יחסית חדשה

shary

New member
יחסית חדשה

היי יש לי אקווריום מטר עם 10 דגים טורפים אוסקרים, תוקים, סיקלידים השאלה היא כזאות אני מאכילה אותם פעם ביום אבל כל פעם שהם רואים אותי מתקרבים כולם ומצתופפים ומחכים לעוד אוכל אולי אני לא נותנת מספיק והם רעבים איך אני יכולה לדעת?

wiz

New member
אומרים שדג רעב הוא דג בריא ../images/Emo13.gif

דגים יכולים לשרוד תקופות ממושכות ללא מזון, ולכן אני לא מאמין שתגיעי למצב של תת-תזונה אצל הדגים שלך. למעשה, רוב המגדלים מפריזים בכמות המזון שהם נותנים לדגים, וזה מסוכן יותר... יש כלל אצבע שאומר שהדגים צריכים לסיים את המזון בתוך 3 דקות. אם את רואה שהם מסיימים את המזון מהר יותר, בהאכלה הבאה תני להם כמות גדולה יותר. אם הם לא מצליחים לסיים את המזון - סימן שהאכלת יותר מדי. מהר מאוד את תלמדי את הכמות שהדגים צריכים. מה שקורה אצלך הוא שהדגים מקשרים בינך ובין האוכל, ולכן הם מתקרבים לדופן כשהם רואים אותך. זה לא סימן לרעב, ואין מה לדאוג

Suikun

New member
תגובה

סתם שאלה- איזה דגים בדיוק יש לך וכמה כל אחד? נראה לי שיש לך יותר מדי.. בכל מקרה, הדגים פשוט התרגלו לזה שכשאת מתקרבת הם מקבלים אוכל. זאת הסיבה להצטופפות. איך את יכולה לדעת אם את נותנת מספיק אוכל? בעקרון דגים צריכים לסיים את האוכל תוך שתי דקות. אם עברו שתי דקות ועדיין יש אוכל, או שהם עזבו אותו- זה אומר שיש יותר מדי. אם הם סיימו תוך דקה ועדיין מחפשים, תני עוד.

יש לי שאלה... (סליחה שאני מתפרץ

לשירשור) כל כמה זמן צריך להחליף מים באקווריום. וכל כמה זמן צריך להחליף מים באקווריום עם מסנן קבוע?

wiz

New member
כעיקרון זה תלוי בך...

הדבר האידיאלי לעשות מבחינת הדגים (ויש מגדלים שבאמת עושים אותו) הוא לרענן את המים ללא הפסקה, בקצב איטי מאוד (חלקם אף עושה את זה בעזרת מערכת אוסמוזה הפוכה, שהיא בזבזנית מאוד...). לדעתי המים במדינה שלנו חשובים הרבה יותר מהדגים, ולכן אני מסתפק ברענון של 10% מהמים כל שבוע.

dz108

New member
אני מחליף

10% (שואבים מהקרקעית - חשוב מאוד) כל שבוע - שבועיים.

קונים או מכינים לבד

שואב רפש , המחיר שלו לא גבוה במיוחד (עד 60 שקלים, תלוי בסוג), אבל אפשר לחסוך ולהכין לבד

dz108

New member
צינור מיוחד

די זול, שקונים בכל חנות לדגים - שבצד אחד יש מעין משפך. פשוט משתמשים בשיטת ה"כלים השלובים" - מעמידים דלי מתחת לאקווריום, שואבים מעט מים (בד"כ עם הפה) - או ששופכים מלמעלה לתוך הצינור עד שהוא מלא מים - ללא אויר. בעזרת המשפך - שואבים רפש מן הקרקעית (יחד עם מים). זהו.

Suikun

New member
לא צריך לשאוב עם הפה

מספיק למלא את הצינור במים מהברז, לסתום את קצוות הצינור עם האצבע לתקוע קצה אחד באקווריום (בתוך המים!) וקצה שני לשים בדלי נמוך יותר מהאקווריום, ואז לפתוח את שני הקצוות .

shary

New member
13

2 אוסקרים 2 תוקים טקסס 1 - 5 סיקלידים - 2 ראש נחש ו כריש קטן יותר מידי?

Suikun

New member
יותר מדי..

אם נתעלם מה2 אוסקרים והתוכים שאין להם כל כך הרבה מקום, הראשי נחש יגדלו המון ובסופו של דבר ינשכו את השאר.. הם נורא אגרסיבים, תוציאי אותם.

adiemus

New member
אין לך מה לדאוג

אני מאכיל את הדגים שלי (הציקלידים) רק פעם ביומיים והם חיים מצויין אז אם את מאכילה אותם כל יום אני מוכן להבטיח לך שהם לא ימותו אפילו אם הם ניראים רעבים

דווקא זה כל הכיף

שהדגים מצטופפים כשבאים להאכיל אותם. וזה רק מראה לכל אלה שחושבים שדג הוא חיה טיפשה, שיש להם מספיק שכל בשביל לעת מתי בא אוכל (כמו השרקן שלי ז"ל כשבכל פעם שהמקרר נפתח הוא שרק כמו משוגע שאולי יקבל אוכל)

למעלה