יום הכפיה החילונית מתחיל

marabo

Well-known member
שתי ימי כפייה חילונית מול 53 ימי כפייה דתית.
הרינגטון הסביר יפה איך הכפיה החילונית פשוט קיימת, גם בלי חוק.
כשעיריית תל אביב מאשרת להדביק את בר רפאלי על פני בניין רב קומות באיילון איך אמור לנהוג באיילון אדם דתי? הוא אמור לנהוג עם עיינים עצומות?

Harrington

Well-known member
מנהל
אסור לשמוח, אסור ללכת לבית קפה, למסעדה טובה, צפירה מחרישת אוזניים.
די לכפיה החילונית.יש להפריד את החילוניות מהמדינה.
נראה אותך מחר לא עומד דום בשעת הצפירה ותראה מה זאת כפיה... :).

marabo

Well-known member
זה לא משנה אם יש אכיפה או לא, גם חילונים פתחו עסקים בתל אביב תוך ציפצוף על החוק ועיריית תל אביב לא עשתה להם דבר.
הבעיה היא עם זה שיש חוק כפיה בנושא.

1ספי11

Well-known member
אני זורם אם מארבו שימי הזיכרון הם כפייה חילונית, למרות שהרב לאו לא יסכים איתו לפחות בנוגע ליום הזיכרון לשואה ולגבורה.
מה בדיוק הכפיה
ראיתי לא מעט פעמים. אז מישהו כועס עליך. וואלה,כפיה.

Harrington

Well-known member
מנהל
ראיתי לא מעט פעמים. אז מישהו כועס עליך. וואלה,כפיה.
לא חושב שיש מישהו שלא עומד בצפירה שאכפת לו שמישהו אחר כועס עליו (אגב, זה חלק מהבעיה) :). גם לא חושב שאנשים באמת כועסים. בעיקר משתמשים בזה כתירוץ (שנתי קבוע) לתקיפת אלו שחושבים קצת אחרת :).

אבל בוודאי שיש כאן נסיון לכפיה. א' מנסה לכפות על ב' את 'חובת' העמידה בצפירה. זה שלא' אין כל סמכות או כוח לעשות זאת, זה עניין אחר (כאן אני מסכים שיש הבדל בין כפיה בחוק לשאינה כזאת, בניגוד לשאר דוגמאות של כפיה חילונית).

1ספי11

Well-known member
לא חושב שיש מישהו שלא עומד בצפירה שאכפת לו שמישהו אחר כועס עליו (אגב, זה חלק מהבעיה) :). גם לא חושב שאנשים באמת כועסים. בעיקר משתמשים בזה כתירוץ (שנתי קבוע) לתקיפת אלו שחושבים קצת אחרת :).

אבל בוודאי שיש כאן נסיון לכפיה. א' מנסה לכפות על ב' את 'חובת' העמידה בצפירה. זה שלא' אין כל סמכות או כוח לעשות זאת, זה עניין אחר (כאן אני מסכים שיש הבדל בין כפיה בחוק לשאינה כזאת, בניגוד לשאר דוגמאות של כפיה חילונית).
על איזה תקיפה אתה מדבר? מהסוג של לירוק על אשה שלבושה "לא צנוע"?
אם אין חוק ואין אלימות זאת לא כפיה אלא נסיון לשכנע אחרים להיות חלק מהכלל.
איזו כפיה חילונית יש בחוק?

Harrington

Well-known member
מנהל
על איזה תקיפה אתה מדבר? מהסוג של לירוק על אשה שלבושה "לא צנוע"?
לא, לא דיברתי על זה. יש לזה קשר כלשהו לדיון שלנו או לדברי?
אם אין חוק ואין אלימות זאת לא כפיה אלא נסיון לשכנע אחרים להיות חלק מהכלל.
ממש לא. כך את הדוגמה של מרבו למשל, של נשים לא צנועות על שלטי חוצות בנתיבי איילון. אין שם שום "נסיון לשכנע" מישהו, אלא פשוט כפיה על יהודים שלא מעוניינים לראות תמונות כאלו. נכון, לא כפיה על-פי חוק (למרות שזה לא מדויק, שהרי החוק מתיר את הנ"ל בניגוד לדעת המתנגדים ואלה שיש להם בעיה עם זה). אבל זאת עדיין כפיה לכל דבר ועניין.
איזו כפיה חילונית יש בחוק?
התייחסתי לכך מספיק פעמים כדי שלא תצטרך לשאול שאלה זו שוב. אם המטרה היא רק לחזור על אותה מנטרה, היא הייתה ברורה כבר בפעם הראשונה שכתבת אותה. לחזור עליה שוב ושוב תוך התעלמות מהתשובות, לא נקרא להגיב עניינית או להתדיין.

