יום השואה
לעולם לא לשכוח

סיפור אמתי

יום השואה סיפור אמיתי,- שיחה בין 2 נוסעים בזמן הטיסה קראו עד הסוף סיפור מצמרר .
--------------------------------------------------------

באחת הטיסות שלי, משך את תשומת ליבי איש שישב לשמאלי ואכל קציצת בשר לא כשרה.
על מעטפת הארוחה שלו היה תווית עם שמו: "מר ווינשטיין", מה שהעיד על היותו יהודי.
נשענתי אחורית עד שסיים לאכול ופניתי אליו: "תסלח לי אדוני, אני לא מתכוון להיות חוצפן או לפגוע בך, אבל אפשר לשאול אותך שאלה?
"בוודאי" ענה. "אתה יודע שאתה יכול לבחור בארוחה כשרה בטיסה זו"?
הוא נעץ בי מבט וענה: "אני לא אוכל כשר".

"למה את מתכוון? אתה מתכוון שבביתך אתה שומר על כשרות אבל מחוץ לבית אתה אוכל הכל. או שמה כשרות בעינך מצווה שאינה חשובה?

"לא", הוא ענה, "אני לא אוכל כשר וזוהי בחירתי החופשית. בחרתי בזה מכיוון שהקב"ה ציווה זאת וכל דבר שהקב"ה אומר, אני עושה בדיוק ההפך!!!".

נדהמתי לשמוע את האיבה שבקולו ועוד יותר נדהמתי כשראיתי קעקוע של מספר על זרועו כשהפשיל את שרווליו.

"אתה באמת רוצה לדעת?" שאל אותי. שמתי לב שהוא מדבר כאילו עניין זה מתרוצץ בראשו מזה זמן רב ושכעת הוא רק מבטא את רגשותיו בקול.
הנהנתי לו בראשי, והוא המשיך....

"זה היה הבן שלי..." , הוא אמר, "זה היה הדבר האחרון ששבר אותי, החזקתי מעמד לאורך כל הדרך עד שיום אחד כבר לא יכולתי.
במהלך כל זמן שהותי במחנה הריכוז הייתה לי רק שאיפה אחת ... לראות את הבן שלי קסריאל מנחם משתחרר מהמחנה.
אמא שלו כבר מזמן הלכה לעולמה וכן האחים והאחיות שלו, אבל אנחנו נשרוד!!! הייתי בטוח בזה.

יום אחד, כל האסירים כונסו למסדר. במקום היו מספר דלתות סודיות לכניסה לשטח בו מבצעים תליה מרוכזת של האנשים.
הייתה זו תחושת אימים. בני אחז בידי בחזקה כזו שכמעט ונעצרה זרימת הדם בעורקיי.
כולנו התחלנו לרוץ בבהלה כדי לברוח מקו האש. איבדתי את בני במהלך הכאוס שנוצר ומאז לא ראיתיו."

כעבור זמן, סיפרו מכריי מהמחנה, שראו חייל שאחז בבני וירה בו". כשהוא מוחה את דמעותיו, המשיך בכעס: "הקב"ה אומר להביא ילדים, אני הבאתי ונלקחו ממני כולם!
אז עכשיו כל מה שהקב"ה מצווה לעשות, אני עושה בדיוק ההפך.
הוא מצווה לאכול אוכל כשר ואני אוכל טרף, הוא אומר לשמור שבת ואני נוסע ברכב והולך לעבודה, אני לא מעוניין לשמור אף אחת מהמצוות.
כל מה שהוא אומר אני עושה בדיוק ההפך."

הייתי כה נדהם לשמוע את סיפורו, שלא יכולתי לומר מילה במהלך שש שעות הטיסה הנותרות. שררה דממה מוחלטת בינינו. נחתנו ביוסטון וכל אחד הלך לדרכו.

