יקריי ..... ברגשות מעורבים

יחפנית

New member
יקריי ..... ברגשות מעורבים

הלילה כתבתי דבר שנינגע באמת הפנימית שלי . זה היה כתשובה בשירשור על נושא ..... גילגולי נשמה , ומוות . נושא שעלי על כל פנים חביב בהחלט . אך בפורום של סרטן יהיו שיזדעקו . ועל כן רגשותי המעורבים . אך פורום זה נועד לכולם , ובלווא הכי אתם יכולים להכנס לפורום דרך הלוחמים היכן שלמענו כתבתי הלילה . אז .... הנה תרגיל באחריות .... חחחחח שכל אחד יקח את האחריות שלו באם לקרוא את ההודעות או שלא . אני אמרתי שרגשותי מעורבים ועל כן נותנת בידיכם את זכות הבחירה , מי שלא רוצה , שלא יפתח את ההודעות הבאות . אוהבת אתכם אני

יחפנית

New member
לפתוח בבחירה ......

להלן .... 20 לדצמבר 2001 מפורום לוחמים .... הודעה מבלייד ריידר . בנושא גילגול נשמות . אני פשוט חושב שכשמתים הנשמה נעלמת לנצח אתה פשוט נעלם ונכבה / לא קיים יותר . אין לי בעיה עם זה וגם אין לי בעיה לחשוב על עצמי כעל אוסף תגובות כימיות והפרעות סטטיות של חשמל , קשה להגדיר נשמה אבל בכל הגדרה שהיא אני לא חושב שעובר משהו מאדם מת לאדם אחר שנוצר . תשובתי ..... בלייד ריידר מממממ ( מזכיר לי בלייד ראנר ) ממממ אני מבינה את המחשבה שלך בעיניין . כי פעם גם אני חשבתי ככה . לא בדיוק כמוך , אך האמנתי שאין דבר מעבר למוות . וזה מאד הפחיד אותי כילדה . זה המכונה "מלאך המוות" - הגיע לביקור אצלנו בבית בערך כשהייתי בת 10 . זה הגיע כשאמא אובחנה בסרטן , ואז לפני המון שנים , סרטן היה מלאך קטל . או כך על כל פנים הוא נחשב . עד אז ... המוות לא כל כך היה חלק מהחיים שלי . לא יותר מכל ילד החווה מות של גור , חיית מחמד , וגם אז מספרים לו שהוא הלך לישון . ואני מאמינה (ולוא כי איני נגישה למידע הזיכרון האצור בילדות מוקדמת ) שהשאלות שלי בנושאי מוות היו כמו של ילד רגיל ממוצע . אז כשלאמא היה סרטן , וכשהיא האמינה שהיא הולכת למות , וכשהיא נאבקה בגזר הדין , אז היא בעדינות הכינה אותנו להפרדות , כי היינו ילדים , אז מבחינתה היא ניסתה לרכך את הפרידה כמו שהיא חוותה אותה . אמא שינתה את גזר הדין ונשארה בחיים . אבל הרומן הממושך שלי עם המוות התחיל אז , כשהצצתי וראיתי אותו , כשהייתי מציצה באמא , כי ידעתי כילדה שהיא מסתירה ממני משהו , ועקבתי להבחין . אני זוכרת שהייתי שוכבת במיטה , והייתי מנסה לדמיין מה זאת אומרת למות . ותמיד תמיד נתקלתי בבעיה . - היתה מגיעה נקודה שבה היה נורא מפחיד . הנקודה היתה המחשבה של .... מה יקרה עם התחושות הפנימיים ? כאילו הוסכם על ידי