1ספי11

Well-known member
לא, לא דיברתי על זה. יש לזה קשר כלשהו לדיון שלנו או לדברי?
ודאי שיש כשאתה רוצה להשוות בין הכפיה החילונית לדתית.
ממש לא. כך את הדוגמה של מרבו למשל, של נשים לא צנועות על שלטי חוצות בנתיבי איילון. אין שם שום "נסיון לשכנע" מישהו, אלא פשוט כפיה על יהודים שלא מעוניינים לראות תמונות כאלו. נכון, לא כפיה על-פי חוק (למרות שזה לא מדויק, שהרי החוק מתיר את הנ"ל בניגוד לדעת המתנגדים ואלה שיש להם בעיה עם זה). אבל זאת עדיין כפיה לכל דבר ועניין.
גם כאן אין כפיה אלא אם יש כפיה בדוכני המסיונרים שעומדים ליד בתי ספר שאולי יש מי שלא מעוניין לראות.
התייחסתי לכך מספיק פעמים כדי שלא תצטרך לשאול שאלה זו שוב. אם המטרה היא רק לחזור על אותה מנטרה, היא הייתה ברורה כבר בפעם הראשונה שכתבת אותה. לחזור עליה שוב ושוב תוך התעלמות מהתשובות, לא נקרא להגיב עניינית או להתדיין.
בקיצור,אין לך תשובות שמתכתבות עם מציאות אוביקטיבית כלשהי.

דיברגנט חדש

Well-known member
אסור לשמוח, אסור ללכת לבית קפה, למסעדה טובה, צפירה מחרישת אוזניים.
די לכפיה החילונית.יש להפריד את החילוניות מהמדינה.
אתה |טמבל| כי גם לפרובוקציה צריך שיהיה קווים אדומים ואתה חצית אותם בהשוואה הדבילית שלך.

marabo

Well-known member
אתה |טמבל| כי גם לפרובוקציה צריך שיהיה קווים אדומים ואתה חצית אותם בהשוואה הדבילית שלך.
יום השבת קדוש וחשוב לי לא פחות מיום השואה בשבילכם, התחבורה הציבורית שאתם דורשים והעסקים שיעבדו בשבת הם בשבילי פרובוקציה פי 100 יותר כואבת.
הגמלים לא רואית את דבשתם.

דיברגנט חדש

Well-known member
יום השבת קדוש וחשוב לי לא פחות מיום השואה בשבילכם, התחבורה הציבורית שאתם דורשים והעסקים שיעבדו בשבת הם בשבילי פרובוקציה פי 100 יותר כואבת.
זה מראה שאתה, אפילו, לא מבין את ההלכות שאתה מאמין בהם, אחרת היית מודע שפיקוח נפש דוחה שבת וכן כבוד המת ובמיוחד שרובם המוחלט היו שומרי שבת.
רק לידיעתך, שנובעת מבורות בלתי מנוצחת, רובם המוחלט של הניספים בשואה היו חרדים ובאירופה היו 2 זרמים, אלו שרק למדו תורה ואלו ששילבו תורה עם עבודה שהם היו נחשבים בעיניי הקבוצה הראשונה שרק עסקו בתורה כיותר נחותים, כפי שנמשך עד היום.

