ימנים אומרים לי ביבי איבד אח ולכן אין סיכוי שעזר ל 7.10

וזה בעצם הטיעון המכריע שלהם.

פתאום הבנתי למה זה הגיוני מבחינה פסיכולוגית שהוא נתן להם להיכנס.

כל אדם רוצה לשתף אחרים בחוויות שלו.

זה טבע האדם.

ולכן גם פסיכופאת כמו ביבי ירצה.

למשל אפילו אנשים שמזריקים סמים ובקושי חיים באיזה שהוא מקום ירצו שגם אתם תיקחו

כי הם רוצים שתצטרפו למעגל החברתי שלהם.

Harrington

Well-known member
מנהל
וזה בעצם הטיעון המכריע שלהם.
למה הם צריכים טיעון מכריע? המוציא מחברו עליו הראיה כזכור. אתה זה שטוען שביבי (או הנהגה אחרת) סייעה לביצוע הפיגועים בשמחת תורה, על כן את זה שנדרש להציג "טיעונים מכריעים". אינני יודע כיצד אתה נוהג בשיחותיך הרבות עם אנשי ימין, אך לפחות אם נשפוט על סמך מה שהצגת בפורום, לא הצגת ראיות כלשהן וגם לא טיעונים משכנעים במיוחד, בוודאי שלא "מכריעים".

אז למה שאיש ימין יתאמץ בכלל בלהציג לך "טיעון מכריע" מנגד?
פתאום הבנתי למה זה הגיוני מבחינה פסיכולוגית שהוא נתן להם להיכנס.

כל אדם רוצה לשתף אחרים בחוויות שלו.

זה טבע האדם.

ולכן גם פסיכופאת כמו ביבי ירצה.

למשל אפילו אנשים שמזריקים סמים ובקושי חיים באיזה שהוא מקום ירצו שגם אתם תיקחו

כי הם רוצים שתצטרפו למעגל החברתי שלהם.
אשריך צדיק. המצאת כאן סיבה חדשה, בטח תקרא לזה "טיעון מכריע" שאמור לשכנע שנתניהו ביקש את פיגועי שמחת תורה. כי משעמם לו במעגל נפגעי הטרור. ללא ספק, טיעון מכריע ביותר, ממש מהסוג שלא ניתן לסתור אותו :). מחר כמובן כבר תציג את זה כ"הוכחה" ומחרתיים זה יהיה "הצגתי הוכחות חד-משמעיות וטיעונים מכריעים" על ההמצאה המונפצת הבודדת הזאת :).

נדרש להציג "טיעונים מכריעים"
הבאתי לך מלא, "הפרכת" את כולם, לאורך השנה הזאת.

דוגמה:

ביבי הלך פעמיים למטולה שבוע אחרי שבוע לחופש.

הוא בחיים לא הולך פעמיים לאותו מקום.

בדיוק לפני שמטולה מופגזת למוות ביבי מבקר באיזור החלומי פעמיים.

מה הסיכוי שזה יקרה?

Harrington

Well-known member
מנהל
הבאתי לך מלא, "הפרכת" את כולם, לאורך השנה הזאת.
כך אתה אוהב לטעון. הלכה למעשה לא הבאת מעולם אף לא ראיה אחת. טיעונים טענת הרבה, זה נכון ולא חלקתי על כך בשום מקום :). אולם טיעונים מה לעשות, גם כשנשמעים לוגיים לחלוטין במוחו של הטוען, אינם ראיות כמובן. גם לא אם בכותרת השרשור בו הם מושמעים כתובה המילה 'הוכחה' 5 פעמים...
דוגמה:

ביבי הלך פעמיים למטולה שבוע אחרי שבוע לחופש.

הוא בחיים לא הולך פעמיים לאותו מקום.

בדיוק לפני שמטולה מופגזת למוות ביבי מבקר באיזור החלומי פעמיים.