העובדה שהגוף יגמר וכאלה , אבל האני הפנימי ... זה שאינו מחשבה ואינו תחושה .... אלא יותר מין קול פנימי .... שהוא בעצם החלק שהוא על פי תחושתי כילדה היה ה- אסנס שלי . או המקור שהוא אני . לא חשתי שהגוף הוא האסנס הזה , ואפילו לא התחושות ... אלא מין קול פנימי שמדריך אותי .... איתו היה לי בעיה רצינית לחשוב שהוא נגמר . כי זה לא נשמע לי נכון שזה יכול בכלל להגמר . אבל מהתרגיל הזה הבנתי בעצם .... שאם למות זה הסוף של כל הסופים .... אז זה מפחיד נורא . ואז מצאתי שיטת התמודדות הכי נוחה לי עם הפחד ...... התעלמתי ממנו . הייתי הולכת סחור סחור ונוגעת בהכל מסביב לנושא , אך לא בנושא עצמו . ככל שגדלתי ככל שעטיתי על עצמי את השריטות והחריטות הנכונות בעיצוב המציאות כבוגר בחברה . ככה הייתי נגד כל דבר שאינו מובן על ידי חמשת החושים . מה שאתה לא רואה שומע טועם מריח או מרגיש .... פשוט לא קיים . והייתי טובה בויכוחים . קראתי את "כמעיין המתגבר " של איין ראנד . ויצאתי להיות האדם העילאי שאינו חי חיים משומשים , אך קיים עגון לחלוטין במציאות של משחק החיים ללא נגיעה במילים כמו רוח נשמה וכאלה . אלוהים ............למעט משיעורי תנך של - מי אמר למי מתי ולמה . לא ממש הבנתי את הקטע שלו . רק זכור לי פעם מקרה עם סבתא שלי , סבתא היתה האישה הכי חביבה ונעימה שהכרתי בחיי . רק פעם ראיתי אותה יוצאת מדעתה ... זה היה כשהיא באה לשמור עלינו , ואני הלכתי למטבח ובהנאה הכנתי כריך של שניצל , ומעליו שמתי פרוסת גבינה צהובה . בעדינות סבתא ניסתה להסביר לי שזה אסור .... ואני בגיל ההתבגרות המוקדם ובחוצפנות על , הבטתי בה ואמרתי .... אין אלוהים .....סבתא יצאה מהכלים , וזו היתה הפעם הראשונה והאחרונה שראיתי אותה יוצאת מכיליה . אני החזקתי בדעתי והיא בדעתה . וככה גדלתי . העולם היה המציאות שהולבשה עלי . וזהו נקודה סוף פסוק . היתה בי מטרה , ודעה , המשיגן - מנצח , הלא משיגן - מפסידן . ואת האיקס שנים של חיי התכוונתי לשחק את משחק ההשגיות של ה"מציאות" וללכת לקטוף לי מהעולם את החזון הכי יפה ומושלם שראיתי בחזוני . אז זו היתה הכוונה שלי . ואליה התחלתי לכוונן חיי . הכל היה סכמטי . התוכנית היתה משורטטת , ואני יצאתי לבצע . הגורל החליט אחרת ... בגיל 21 פגשתי אדם מופלא ויצירתי ביותר . ו...... עד כמה שהרשיתי לאדם העילאי שהייתי להראות החוצה .... התאהבתי .... ביותר . זו כבר לא היתה אהבת ילדות אלא משהוא אחר . ברקע לפגישה ולאהבה ביננו , היה סיפור שהוא כתב ... "על סף החשכה " תסריט עימו ודרכו הוא התמודד