ילד מחונן בן 6

ילד מחונן בן 6

ילד מחונן בן 6
שלום רב,
יש לי ילד בן 6, בכיתה א, וכנראה שהוא מחונן, מאוד משעמם לו בכיתה, יודע חומר בחשבון שמתאים לכיתה ד, לומד הכל לבד, קורא ספרים ומעשיר את עצמו.
האם יש מה לעשות איתו באזור חיפה, איזה שהם חוגים, קורסים ודברים מענייינים. והאם נהוג להקפיץ כיתה?

בחיפה יש כיתת מחוננים ביסודי.

ילד מחונן בן 6
שלום רב,
יש לי ילד בן 6, בכיתה א, וכנראה שהוא מחונן, מאוד משעמם לו בכיתה, יודע חומר בחשבון שמתאים לכיתה ד, לומד הכל לבד, קורא ספרים ומעשיר את עצמו.
האם יש מה לעשות איתו באזור חיפה, איזה שהם חוגים, קורסים ודברים מענייינים. והאם נהוג להקפיץ כיתה?
בחיפה יש כיתת מחוננים ביסודי.

ה

הפוך עם ראש כפול

Guest
בשנה הבאה יוכל לגשת למבחן המחוננים של משרד החינוך, ואם יעבור

ילד מחונן בן 6
שלום רב,
בשנה הבאה יוכל לגשת למבחן המחוננים של משרד החינוך, ואם יעבור
את שלב ב, יוכל ללמוד בכיתת המחוננים בדוד ילין.

לקבי הקפצת הכיתה -

ילד מחונן בן 6
שלום רב,
לקבי הקפצת הכיתה -
עד כמה שאני יודעת פחות נהוג היום.
אותי הקפיצו כיתה. לא חושבת שתרם לי הרבה מלבד שרגשית הייתי בחסר.
אצל בנים זה נראה לי משמעותי אפילו יותר.
המחנכת של האמצעי שלי דיברה איתי על להקפיץ אותו והתנגדתי (ואני מאד שמחה על כך).
את בעצמך אומרת שכבר עכשיו הוא ברמה של חומר של כיתה ד. להעביר אותו לכיתה ב לא יעשה הבדל.
הדבר היחיד שנראה לי רלוונטי הוא העשרה 'לרוחב', ואולי לחפש מסגרות אלטרנטיביות יעודיות.

בהצלחה!

אלברטו, מבוכים ודרקונים

ילד מחונן בן 6
שלום רב,
אלברטו, מבוכים ודרקונים
חוגי העשרה של אלברטו מתקיימים אחת לשבוע בקרית אליעזר ובבית אבא חושי (אולי גם בקריות), וכוללים חוגי העשרה במתמטיקה ופיזיקה. יודעת שמיועדים לתלמידי כיתות ב' ואילך, אבל שווה לנסות.
השנה נפתחו בחוגורדון שבמכללת גורדון חוגים לתלמידי כיתות ב' (עד 2018-2019 החוגים היו מיועדים לתלמידי ג' ומעלה). את יכולה לברר, מקסימום יהיה רלוונטי לשנה הבאה.
חוגי מבוכים ודרקונים עשויים לעניין אותו. יודעת על חוגים במסגרת מרכז תרבות דתי לנוער (הבסיס בבית הספר רמב"ם בנווה שאנן) ובמסגרת 'שושנת המדבר' (המרכז בבית רוטנברג).
כמו שכתבו לך - בכיתה ג' יוכל (בהנחה שיאותר כמחונן) לעבור לכיתת מחוננים בדוד ילין או לצאת למסגרת יום שליפה. מנקודת מבטי זה יותר נכון מאשר להקפיץ כיתה.

למעלה