יצא לכם לחשוב פעם...

Nechi Nech

New member
יצא לכם לחשוב פעם...

מה הסרט של כל הזמרים הלמלמים האלה? Spectacular: זמר מוכשר וויקיד לגמרי. מה שמיוחד בו הוא שהוא נותן די ג'יי סטייל באווירה של פאונדיישן, עושה את זה על מקצבי ניו רוטס חריפים... ועושה את זה כמו גדול! הבעיה כאן בעצם היא.. שהחבוב הוציא אלבום נחמד מאוד ("Find Yourself"). באמת אחלה של אלבום. א ב ל, כששמעתי באלבום טיונים שלו על רידמים של דאנסהול זה נשמע צולע ברמות שלא ייאומן.. עדיין לא הוציא להיט רציני שעשה גלים (אולי פיינד יורסלף, אחלה טיון אבל לא עשה רעש יותר מידי) Lutan Fyah: גם אחלה זמר.. הרבה חבר'ה בפורום אוהבים אותו.. גם לו יש אחלה טיונים.. גם הוא שר על סילאסי איי ועל ראסטאפרי ועל מרקוס גארבי וכל החבובצ'יקים.. מה שפחות הרשים אותי אצלו זה שהוא לפעמים נשמע לי כמו חיקוי טוב של ג'וניור קלי, לא יותר מזה.. ויותר מזה (!) :), הוא לפעמים נראה סתם עוד זמר ג'מייקני שנמשך אחרי קפלטון-סיזלה-ג'וניור קלי-אנתוני בי לגל הSing-J של הבובואים... אבל כל זה רק לפעמים, רוב הזמן הוא בסדר
Norrisman: האמת? לא זוכר אפילו איך הוא נשמע. פשוט השם שלו מוכר לי כי הוא יושב על 800 אלף רידמים שיוצאים ביארד, ועדיין לא מצליח לתפוס כמו שצריך.. Chezidek: יופי של קול, אחלה סטייל. ללא ספק תפס גם אותי עם Dem A Fight We החריף.. (על הTruth & Rights Riddim המעולה). מה הלאה? לא שמעתי ממנו עוד טיון שתפס אותי כמו דם א פייט ווי.. כרגע אלה הזמרים שעלו לי לראש... מה יש לכם להגיד על זה? יש עוד שמות כאלו שעולים לכם לראש? למה יש כל כך הרבה זמרים מוכשרים כאלה שעדיין לא תופסים או פורצים לתודעת הרגאיי העולמי כמו שצריך..? סתם מחשבות ככה של יום בבית אחרי שהוצאתי גימלים...

Nechi Nech

New member
זה ק.ר.חאאאאאאאאאאאאאאאאטטט

להגיד את הח' בקמץ פתח סייייייייייייייייייייייייייייייין

xXx Shiraz xXx

New member
רביד ../images/Emo13.gif

לוטן פאייה תותח בעיניי, לאדעת אם הוא מתיימר או לא מה שכן- הוא סבבה לגמרי
קשר לשאר- לא הכרתי את השמות, כנראה שהם מוסט דפנטלי לא פרצו לתודעה עולמית.
Patrice ... הוא נכלל עם הרשימה הנ"ל? כי הוא בעיניי בהחלט אנדר-רייטד, וחבל. יש לו טיונים שורפים. BLESS

