ייעוץ

ייעוץ

היי, אני חיילת 11 חודש בצבא, ואחרי 2,3 פגישות מול קב"ן ופגישה אחת מול פסיכיאטר בעקבות דכאונות קשים ומצבי חרדה ועוד דברים שאין אפילו טעם לפתוח כאן. המצב הנפשי שלי הולך ומדרדר ככל שאני מצויה בבסיס, המחשבות אוכלות אותי, מה לעשות, איך לעשות, איך לפתור את המצב, חיה בפחדים, בלילה, ביום, מכלול של תחושות והרגשות.. שבעקבותן ניתן לי פטור זמני של כחודש, שום דבר לא השתפר, התחלתי להבין לאט לאט שמצבי דורש שחרור, אני כבר בשלב של השלמה עם ההשלכות, חשבתי כל כך הרבה, בכיתי כל כך הרבה ובכל פעם אני מגיעה למסקנה שאני רוצה לחזור להיות הבנאדם הטוב והחיובי שהייתי לפני הצבא- אני רוצה לצאת לחופשי ולתקן את מצבי. אני עדיין שוקלת את העניין באופן רציני, רבים יודעים על כך, יידעתי כמובן את הוריי ואין להם דעה בעניין. עכשיו, הפטור הזמני שלי מסתיים בסוף החודש, ועשיתי הכל כדי לקבל את הפגישה עם הקבן בדיוק בסוף הפטור כי אני כמעט מרגישה שאני לא יכולה בלי זה, כל המחשבות נתונות לזה.. לפגישה, למה שאגיד, איך אהיה, אם אבכה, אם אצליח להביע את מה שעובר עלי ויאמינו לי, כי מצבי אכן דורש פיתרון. לא פיתרון צבאי בכל אופן כי המסקנה היא שוב- לא להיות בצבא, כי המסגרת הורסת אותי. אין לי טיפת מוטבציה לשירות ואני גם ככה בקושי עושה משהו בתפקיד, לא מסוגלת לתפקד, רק בוכה כל הזמן (בא בהתקפים). איך אפשר לחיות במצב זה? אגב, סירבתי לטיפול תרופתי כי אני לא מתכוונת להיות תלויה בזה, שום סיכוי. יש בידי את הפיתרון והוא לא בצבא. אני פשוט לא רואה את עצמי מסיימת שירות בריאה נפשית, הכאב הזה עוד יביא אותי לרצון לפגוע בעצמי ואני לא רוצה את זה. הייאוש הורס, הורס אותי. בכל מקרה, אני הולכת לתאר את מחשבותיי בפני הקבנית שאיתה קבעתי פגישה, יש לציין שבפגישהעם הפסיכיאטר (שבה נחשפתי לאטימות מוחלטת, אבל שמתי לב שהוא מלמל משהו על "תצאי מהצבא אם את סובלת", אולי זה היה בציניות?), הוא קבע לי המשך טיפול עם קבן, שמו אותי ברשימת המתנה ואז התקשרה אלי קבנית ושאלה אם אני מעוניינת בטיפול, אבל מה, קבוצתי. ברור שקבוצתי זה הדבר האחרון שאני רוצה או מחפתש, אני זקוקה לפגישה אישית איתה ולהסביר לה סופית מה אני רוצה ומה אני עוברת, בלי להסתיר כלום. אני לא מסוגלת יותר להמשיך עם המצב הזה, וזה לא מפינוק. בכל מקרה, נקבעה לי פגישה אישית עם אותה קבנית בתחילת החודש, מה דעתכם על מה שאני הולכת לומר לה? אני מאוד מקווה שהיא תקרא את הרקע שלי לגבי מה שאמרתי לקבנים, ותקרא את המכתבים שכתבתי במיוחד, ותבין. האם כשמציעים טיפול קבוצתי מקבן זה מחליף יציאה מהצבא ומי שמסרב, ומתעקש, נשקל העניין של יציאה מהצבא על 21? אשמח לכל מידע בקשר לזה. ועצות. תודה

לדעתי...