לא חלמתי שאי פעם אראה שוב את מר ווינשטיין. חלפו כ- 4 שנים והחלטתי לנסוע עם משפחתי לטיול בארץ הקודש, ארץ ישראל, לכבוד החגים.
תרנו וטיילנו בכל חלקי הארץ . יום הכיפורים הגיע ולתפילת היום הקדוש הצטרפתי לבית כנסת במאה שערים.
יצאתי החוצה כדי לשאוף מעט אוויר צח, כשהבחנתי בדבר מוזר: איש זקן יושב בתחנת האוטובוסים ומעשן. הייתי בהלם!
פתאום זיהיתי את האיש שהיה לא אחר ממר ווינשטיין!!! הבנתי שנתנו לי הזדמנות נוספת מהשמיים.
"בוודאי קיימת סיבה חשובה מדוע אני נפגש עמו ביום הקדוש ביותר בשנה?" ,חשבתי.

ניגשתי אליו: "הנה שוב אנו נפגשים. מצחיק איך החיים מפגישים בין אנשים והם תוהים מה הסיבה או המסר המסתתר בכך.
השנים חולפות, ושוב דרכיהם מצטלבות ואולי אז הם מבינים למה הם נפגשו מלכתחילה....
אני בטוח שאתה יודע שיום כיפור היום. בבית הכנסת עומדים לקיים טקס "יזכור" (זיכרון שמות המנוחים).
בוא איתי והזכר את שם הבן שלך שמת על קידוש ה' והתפלל לעילוי נשמתו. זאת יכולה אולי להיות ההזדמנות היחידה שלך להזכיר את שם בנך. אתה לא חושב שהגיע הזמן להזכיר את נשמתו בבית משפט של מעלה?"

דמעות מלאו את עיניו. חבקתי את זרועו בשלי, והובלתי אותו לתוך בית הכנסת לעמדת החזן.
ניגשנו אליו וביקשנו לעשות השכבה מיוחדת. מר ווינשטיין נשען ולחש את שם בנו: "קסריאל מנחם בן יחזקאל סרגה".

לפתע הפכו פניו של החזן לבנות, אגלי זיעה עלו במצחו, ועיניו כאילו יצאו
מחוריהן, הוא הסתובב לאיש שעמד לצידי וזעק בקול חנוק....אבא!.... ואז.....
התעלף!!!

Sודית

New member
כרגע לא מתאים לי לקרוא, אבל בלילה אקרא

אני מאוד אוהבת סיפורים על השואה, על אף שהם
בדרך כלל מצמררים.....וכל הסיפורים אמיתיים.

אבל משהו אחר....
ראיתי בחתימה שלך שאת מדברת על תהילים.
למה שלא תביאי לנו כל יום איזה פסוק מעניין או מתאים?

מה דעתך?

לבקשתך

הסבר

יש לי קבוצה של חברים שקוראים כול יום 6 פרקים
וכך מקבלים ספר שלם וכול חודש מחליפים פרקים
אם תרצו להצטרף בכף שלחו לי מסר תודה

לשאלתך ,אם אמצא משהו מעניין הכתוב בכף

Sודית

New member
סיפור מצמרר ביותר

מעניין אותי אם זה באמת סיפור אמיתי.

על כל פנים תודה ששיתפת.

Sודית

New member
מילים שכתבתי פעם - ומתאימות תמיד ביום הזה

א.....ז ע ק ה....נ ו ר א י ת

כן, שומעים אותה כל שנה..
זעקה נוראית...מ ש ת ק ת..
עמדתי בתחנת אוטובוס...
שקועה בטרדות יום אחרות
אלוהים, כמה היו הן תפלות.

כבמטה קסמים, הכל סביב דמם
פתאום כל התמונות היו שם
כל הזוועות....
והדמעות מעצמן זולגות
והמבטים התוהים
והשאלות הדוממות.