עם מה שקיים מעבר לחשכה שאנו קוראים לה מוות . מכיוון שבעיניו הייתי צעירה מדי לנושא הזה , ומכיוון שהייתי עסוקה בסלילת הקריירה שלי , לא דיברנו על הנושא . ואני יותר הבחנתי ברמות הספרותיות חיבוריות של הסיפור מאשר בתוכן , התוכן נשמע לי כמדע בידיוני ... ילדה הרוצה למות כי היא מתקשרת עם מה שקיים מעבר למוות . נתתי לו רישיון ספרותי , כי אני ... אני חשבתי אחרת , אין אלוהים , והמוות לא להתעסק עימו , ושניה אחרי הכאב זהו לא זוכרים כלום . זו היתה דעתי . מסיבות שונות , נפרדו דרכינו , אך אהבה בליבנו , ושמרנו על קשר הרבה פחות רציף אך עמוק . ואז .... אז מגיע היום שבו הגורל החל להכין ולערוך אותי לקראת מסע , שלא היה לי לא בשירטוט , לא בתיכנון , וממש לא בכוונה . זה קרה 8 חודשים לפני שהודיעו לי שהוא נהרג בתאונה . בשוגג ... ( איני מאמינה יותר במקריות , אך אז האמנתי שזה קרה בשוגג ) החלטתי עם חבר יקר , לנסוע לכותל ... להתפלל - איני יודעת , אך החלטנו שזה יכול להיות מגניב לנסוע לרושליים , ולשים פתק בין האבנים . לא מתוך אמונה כמו מתוך הקטע . אז הגענו לשם ב- 2 לפנות בוקר. מה שקרה שם אותו לילה , היה הלילה שסימן את תחילת המהפך הכי רציני שלא האמנתי שהינו אפשרי בכלל . לא ארחיב למעט שאומר שאותו לילה , הגיע האור , ושהיתי בו זמן ... לא היה לי מימד של זמן למדוד את החוויה , זה חש כחוויה ארוכה . בכדי להוסיף על החוויה , היה שם עוד קטע של מילואימניק שלדבריו ידע שאני אגיע חרף זה שאינו מכיר אותי , ושהוא יצטרך לתת לי ספר ( אחד מסיפרי הקבלה הלא מתורגמים ) שלדבריו היה בכיסו יותר מ- 30 שנה , סבו המקובל נתן לו זאת לפני שעבר מעולמו . ועוד הוא הוסיף . שאני צריכה לקחת את הספר , ושהוא יגן עלי . לא הבנתי למה אני זקוקה להגנה . כשניסיתי להזכיר לגופי איך ללכת בתום חווית האור , כבר ידעתי למה הוא התכוון , הספר היה שלי . 3 ימים לאחר החוויה לא דיברתי ... ואצלי זה נדיר . היתה לי בעיה רצינית . כי כשחוויתי את שחוויתי , התחושה היתה כה ממורכזת שהיא חשה יותר אמיתית ויותר מציאותית מכל רגע חיים שהכרתי קודם לכן . אבל ..... לא יכולתי להסביר מה זה היה . תעזוב להסביר לעולם .... לא יכולתי להסביר למוח שלי או להגיון שלי . כי אין אלוהים , כי המוות לא קיים , ומאחריו לא קיים דבר , והנה קרה מקרה מוזר ביותר שאין לו קשר למציאות כפי שאני מכירה , ויחד עם זאת הוא יותר אמיתי מכל רגע שאני בעירנות ............ מצב שכזה נקרא מצב פרדוקסלי , או – סתירה . במילים פשוטות , וזה איתגר לי את תצורת המחשבה .