marabo

Well-known member
זה מראה שאתה, אפילו, לא מבין את ההלכות שאתה מאמין בהם, אחרת היית מודע שפיקוח נפש דוחה שבת וכן כבוד המת ובמיוחד שרובם המוחלט היו שומרי שבת.
רק לידיעתך, שנובעת מבורות בלתי מנוצחת, רובם המוחלט של הניספים בשואה היו חרדים ובאירופה היו 2 זרמים, אלו שרק למדו תורה ואלו ששילבו תורה עם עבודה שהם היו נחשבים בעיניי הקבוצה הראשונה שרק עסקו בתורה כיותר נחותים, כפי שנמשך עד היום.
לא הבנתי את הקשר? זה שפיקוח נפש דוחה שבת וזה שרובם המוחלט של הנספים בשואה היו חרדים (טענה לא נכונה) אומר שאני צריך להתאבל דווקא ביום ובאופן שהחילוניים החליטו?

דיברגנט חדש

Well-known member
לא הבנתי את הקשר? זה שפיקוח נפש דוחה שבת וזה שרובם המוחלט של הנספים בשואה היו חרדים (טענה לא נכונה)
בוודאי שהטענה נכונה, כפי שכתבתי בתגובתי הקודמת (#61), זאת שהשבת עליה, באירופה כמעט ולא היו יהודים חילונים, היו 2 זרמים, אלו שרק למדו תורה ואלו ששילבו תורה עם עבודה שהם היו נחשבים בעיניי הקבוצה הראשונה שרק עסקו בתורה כיותר נחותים, כפי שנמשך עד היום.
אומר שאני צריך להתאבל דווקא ביום ובאופן שהחילוניים החליטו?
הואיל ועושים אזכרה לכל נפטר בתאריך העיברי של מותו אחת לשנה והואיל ואנו לא יודעים בדיוק את יום מותם הספציי של כל ניספה, קבעו יום אחד לכולם, לכן, אני מצפה שתכבד את היום שנקבע ותעניק, לפחות, כבוד מינימלי, אם אין לך הזדהות.
אגב, אם כבר עשית אנאלוגיה לשבת, אז אני אעשה אנאלוגיה ליום כיפור, האם תירצה שאני אבוא ואוכל לך מול הפרצוף ביום כיפור שאתה צם? אעשה מנגל בחצר ביתך?
כשם שאני מכבד אותך ולא עושה את זה, אני מצפה שגם אתה תפגין כבוד מינימלי ותכבד את היום הזה!

evglev1

Well-known member
מנהל
ואתה בכלל יכול לתאר לעצמך כמה כואב שאתם רוצים ללמוד תורה 24/7 ולא מוכנים להקדיש 3 שנים לצבא ולא מוכנים לעבוד לפרנסתכם ועוד אתם לא לומדים תורה מתרומות, אתם דורשים שאנחנו נממן לכם לימוד תורה 24/7 ושלא תצטרך לעבוד בשביל לאכול ותוכלו ללמוד תורה 24/7?

אתה מתאר לך כמה כואב לנו שאתם חוגגים את זה שאתם מונעים מהציבור שלכם ללמוד מתמטיקה ואנגלית וטוענים שלימודי מתמטיקה ואנגלית זאת גזרה שיש להילחם בה?

marabo

Well-known member
ואתה בכלל יכול לתאר לעצמך כמה כואב שאתם רוצים ללמוד תורה 24/7 ולא מוכנים להקדיש 3 שנים לצבא ולא מוכנים לעבוד לפרנסתכם ועוד אתם לא לומדים תורה מתרומות, אתם דורשים שאנחנו נממן לכם לימוד תורה 24/7 ושלא תצטרך לעבוד בשביל לאכול ותוכלו ללמוד תורה 24/7?
מי ישמע כמה החילונים עובדים לפרנסתם...לא חסרים חילונים שחיים על חשבון הציבור, ההבדל הוא שלמה שהם עושים הם קוראים "עבודה" למרות שאיש לא צריך באמת את מה שהם עושים.
אתה מתאר לך כמה כואב לנו שאתם חוגגים את זה שאתם מונעים מהציבור שלכם ללמוד מתמטיקה ואנגלית וטוענים שלימודי מתמטיקה ואנגלית זאת גזרה שיש להילחם בה?
אפשר לחשוב איזה מתמטקאים דגולים יש בעדר הבלטות החילוניות שמנפיקה מערכת החינוך החילונית.

למעלה