יחידת אגוז

Omer1993v

New member
יחידת אגוז

צר לי אבל לכל אלה שפונים להתנדב ליחידה הזו אל תופתעו באם יסתבר לכם שהבטחות לחוד ומימושן לחוד.
בני הגיע ליחידה מלא מוטיבציה ורצון לתרום וגילינו להפתעתנו שההבטחות ריקות מתוכן ובסך הכל ניצלו אותו לתפקידי לוגיסטיקה שהקשר שלהם לרמה האישית שלו ולמה שהובטח לו מקרי לחלוטין.
זו לצערי מגמה בלא מעט יחידות שנוטים לחשוב שהמתנדבים זה כח עבודה זול שניתן לנצל אנשים ברמה אישית גבוהה ע"מ לאייש תפקידים נטולי עניין ומשמעות.
חבל שהוא נאלץ להרים ידיים ולעזוב את הצבא באמצע השרות מאוכזב ומתוסכל.

noboya

New member
לא כל המקומות כך

אני ממש מצטער לשמוע שככה היה לבנך. פגשתי שני מקומות אחרים בהם זיהיתי את המגמה הזו (אחד לפני הגיוס ונמנעתי מלהתגייס אליו, השני בזמן השירות והצלחתי לשנות את הגישה בו) אבל אני חייב להדגיש שברוב המקומות בהם פגשתי מתנדבים התייחסו אליהם טוב כמו לחיילים רגילים ואפילו קצת יותר.
כמה זמן בנך היה ביחידה? יכול להיות שאלו היו רק הטרטורים הרגילים שנותנים לחיילים חדשים כדי שיבינו מה העבודה ומי האנשים בבסיס?
באמת חבל שהוא ישר עזב, היה יכול לשאול פה קודם אם מישהו מכיר מקום אחר שבו יש יחס טוב ולנסות לעבור לשם...יכולנו לעזור.
השאלה הכי חשובה לי - האם הוא ווידא שהמפקדים יודעים למה הוא עוזב? אם לא אז אחרים עלולים להיפגע כמוהו.
שבת שלום

Omer1993v

New member
תפקידי מתנדבים

לצערי זה בהרבה מקומות כך.
הילד קיבל הבטחות לתפקידים מעניינים למספר יחידות אבל כשהגיע לראיונות ביחידה הסתבר שלא דובים ולא יער.לפני הגיוס התקיים מפגש הכרות עם יחידות מסוימות ומגייסת אחת ישר פנתה אליו מבלי אפילו לבדוק את הנתונים שלו והתעקשה להציע לו תפקיד מאוד " מאתגר" תומך לוגיסטיקה שזה שם נרדף לאפסנאי.
כבר נתקלתי בלא מעט הורים שילדהים עברו את דומה והההבנה היא חד משמעית מתנדבים מנוצלים לא נכון וחבל .נכון שישנן יחידות איכותיות שמבוססות על מתנדבים ושם המתנדבים מנותבים לעשייה ומפיקים מהם תרומה ,יחידה כדוגמת אמ"ן טכנולוגיה.
מבחינתנו זה מאוחר אם כי עברו מספר שנים אבל המערכת צריכה לתת את הדעת.
זה מאחורנו הילד סיים את הצבא והוא מסיים עוד מעט את לימודיו ,אבל ההחמצה מלווה אותו עד היום וחבל.

noboya

New member
שינוי תפיסה בצה"ל

כמו שציינת - מדובר במצב לפני מספר שנים.
אני השתחררתי לפני כשנה וחצי, כבר סיימתי שנת לימודים ראשונה ואני בקשר עם מתנדבים עדיין. המצב שאתה מתאר היה קיים לפני כארבע-חמש שנים אך השתנה כמעט מקצה לקצה.
אני זוכר שלפני הגיוס שלי הרבה אנשים הזהירו אותי מהתופעה הזאת אבל בפועל כשהייתי שם גיליתי שהמערכת דינמית ומתנדבים שמגלים שעבדו עליהם מבקשים ועוברים תפקיד למקום אחר. כל מקום שמאבד ככה מתנדבים (כמעט) עושה בדק בית ומשנה דברים כדי שכן ישארו אצלו. המערכת נותנת את הדעת.
גם שמעתי שביחידה שלי היחס למתנדבים היה משפיל ומנצל אבל זה השתנה לגמרי.
נכון שיש עדיין מה לשפר אבל המגמה טובה והצבא לומד איך לעבוד עם מתנדבים כמו שצריך.
&nbsp
ובלי קשר, צורם לי ומעליב אותי שהבן שלך כבר שירת בצבא ומסיים את לימודיו ואתה עדיין קורא לו "ילד". הבנאדם בשנות העשרים שלו, הגיע הזמן להשלים עם זה שהוא התבגר ולשנות את היחס אליו בהתאם. אבא שלך עדיין קורא לך ילד? הרי מבחינתו אתה חסר ניסיון לא פחות מהבן שלך...
&nbsp
שבוע טוב וצום מועיל

למעלה