יחפנית

New member
לבטוח בבחירת ..... ב´

מה שלא ידעתי ... שזה היה רק ההתחלה ... השנים שעקבו ... היו מלאים במצבים שפשוט אי אפשר להסביר במציאות ... כיום בדיעבד או במבט לאחור הצורה היחידה שאני יכולה להסביר מה שקרה ב 8 חודשים לפני המוות של אהוב ליבי , היה הכנה לקראת מה שעוד עומד לקרות . כי מה שעמד לקרות עמד בניגוד מוחלט לכל מה שידעתי הכרתי או חשבתי עד אז . ואכן זמן קצר לאחר המקרה בכותל , קרה שוב מקרה בגבולות המיקריות התמוהה . מיהרתי לפגישה , אך דברים שונים עיכבו אותי , וכך יצא שאיך שאני בדלת לצאת , הפעמון מצלצל . דוס , עם סיפרי קבלה . נו ... אז הכנסתי אותו ... ואחרי שהוא הניח לעומתי את הספרים , אני עשיתי סקירה קצרה ובחרתי ב- מבוא לקבלה . פתאם הוא מביט עלי , ועושה דבר תמוהה , הוא מחזיר את הספרים לתיק , ומשאיר רק אחד לפני .... גילגול נשמות . התגובה שלי היתה יותר קיצונית ממה שאני מאמינה שאתה עם דעות שגילגולים לא קיימים היה מגיב . כי גילגולים בעיניי זה נושא המתחכך במוות , ובו ... איני נוגעת , זה מפחיד . -שעה- של נסיונות שיכנוע , הבנתי שיש לי שתי ברירות , או לרכוש רק את הספר הזה , או לא לרכוש בכלל , הוא סרב למכור לי דבר מלבד ספר הגילגולים . האיש הזה פעל בניגוד לחוקי המסחר שהכרתי . ואני בסוף קניתי את הסיפרון . לקח לי עוד זמן לקרוא . אך .... כשקראתי ... משהוא קרה . איני יכולה להסביר למעט לומר , שמה שהיה כתוב שם לא רק שהיה בו הגיון רציף , אלא שזה כאילו עשה קסם על מערכות פנימיות , ובתום הקריאה ... כאילו עטיתי שלווה . לא מוכרת לא מובנת ולא ידועה . ואז עברו עוד מים בנהר הזמן , והנה איזו מעלה באוב , שחברתי ניסתה לשדך לי להוכיח לי שמה שאני חושבת על מגידות זה טעות . ( אני צחקתי על כל העיניין , ופטרתי כלאחר יד ) אך היא אמרה לי ... תוך שבועיים תקבלי מסר מרחוק . יש בו ... כלי טיסה . נו גיחכתי ... כי ככה תמיד עשיתי עם מגידים ... ואחרי תקופה של שבועיים , קיבלתי את ההודעה . שהוא נהרג בתאונה . והוא אכן היה רחוק . ואכן היה מעורב כלי הטיסה שהיא הזכירה . מה שקרה לאחר מכן , זה שהוא הגיע . הוא היה בחדר . הוא היה בבית איתי . רק ללא גוף . ואני אמרתי , הוא נהרג – אבל הוא לא מת . כי הוא בבית מאד היה , רק ללא גוף . ושם , איתי בבית הוא נשאר 3 שנים . אם אתה חסר אמונה לגבי נשמות ללא גוף . אז אני , שאני קיצונית הייתי אולי יותר ממך . לא יכולתי לא להתכחש ולא להסביר את מה שקורה . אבל הוא היה שם . 3 שנים למדתי המון , הוא , והחוויה לימדה אותי . אלו היו השנים הכי קשות של חיי . הקושי העיקרי ... היה אצלי . ועל הקושי הזה אני ארחיב . הקושי היה קיים בכך שלא יכולתי להרפות מהמוח . מהשכל של מציאות חמשת החושים שאני גדלתי על פיה . כל החוויות היו נמצאות מעבר לאותם חמשת חושים . ורבים היו הימים שחשבתי שאני משתגעת . כי החוויה היתה מתקיימת עד כדי אי יכולת התכחשות , דברים היו זזים לי מול העיניים באויר בצורה הנוגדת את חוקי הטבע המוכרים במציאות השיכלית . ואני .... אני לא ידעתי האם זה פרי דימיוני . או זה אכן תופעה של העולם שהתכחשתי לו . עולם הנשמה , עולם הנצח . בדיעבד אני יכולה לומר לך שלקח לי 3 שנים , רק כי הייתי בהתנגדות , וניסיון הוכחה והסבר . אך בחוויה .... ובמה שקרה באותם שנים היה שמתחתי עצמי עד הגבול שניתן להגיע עדיין מחוברת לגוף . עד שאיבדתי קשר עם העולם . או שעשיתי מסעות ב... עולם הנשמה . או שבדקתי שוב ושוב שאיני ירדתי טוטאלית משפיותי . שפיותי היתה הדבר שהטלתי בו ספק . כי מה שחוויתי היה לא הגיוני . אך הגיע היום שבו ביקשתי מאלוהים שהיה נוכח כל הזמן ברקע , (אגב לא מתוך אמונה וחרדיות . כי אם התווכחתי איתו , או אפשר לומר שיחקתי איתו משחק שח מט רציני . ) ואז ביקשתי שיקח את גופי . כי אם זה לא מצב פסיכותי ...