smadicris

New member
אז ככה

spectacular מעולם לא עשה עלי רושם חזק. דווקא הוציא השנה טיון נחמד שנקרא solution על ה borderline riddim (רידים צרפתי של איירי אייטס, בכלל שימו לב להפקות הניו-רוטס האירופאיות - אפרופו הביקור של ספישל דליברי בעוד יומיים - הן מצויינות ומביאות זוית אחרת להפקות הג'מייקניות) אבל אצלי הוא גמור אחרי הקישקוש שעשה על צ'אנט של ג'ה קיור. צ'זידק זמר מדהים, כישרון גדול. הוציא לאחרונה על הג'ה לאב רידים את inna di road המעולה (חידוש לשיר של הפרופטס על הרידים הקלאסי של יאבי יו warn the nation). בהחלט הייתי רוצה לשמוע אותו יותר. נוריסמאן הוא אמן שפרץ ב-97' אבל לא הצליח להמריא, פורח עכשיו מחדש, הוציא את אלבום הקאלצ'ר אולי הכי טוב ששמעתי השנה (home and away), צובר פופולאריות לאור העובדה שהוא חותך גם טיונים של דאנסהול (move hard הוא אחד הטיונים החזקים על הרדבול אנד גינס - רידים הדאנסהול של 2006 מבחינתי) והוא אחד האמנים שאני הכי אוהב לשמוע בתקופה האחרונה. lutan fyah עוד כישרון. קודם כל אין שום דבר רע בלהשתמש בסיזלה, קיפלטון וג'וניור קלי כמודלים, אני לא חושב שהוא דומה לאף אחד מהם. השנה כבר הספיק להוציא שני אלבומים שהראשון שבהם phantom war הוא מעולה, השני פחות. אני אוהב את הסגנון שלו, אמן עקבי מאוד ואנדר-רייטד בהחלט. אם להוציא רגע את ספקטקיולר (זה לא מילה של זוהיר בהלול?) מהדיון, אז שלושת האחרונים מהווים מעין מעמד לא מוערך של אמנים ג'מייקנים נהדרים (בראשם עומד ג'וניור קלי ומצטרף לשורה הזו גם ג'ה מייסון), שעושים קאלצ'ר מיוזיק, קונצ'ס רגאיי ולא ניכנסים יותר מדי לדאנסהול. בניגוד לאמנים אחרים בעלי אותן אמונות ודרדלוקס שעושים את הקרוס-אובר לדאנסהול בצורה מצוינת (נזכיר את סיזלה, קיפלטון ואנתוני בי הותיקים יותר, פרפקט, טורבולנס, פאנטן מוג'ה החדשים יותר), הסוג הזה של האמנים נשאר נאמן יותר לסגנון השורשי וזה שורש הענין. הוורסטיליות שלהם, כלומר עד כמה הם נעים בין סגנונות רידים וצורות הגשה שונות, האופי והניהול עצמי שלהם וגם כמובן הכישרון לכתוב להיטים עושים את ההבדל בין סטאר לבין אמן לא מוערך. אני מאמין שמי שטוב בסוף מצליח למצוא את הנישה שלו ואת הדרך לקהל. guidance

K C

New member
לא שומע את רובם

אבל תודה על המידע. נבדוק

Carcass

New member
...

מבין האמנים שהזכרת,לוטאן פייה הכי מדבר אליי..הוא שומר על אותו סגנון,בלי "סטיות" לדאנסהול וכדומה..המון טיונים מצויינים..Blood Again,Love Selassie,Rise And Shine...והאלבום האחרון פאנטום וור,שמר על אותו קו,איכות. את האלבום של ספקטקולר לא שמעתי במלואו,אבל יש לו יציאות באלבומים של אחרים וברידמים,שהפכו לטיונים קבועים בפלייליסט שלי: כמו לדוגמא הטיון הבן אלף זונות Chant,ביחד עם ג'ה קיור מהאלבום פרידום בלוז של הקיור. Rasta,על ה Zion Riddim See You Again על ה Souljah Riddim.. צ'זידק ממה שידוע לי תפס בשנה האחרונה תאוצה ואפשר לראות ולשמוע תו בדי הרבה פסטיבלים,גם בארה'ב וגם באירופה,אנלא מת עליו,אבל גם לו יש יציאות לא רעות בכלל.

sinsin931

New member
Truth & Rights Riddim וההופעה מחר..

נראה לי שאם מחר לוקי די ישיר עליו את too long זה יהיה הרידם שהושמע הכי הרבה בהופעות וגם אותו אומן הוציא אותו על תקליט. היו את: king kong -i feel a joy lone ranger - automatic וסיסטר קרול שצילמה עליו קליפ (קישור: http://video.google.com/videoplay?docid=-388931898132006184&pr=goog-sl) אינשאלה גם צ'זידק יגיע עם DEM A FIGHT WE .....

למעלה