו בשכונות שלכם, למה אתם כופים עלינו את אורח החיים שלכם?

evglev1

Well-known member
מנהל
ג'קי יקירי, למה הכפייה הזו בכלל? אתם רוצים להתאבל? תתאבלו בשכונות שלכם, אתם רוצים לצפור ולעמוד? תצפרו ותעמדו בשכונות שלכם, למה אתם כופים עלינו את אורח החיים שלכם?
בשואה נספו יותר דתיים מאשר חילוניים וב-1929 הערבים טבחו בחרדים בחברון וצפת, אז אם הערבים היו מנצחים ב-1948 הם היו טובחים גם בחילוניים וגם בדתיים.

מוטי חוף

Well-known member
בשואה נספו יותר דתיים מאשר חילוניים וב-1929 הערבים טבחו בחרדים בחברון וצפת, אז אם הערבים היו מנצחים ב-1948 הם היו טובחים גם בחילוניים וגם בדתיים.

אם בשואה נספו יותר דתיים אז צריך לעשות יום שואה דתי ,

כלומר לקרוא פרקי תהילים וקדיש ברמקולים ברחובות במקום צפירה .

נ.ב. אני דתל"ש חילוני בכלל .

אם בשואה נספו יותר דתיים אז צריך לעשות יום שואה דתי ,

כלומר לקרוא פרקי תהילים וקדיש ברמקולים ברחובות במקום צפירה .

נ.ב. אני דתל"ש חילוני בכלל .
דתל"ש חילוני לא ראוי בכלל להיקרא דתל"ש?

marabo

Well-known member
ומה זה קשור לכפיה החילונית הזו? מי אמר שאני צריך להתאבל על מותם של הדתיים בשואה דווקא ביום שהחילונים החליטו ובדרך שהם בחרו?

דיברגנט חדש

Well-known member
ומה זה קשור לכפיה החילונית הזו? מי אמר שאני צריך להתאבל על מותם של הדתיים בשואה דווקא ביום שהחילונים החליטו ובדרך שהם בחרו?
הואיל ועושים אזכרה לכל נפטר בתאריך העיברי של מותו אחת לשנה והואיל ואנו לא יודעים בדיוק את יום מותם הספציי של כל ניספה, קבעו יום אחד לכולם, לכן, אני מצפה שתכבד את היום שנקבע ותעניק, לפחות, כבוד מינימלי, אם אין לך הזדהות.
אגב, אם כבר עשית אנאלוגיה לשבת, אז אני אעשה אנאלוגיה ליום כיפור, האם תירצה שאני אבוא ואוכל לך מול הפרצוף ביום כיפור שאתה צם? אעשה מנגל בחצר ביתך?
כשם שאני מכבד אותך ולא עושה את זה, אני מצפה שגם אתה תפגין כבוד מינימלי ותכבד את היום הזה!

למעלה