תיראי קודם כל ברוכה הבאה לפורום, פה איך שאומרים כולנו באותו הסרט... תיראי לפי מה שכתבת זה לא יכול להימשך ככה... זאת אומרת אם את לא רואה את עצמך מסתדרת בצבא... אם את לא רואה את עצמך מסתדרת עם שום תפקיד ושאין מצב שאיזשהו תפקיד אחר או בסיס אחר יטיב איתך ועם מצבך הנפשי. אז לדעתי תשתחררי.. אבל חכי שיהיה לך שנה (שתקבלי את כל הזכויות של חייל משוחרר), כי את באמת נשמעת על הפנים וממש במצב חרדה... אין טעם להכניס ראש בריא למיטה חולה..! ! ! ! אם זה עושה לך רע ומצבך מדרדר ואת כבר התחלת לחשוב מחשבות אובדניות וקיצוניות אז תשתחררי.. זה לא כזה נורא... אל תפחדי מזה... את לא משתטמת את לא פרזיטית ואת לא אגואיסטית את כמעט שנה בצבא... ז"א עברת את רוב השירות שלך.. חוצמזה שאם תרגישי שלא תרמת מספיק למדינה ובכלל את רוצה לתרום עוד... את יכול לעשות שירות לאומי של שנה... ואז תקבלי תעודה שעשית שירות לאומי מלא של שנתיים...( כי אם עשית צבא שנה אחת.. זה נחשב כמו שנת שירות לאומי...) חוצמזה את לא צריכה לקחת את כל הנושא הזה שנקרא - צה"ל - ישר ללב ולקחת את זה חזק מדי... תדעי שהכל עובר... ושזה סתם תקופה רעה.. ופרק קטן בחיים שלך ( כולה שנתיים ) אם את מחליטה בסופו של דבר להישאר... תנסי להחליק את השירות כמה שיותר מהר... יש הרבה אנשים\מפקדים\רס"רים מטומטמים שמקשים על השירות... אני גם חווה את זה כל בוקר מדי יום.. אבל תיהיה חזקה הכי חשוב!!! ותדעי תמיד שזה משהו זמני... וזה משהו שניתן לשנות... או שבכלל לצאת מהצבא.. זו גם אפשרות! שיהיה לך בהצלחה!!!!!!!!

קודם כל, המון תודות על היחס.

כתבת דברים שמאוד רציתי לשמוע ומאוד עודדו. עכשיו אני אתייחס... הבנת נכון, איני יכולה להמשיך עם המצב הנתון. אמנם קורה שלפעמים אני מתנהגת כהרגלי והכל תקין (כנראה בגלל הלינת בית שנשמכת עד סוף החודש), אבל ההתקפי בכי והחרדה באים בלי שאני מוכנה להם- בלילות, באמצע היום בבסיס, בכל רגע שאני מדמיינת עוד סיטואציה של לינה בבסיס או שמירה. אני יודעת שאני אישבר שוב, וזה מעגל של הרס שאני לא רוצה לעצמי, ושוב- מה הטעם להמשיך את השנה שנותרה אם גם ככה אני לא תורמת כלום? ותאמין לי, אני באמת לא תורמת. ובכלל. אני בזבוז מוחלט... אבל העניין הוא שלא יעזור לי לשכנע אותך את חברי הפורום, והנקודה היא לא לפחד ממה שיהיה אחרי השחרור- כי אני בשלב של השלמה מוחלטת עם ההחלטה הזאת, אני יודעת שאם אני אצא- אני הולכת לשרת את השנה הנותרת בשירות לאומי ואהיה מסופקת, מה שיהיה אחרי לא מדאיג אותי גם אם יש סיבה..... אותי מדאיג זה איך להתחיל שוב את מסכת ההסברים מול הקב"ן (אחרי שהפסיכיאטר שלח אותי שוב לקבן כי אני ביקשתי), האתגר הוא איך לבקש את היציאה. הרי זה ברור שעכשיו קשה פי כמה לצאת עם כל התקשורת שמגנה משתמטים (למרות שאני יודעת שעשיתי שנה שלמה ואני לא אהיה משתמטת), מה הסיכוי לבנות לצאת? אני לא רוצה שזה יימשך חודשים על גבי חודשים, יש אפילו גבול לכוחות שלי. הדאגה שלי עכשיו נתונה אך ורק למה שיהיה בפגישה ואיך אביע את רצוני להשתחרר, ואם זה באמת יקרה, כי זה הדבר היחיד שיעזור לי לטפל בעצמי ובדכאונות, לא שום כדורים שהפסיכיאטר הציע ושום דבר אחר. תודה..

קודם כל שיהיה לך בהצלחה...

אני חושב שאת החלטת החלטה טובה ובריאה! וכל הכבוד! בקשר לאיך לצאת מהצבא... זה הדבר הכי קל ( מניסיון ) לצאת מהצבא... תבואי תקציני את הדיכאון ששרוי בך.. כל דבר תקציני.. שיבין שהמצב שאת נמצאת בו מסוכן... תגידי לו שניסת ואת עדין מנסה להתאבד כמה וכמה פעמים.. ואת בחוץ...! מישהו חושב אחרת??

שוב תודה, ונזכרתי בעוד דבר..

שמעתי איפשהוא שעל מנת לצאת סופית, עוד לפני הועדה הרפואית צריך אישור או חתימה מההורים.. זה נכון? כי במקרה שלי ההורים לא הכי תומכים, אז מה קורה אם ההורים מסרבים לחתום, משאירים את החייל בצבא רק בגלל זה?

הם לא צריכים לחתום

אצלי באופן אישי רק התקשרו אליהם ויידעו אותם וזהו. שיהיה לך בהצלחה ! אם את צריכה עזרה או כל דבר כי כבר עברתי את זה .... אז דברי איתי במסרים...

gogoit

New member
כמו ששדונת אמרה,

הם לא חותמים, גם אצלי רק יידעו אותם בטלפון, ויש פעמים שקוראים להם לפגישה. זה הכל.

למעלה