ימי עבודה ללא תשלום

collie

New member
ימי עבודה ללא תשלום

שלום, אני מובטלת כבר שנה ושולחת הרבה ק"ח אבל מקבלת אולי תשובה 1 בשבועים. היום הלכתי לראיון עבודה לתפקיד שמאד מעניין אותי אבל לא מצאתי עבודה בתחום בגלל שאין לי ניסיון. השכר שהם offer זה 17.56 לשעה והם רוצאים 3 ימי ניסיון ללא תשלום. ולמרות שאני יודעת שזה ניצול וגם נגד החוק (17.56 לא שמעתי מישהו שאמר לי שזה מה שoffered להם -18 כן אבל...) אם התקשרו שאני יבוא אני הלך כי אני מאד צריכה את הכסף לשכר דירה, חשמל, לימודים, אוכל ועוד ועוד

naty3

New member
עבודה ללא תשלום

שלום קולי אין דבר כזה ימים ללא תשלום-מרגע שמקבלים אותך לעבודה משלמים לך. היה לי מקרה קצת דומה-עבדתי כמלצרית במסעדה, ופוטרתי(איזה פיטורים, הייתי צריכה להתקשר ורק אז הם אמרו לי...). הם אמרו לי שלא מגיע לי הכסף כי "אין לי עדיין קוד במחשב שלהם". אמנם זה סכום קטן (190 ש"ח על יומיים עבודה)אבל אני לא עובדת בחינם. מה שעשיתי היה לפנות ל"קו לעובד" ורק אחרי שהם כתבו למסעדה, קיבלתי את הכסף. לדעתי, אל תלכי על העבודה הזאת, כי אם הם מתחילים ככה...את לא יודעת מה יקרה בהמשך. אז כדי שלא תיגרם לך עוגמת-נפש מהם, תדרשי לבטל את אי-התשלום (שישלמו לך מרגע שקולטים אותך). בהצלחה.

אז ככה

דבר ראשון הם רוצים ימי נסיון אין לך שום בעיה רק דבר אחד תדרשי ושלא תעזי בלי הם חייבים לשלם לך ביטוח לאומי זאת אומרת על הימים שעבדת בניסיון הם חייבים לתת לך תלוש משכורת כן כן מה לעשות במצב של היום השוק יכול לנצל אותך בכל מיני מצבים אי אפשר לסמוך על אף אחד את צריכה לפחות את הגב הזה למרות שאת לא מקבלת שכר עבור הימי נסיון תשמעי לי אני מדבר מתוך ניסיון אין מה לעשות כולם נבלות תסמכי רק על עצמך רצו פעם שאני אעבוד חודשיים נסיון אמרתי להם אין לי בעיה תשלמו לי החזרי נסיעות וביטוח לאומי כמובן שאחרי חודשיים הם היו זורקים אותי אז ברחתי כל עוד נפשי בי

collie

New member
הבנתי נכון?

צריך לבקש שילמו ביטוח לאומי ולקבל תלוש משכורת? תודה

ברגע שאתה עובד

ברגע שאתה עובד לא משנה אם זה בשכר או בהתנדבות אתה עלול להיפגע על כן אתה בחיוב לשלם ביטוח לאומי ומס בריאות הם ורק הם צריכים לתת לך תלוש משכורת לא בהכרח לשלם לך עבור ימי הנסיון אלא בתלוש משכורת זה הגב שלך שהם שילמו עבורך את ביטוח לאומי לא להירתע לא להיבהל לעמוד על שלך ואם לא מתאים להם הם הפסידו עובד טוב
יש גבול לניצול​

למעלה