זה לא שבימים אחרים
איננו זוכרים
את השואה הזו...
את הזוועה הנוראית,
אבל ה..א..זעקה הזו
ה א י ל מ ת
קוראת לנו בשמם
זועקת את דמם
הכי שאפשר...

סודית בדממה....

הסיפור הזה

לא יהפוך אותי ליותר מאמינה או פחות וגם לא ישנה את מידת שמירת המצוות שאני מקיימת, אבל הוא בהחלט מצמרר. לא בטוחה של"השגחה העליונה" דווקא יש יד במה שקרה, ואני כלל לא קושרת את קיומה של השואה בקיומו או אי קיומו של אלוהים. אבל כבר מאמצע ספורך ברור היה לי שאותו הבן אכן ניצל, ובהמשך יסופר שנפגשו בשנית באקראי.

בדיוק כפי שלאחר אובדן הבן החליט האב למרוד באלוהים, ואחרים שעברו זוועות מעין אלו העדיפו להאמין שכלל לא קיים אלוהים, אותו סוג של אירועים הוא כנראה שהוביל את הבן להתחזק באמונתו ולהפיך לחרדי. מי בחר בדרך הנכונה, אין איש יודע.

Sודית

New member
ברוכה הבאה ענת, ביום עצוב שכזה

צודקת, אין איש יודע.

כמו שכתבת יש כאלה שהפכו למאמינים גדולים ואחרים הפנו עורף.

נחמד שהגעת אלינו

כבר זמן מה אני קוראת בפורום

רק אתמול יצא לי להגיב לראשונה

אציג עצמי

ההתייחסות של אמש באה ממקום שאינו קשור ישירות לפורום זה, מהרבע הפולני שלי, זה שאת כל משפחת סבתי איבד באותם ימים ארורים

יש בי גם עוד רבע אשכנזי, אבל אותו בי אני הכי פחות מכירה. רומניה אני מצד אבי אבי, אבל הוא נפטר בהיות אבי בן 16

לפורום הגעתי בזכות הצד של אמי שאביב והורי אמה הגיעו מתימן. סבי, בן משפחת ג'מיל הגיע משעב, אם סבתי הגיעה משרעב ואבי סבתי, שבן משפחת טביב המפורסמת הוא, הגיע מחיידן

אני בת 50, דור רביעי בראשון לציון ומגדלת בה דור חמישי. כבכל משפחה תימנית, יש במשפחתי מי שזוכה כנראה גם להגיע לגיל 100, ואני מניחה שגם תעבור אותו בלא מעט כשהיא בריאה יחסית, זו אחותה הבכורה של סבתי, שילידת 1915 היא

Sודית

New member
היי ענת, נעים מאוד וברוכה הבאה בביתנו

נחמד נורא שהצגת את עצמך ונעים מאוד להכיר אותך.

מעניין למה לפעמים לוקח לאנשים זמן להיכנס ולכתוב.
שמעתי מהרבה חברה שהם קוראים כאן אבל לא כותבים

אני מקווה שתשארי איתנו ותכתבי ותשתפי בכל מה שבא לך.
מקווה כמובן שגם אחרים עוד יגיעו ונבנה לנו כאן פינה חמה ונעימה.

קודם כל תודה על הברכות

בכל מקרה, אצלי אין זה כלל שאני משתהה מלכתוב. אבל אם אין לי מה לאמר, אז באותו הרגע מילותי מיותרות. כשיש לי מה לאמר, אם כמגיבה ואם כיוזמת, עושה זאת בשמחה ובעיזוז. כך גם אנהג בהמשך, אקרא הרבה ואכתוב כל אימת שיהיה לי מה, כך שלפעמים תראו את שמי הרבה עד שימאס ולעתים יראה כאילו עזבתי. את זה אני בהחלט יכולה להבטיח.

Sודית

New member
בכייף ענת - איך ומתי וכמה שבא לך

אני דווקא אשמח לראות את שמך מתנוסס כאן

למעלה