יסמין revisited

צליליתה1

Well-known member
כמה הזכרון שלי דפוק וכמה מתעתע....

לקראת ההקרנה של יסמין הכחולה, וודי אלן, ב vod של הסינימטק נזכרתי בסרט, בעלילה, בדמויות, בכמה נקודות מפתח
שהתבררו, אחרי שראיתי שוב, כבלגן אחד גדול וכלגמרי לא נכונות
מה שלא פספסתי, זה שקייט בלנשט נהדרת.

וגם ״זכרתי״ שאורי מאוד אהב את הסרט ושהיה דיון שלם סביב
אולי זה נכון, אולי לא נכון, מה שהצלחתי למצוא בחיפוש זה דיון בנושא שעולה בעקבות הסרט, ולא בסרט עצמו

היום, בצפיה הביתית, הסרט היה לי מאוד עצוב, לא זכרתי כמה עצוב. זה סרט עצוב, כחול.

בכל מקרה, מחר בסינימטק, או ליתר דיוק בוי או די של הסינימטק מקרינים את חשמלית ושמה תשוקה.
אני מבינה למה החליטו להקרין בסמוך, לא בטוחה שמוצא חן בעיני. (אבל אני בטוח לא אפספס)

אבח"י

Well-known member
כמה הזכרון שלי דפוק וכמה מתעתע....

לקראת ההקרנה של יסמין הכחולה, וודי אלן, ב vod של הסינימטק נזכרתי בסרט, בעלילה, בדמויות, בכמה נקודות מפתח
שהתבררו, אחרי שראיתי שוב, כבלגן אחד גדול וכלגמרי לא נכונות
מה שלא פספסתי, זה שקייט בלנשט נהדרת.

וגם ״זכרתי״ שאורי מאוד אהב את הסרט ושהיה דיון שלם סביב
אולי זה נכון, אולי לא נכון, מה שהצלחתי למצוא בחיפוש זה דיון בנושא שעולה בעקבות הסרט, ולא בסרט עצמו

היום, בצפיה הביתית, הסרט היה לי מאוד עצוב, לא זכרתי כמה עצוב. זה סרט עצוב, כחול.

בכל מקרה, מחר בסינימטק, או ליתר דיוק בוי או די של הסינימטק מקרינים את חשמלית ושמה תשוקה.
אני מבינה למה החליטו להקרין בסמוך, לא בטוחה שמוצא חן בעיני. (אבל אני בטוח לא אפספס)
לא אצפה בחשמלית ושמה תשוקה פעם נוספת על אותה פעם, בצעירותי, כשצפיתי בסרט, באולם קולנוע, ונחרדתי ממה שקרה שם על המסך. אחר כך למדתי את המחזה במסגרת לימודיי האקדמיים, ושנים למדתי את "ביבר הזכוכית". בכיתות טובות וסקרניות יצרנו קישורים ל"חשמלית ושמה תשוקה", במיוחד באמצעות אפיון דמות האשה החלשה, המוכה, הרעבה לאהבה בכל מחיר. [ חוקרים ופרשנים נוטים לראות בדמות האשה הזו את דמות המחזאי, טנסי וויליאמס].
לגבי קייט בלנשט הגדולה, צפיתי בסרט, התלהבתי ממנה, לא מהסרט וזו הסיבה שגם את זכרת אותה, אני חושב, כי הסרט הוא ביטוי להערצת בימאי לשחקנית "שלו".

נערך לאחרונה ב:

קלייטון.ש

Well-known member
לי מעולם לא היתה סבלנות לראות את הסרט הזה, במסגרת חוסר הסבלנות הכללי שלי אל וודי אלן. לא בגלל הקטעים האישיים שלו אלא כי אין כוח אליו כיוצר.
זאת ועוד, ככל שאני מתבגר כך יש לי פחות סבלנות גם לסיפורים אמיתיים של חוסר הצלחה בהתמודדות עם קשיי החיים.
אין לי סבלנות לאנשים שמתאבדים כי חרב עליהם עולמם. למעשה אין לי סבלנות לאנשים שחורב עליהם עולמם.
פעם שמעתי סיפור (כנראה אמיתי) על אחת שבאו מהוצאה לפועל לעקל לה בגלל חובות. לא אתי אנקרי שכתבה על זה שיר, אחרת. אז ההיא התחילה לשפוך את הצרות שלה באוזני הבריונים שבאו לעשות את העבודה, ואחד מהם אמר לה "גברת כל אחד והצרות שלו. גם לי יש צרות"