מה הסיכוי שזה יקרה?
אחלה טיעון (בתיאוריה לפחות) אבל מה לעשות, לא הוכחה :). הוא שאמרתי למעלה...

לגבי הטיעון עצמו והסיבה שאני מכנה אותו טוב בתיאוריה בלבד, ראשית צריך לבדוק כמובן את העובדות שהצגת וזאת מהטעם הפשוט שהנסיון מלמד שאתה מסוגל לפרש מצבים כאוות נפשך ולהמציא עובדות יש מאין.
אבל אם נניח לצורך הדיון שאכן נתניהו נפש פעמיים במטולה רחמנא לצלן. מנין האמירה שהוא "בחיים לא הולך פעמיים לאותו מקום"? כי אני מכיר לפחות שתי מקומות בהם נפש בעשור האחרון פעמיים (לא בגלל שאני עוקב, אלא סתם בגלל שזה פורסם בזמן אמת ויצא לי לזכור). משמע שהחלק הזה של הטיעון שלך ככל הנראה מעט פחות מדויק (אוהב להיות עדין על הבוקר ;-)).
נמשיך הלאה ונציין לחובבי הקונספירציות המומצאות, שכמובן אין כל קשר בין מטולה, עיירת נופש מוכרת ולגיטימית בישראל, לעוטף רצועת עזה ו/או לאירועי שמחת תורה. למעשה בדיוק ההיפך הוא הנכון. החמאס צפה שחזבאללה תצטרף להתקפה על ישראל בשמחת תורה ורבים אחרים גם חששו מכך כנראה. אבל תכל'ס חזבאללה לא עשו זאת. במקום זאת הם המתינו והצטרפו רק כשהצבא כבר היה מוכן לכך במידה רבה. זה שישראל החליטה לפנות את מטולה, איש לא יכול היה לדעת מראש, שכן זאת הייתה החלטה רגעית (והיסטרית לטעמי) שכלל לא היה לה מקום. זה שהפינוי הזה איפשר בהמשך לחזבאללה לתקוף את מטולה כאוות נפשו, גם הוא לא ידע מראש אם כן.

כל זאת מעבר לכך שבמדינה קטנה כמו שלנו שמספר מקומות הנופש, בוודאי למשפחת ראש הממשלה, מוגבל למדי, המענה לשאלתך "מה הסיכוי" הוא 'לא קטן בכלל'. הלא אפשר היה להעלות טענה זאת בימינו כלפי כל הצפון וכלפי כל הדרום המזרחי. בלע"ז, כלפי כ80% ממקומות הנופש והתיירות בישראל :).

אז האם הפרכתי את הטיעון שלך? לא. רק הצבעתי על הקשיים בו. ירצה הקורא יקבל את הטיעון, ירצה יקבל את 'הפרכתו' (הפשוטה למדי במקרה הזה). אבל מאומה מזה לא משנה את העובדה שעדיין זה אך ורק טיעון ולא הוכחה בשום צורה או דרך.

Harrington

Well-known member
מנהל
לא שבוע אחרי שבוע.
זה נכון. כבר חידוש שלא הופיע קודם. זה מה שאני אוהב אצלך, את התפתחות הסיפורים בהתאם למענים שאתה מקבל :). בכלל, ראש הממשלה לא יוצא הרבה פעמים פעמיים ברצף לחופש, אם כי זה כן קרה בעבר (לגבי אותם מקרים אינני זוכר למען האמת אם היו באותם מקומות אם לאו, אז לא אומר סתם).

נו שוין. אז הוכנסו מחבלים לקיבוץ בארי בדרום בכוונה, על-מנת להגדיל את כמות האחים שראש הממשלה יכול לשבת איתם לערב אחים שכולים, וזה נלמד מכך ששהה פעמיים ברצף (לטענתך) בנופש במושבה מטולה שבצפון.

אתה יודע מה, קניתי.

למעלה