יום כיפור

chuti

New member
אני צמתי!!

פעם ראשונה והלך לי ממש קל......!! ת'אמת זה לא קשה....אם עושים דברים אחרים.....מה שהיה קשה זה בלי מחשב וטלוויזיה...רררר מעצבן=[ קראתי ספר תאמינו או לא אבל כן יש ילדים בגיל שלי שקוראים ספר...מעטים אבל כן.....

tamas216

New member
גם כן צמתי

לא היה נורא, אתה לא מרגיש את הרעב (אני לא מרגיש את הרעב), אתה מרגיש בעיקר את העייפות הנובעת ממנו. הייתי גמור מעייפות גם בלי קשר לצום כך שהצום ממש גמר אותי, הסתובבתי בבית, מהמיטה לסלון ובחזרה, בעיקר קראתי- עיתונים, ספרים, מכל מה שבא ליד, סך הכל, לא יותר קשה או קל מכל שנה אחרת, אולי טיפה יותר קשה כי השנה לא יצאתי- מה שמעביר את הזמן לא רע.

Super Chuly

New member
יום כיפור

אני לא צמה אף פעם, פשוט לא מאמינה בזה, אבל סה"כ היה כרגיל, עוד יום כיפור עבר, לא היה כלום מיוחד. מקווה שהיה לכם צום קל ומועיל. ליהי :)

droriko

New member
אם לא צמת

אז בשביל מה את מבקשת סליחה מכל העולם ואישתו? סליחה אפשר לבקש כל יום , אנשים שמבקשים סליחה במיוחד ביום כיפור אלה אנשים יהודים מאמינים,כמוני שהיום הזה הוא קדוש להם

droriko

New member
במה את מאמינה בדיוק?

משום מה יש לי הרגשה שזה בדברים גשמיים ושטחיים.........

צמת בכדי לכפר על חטאיך

וראה מה קרה! שניה אחרי הצום אתה כבר מעליב, בועט ומנסה להקניט. אולי תצום גם היום?

droriko

New member
אממממ

צום למיטב ידיעתך,עוכרת ישראל חמודה שלי, בא לכפר על חטאים שבין האדם למקום (משמע בין האדם לה') על חטאים שביןה אדם לחבריו (וזה כולל אותך) כיפרתי בכך שביקשתי סליחה , וכשביקתי סליחה עשיתי את זה במחשבה שאני אשתדל להימנע מכך בשנה הקרובה, מה שכתבתי לך עכשיו אולי פגע בך אבל אני לא רואה בו כדבר שלילי וגם אם הוא כן אז זה עדיין לא היה שולל את בקשת הסליחה שלי בערב יום כיפור שכאמור לא היה במחשבה לחזור עלה דברים

ועוד אוסיף לך

שעל חטאים בין אדם לחברו לא מספיק לבקש סליחה, אלא החבר גם צריך לסלוח. לי יש נטייה לא לסלוח עד שאני רואה שינוי התנהגותי. אצלך לא ראיתי אותו. זאת אזהרה אחרונה, אתה מתבקש לדבר אלי בכבוד.

droriko

New member
על פי ההלכה

חובה על החבר לסלוח ולא יחשב לכופר אבל מה זה משנה, אצלכם כל שמאלני וההלכה שלו

Super Chuly

New member
אגב

כולנו נוצרנו על ידי האל, ולכן גם עברות של בין אדם לחברו הן בעצם עברות של בין אדם למקום- כאשר אתה פוגע בחברך, אתה פוגע באל. בנוסף לכך- אנו חיים במדינה דמוקרטית- בה זכותו של כל אדם להגדיר לעצמו מה מידת האמונה שלו באל כלשהו, אם בכלל. אי לכך ובהתאם לזאת זכותו של אדם שאינו מאמין לא לצום ביום כיפור, זה נתון להחלטתו בלבד. ליהי :)

droriko

New member
פחחחחחח

"כולנו נוצרנו על ידי האל, ולכן גם עברות של בין אדם לחברו הן בעצם עברות של בין אדם למקום" מעניין מה ר"שי או הרמב"ם או הרמב" או רבי עקיבא או רבי שמעון בר יוחאי היו אומרים על זה, אני בטוח שהם היו מסכימים..........

Super Chuly

New member
"פפפחחח"?

הזלזול הילדותי שלך (שבולט לעין שנובע מחוסר בטחון) מעלה בעיני תהיות אם אתה לא צם רק בשביל הפוזה... בעצם אני בטוחה שזה רק בשביל הפוזה- אין לך אפילו מושג בשביל מה צמים. טוב נו, לפחות הורדת כמה גרמים, אה? ליהי :)

droriko

New member
וואלה?

דווקא מקודם אני הייתי זה שצריך להסביר לליאור על מה צמים (על חטאים שבין האדם למקום, דבר שכל ילד קטן יודע) תלמדי לקרוא!

droriko

New member
למעשה

להודעה שלי לא היה שום הקשר שוביניסטי , אבל את גברת-יודעת הכל נכון? בכל הודעה שלך, תפסיקי ליהות כזו נפוחה ומתנשאת

למעלה