אם אומרים משחק אז בסדר, קולנוע זו גם חוויית המשחק, אבל אין לי כימיה עם קייט בלנשט. עד כדי כך שאני לא מזהה אותה בסרטים ורק אחרי שקראתי את רשימת השחקנים אני רואה שזו היא.
היא מטושטשת כזו בעיני.
זאת בניגוד גמור לויויאן לי, שאותה אני תמיד מזהה, גם בהיותה השחקנית השניה ביופיה בתולדות הקולנוע (הראשונה אודרי הפבורן והשלישית אליזבת טיילור).

צליליתה1

Well-known member
לויויאן לי, שאותה אני תמיד מזהה, גם בהיותה השחקנית השניה ביופיה בתולדות הקולנוע (הראשונה אודרי הפבורן והשלישית אליזבת טיילור).
לא בטוחה שמסכימה עם הדירוג (אבל על טעם וריח)

ובהזדמנות זו, יום אדמה שמח, לגוגל יש דודל נחמד

(זה הגיע לפני כמה ימים, בלי קשר ליום החג. כמה טוב לנו כאן בארץ הקודש שאפשר לצאת לרחוב בפרצוף חשוף. מזג האוויר נפלא עכשיו. גם החמסין היה סבבה. מי צריך לחות?)

1619081067710.png

קלייטון.ש

Well-known member
לא בטוחה שמסכימה עם הדירוג (אבל על טעם וריח)
ראיתי ביוטיוב סרטון של מישהי שדירגה 20 שחקניות הקולנוע הקלאסי לפי היופי. שמה את הפבורן במקום הראשון, אבל את ויויאן לי ואת טיילור במקומות נמוכים יחסית (טוב שלא השמיטה בכלל). דווקא את ריטה הייוורת המסכנה היא שמה בשלישיה הראשונה. בכל אופן קראתי את התגובות ומסתבר שהמגיבים שמו לב למשהו שאני לא זיהיתי: אין ברשימה כולה אף לא בלונדינית אחת. היא לא אוהבת בלונדיניות הבחורה הזו. כנראה שגם אני לא כל כך.

צליליתה1

Well-known member
חשמלית ושמה תשוקה באמת סרט נפלא, ראיתי היום, וגם קודם, כמה וכמה פעמים, אבל זה היה מזמן
ולראות בסמיכות ליסמין הכחולה מבהיר שוודי אלן אינו איליה קאזאן וגם לא טנסי ווילאיס
הזכרנו את יופיה של ויואן ליי, אבל לא התייחסנו למרלין ברנדו הצעיר, וואוו, ממש וואו, כמה שהוא היה יפה

קראתי פעם שהטי שרט, שהוא בעצם לבוש תחתון הפך להיות הלבוש הפופולארי ביותר, מתאים לכל הזדמנות, הרבה בזכות ברנדו בחשמלית ושמה תשוקה.
אני מבינה על מה דיברו.

קלייטון.ש

Well-known member
חשמלית ושמה תשוקה באמת סרט נפלא, ראיתי היום, וגם קודם, כמה וכמה פעמים, אבל זה היה מזמן
ולראות בסמיכות ליסמין הכחולה מבהיר שוודי אלן אינו איליה קאזאן וגם לא טנסי ווילאיס
הזכרנו את יופיה של ויואן ליי, אבל לא התייחסנו למרלין ברנדו הצעיר, וואוו, ממש וואו, כמה שהוא היה יפה

קראתי פעם שהטי שרט, שהוא בעצם לבוש תחתון הפך להיות הלבוש הפופולארי ביותר, מתאים לכל הזדמנות, הרבה בזכות ברנדו בחשמלית ושמה תשוקה.
אני מבינה על מה דיברו.
רק להעיר ש-Leigh הוגים "לי", lee.
אני קראתי שברנדו נדרש להיכנס לכבוד הסרט לאימוני כוח כדי לבנות את הגוף שהפגין בצילומים. הוא לא היה איש שרירים לפני כן.
כפי שרואים נדרש איפור כבד כדי להזקין ולכער את ויויאן לי, שהיתה בסה"כ בת 36 בזמן הצילומים. את אותו דבר נדרשו לעשות ליפהפיה האחרת - אליזבת טיילור - בסרט "מי מפחד מויריג'יניה וולף".

למעלה