- ועל פי החוקים של העולם של הנשמה שלמדתי . כדי להמשיך מאותה נקודה . אלוהים צריך לנתק לי את הגוף . התאבדות תוציא אותי לדרך אחרת . וזה לא עיניין אותי . לא רציתי להמשיך הלאה כי לא אהבתי את החיים , אלא כי רציתי להמשיך לאותו עולם שכבר התהלכתי בו . העולם שבתוך העולם . הוא כאן . ויחד עם זאת הוא נסתר . (כמו סתר ... חחח ) או ... כמו ... אתם מכירים את הציורים הממוחשבים ? אלו שצריך למקד מבט ואז רואים ציור תלת מימדי . אז בערך ככה זה הכי קרוב שאני יכולה לתאר את העולם בתוך עולם . כי בתחלס הכל כאן כל הזמן , רק על רמות מודעות שונה . זה כל התורה של עולם הנשמה על רגל אחת . בין כך וכך , אלוהים סרב . ואני ... אני נורא כעסתי עליו . עשיתי דווקא , והחלטתי למחוק מעצמי את כל הידע . ועתה כשדיברתי עם אנשים עברתי לשלב הבא ... וזה היה השלב של ה- אולי .... הכל ... אולי . כי הכל נכון , והכל אולי גם לא נכון . בעולם הסתירות שבו חייתי 3 שנים , הסתירה הזו היתה הכי קלה לקבלה . וככה עתה יצאתי לעולם , שלרגע כולם נראים לי שקופים במחשבות שלהם , ובהיכן שאני הייתי זה נחשב לי לרדוד . הייתי בין לבין . מסרבת להתחבר למקומות הרוח , מתעלמת מאלוהים , ופה בעולם שנראה לי כעולם מעבר בכלל , אין לי עם מי לדבר כאילו שכחתי לדבר את השפה של המציאות הזו . וככה עוד 3 שנים . עשיתי דווקא , יענו אתה לא לוקח אותי ? אז אוקיי אני מתעלמת מהייעוד וסתם חייה . ללא מטרה של נשמתי . אז הלכתי למועדונים וחייתי את החיים הסיתמיים . והסיפור לא נגמר עדיין , כי מה שקרה בשנה הרביעית ... זה שהתחלתי לפתח סרטן . וככה ביום כיפור , שהוא גם יום הולדתי , בשנת 1995 . נאמר לי שאיבחנו סרטן במצב כזה , שכל צעד אני יכולה ליפול ולמות . על פי חוקי עולם הנשמה ... אנו בעולם החומר , (עולם של נשמה בתוך גוף ) אנו בעולם הבחירה . ומי שעושה סרטן ... או מחלה , זה אנו, מתוך בחירה של תת המודע . וכיוון שידעתי זאת . ומכיוון שאני כבר הייתי מתורגלת בעולם הסמלים . אז היה לי נורא קל להכנס למערכות הגופניות , ולשנות את מהלכן . כי הכרתי את כל החוקים . מוות לא מפחיד אותי כבר היום . או לפחות לא כולו . רק מהסיפור אתה למד שאני עשיתי תחקיר על מה שאנו מכנים מוות . ומה שלאחריו . כשהייתי ילדה קשה היה לי לחשוב שהקול הפנימי שלי , יכול בכלל למות . רק כשכילדה לא יכולתי להסביר , אז פחדתי . כיום אחרי המסע הזה שצבע את מרבית חיי . אני יכולה לומר לך שהקול הפנימי אליו התכוונתי , במושגים רוחניים מתקרא , נשמה , או ניצוץ . באשר הוא . הוא קיים בתחושה . לא ברגש לא בשכל , אלא במקום שאינו יכול להתפס על ידי חמשת החושים שהם מעולם החומר של הגוף . כך שאיני יכולה להראות לך או להוכיח , רק לומר לך , עצום עיניים וחוש פנימה . אולי תחוש ... מי יודע , רק אתה מנתב את מסלול הצעידה בעולם הבחירה . כיום אני יודעת שהמוות הוא רק שינוי צורת הנשמה . אבל כן מתקיים מוות ... וזה מה שכתבתי על זה שחלקית אני שלמה עם המוות : מתקיים החלק של הגוף . הגוף במימד של החומר , הוא מתכלה מהרגע בו ניתקת הנשמה . וכמו שיש צער על עזיבת מקום מוכר , וידוע לטוב או לרע , או אדם , ככה יש צער עזיבת הגוף הפיזי . והצער הוא כאב . ושניה לאחר הניתוק ... הצער קיים או לא קיים אצל הנשמה . ( אצל לוחמים , הם מביטים הצידה כדי להכנס לעולם הנשמה נקיים מכובד , צער - הוא כובד של עולם החומר ) אז זהו , זה מה שאני יודעת . ולכן איני מפחדת יותר למות (חלקית) , ומי שמפסיק לפחד מהמוות יש לו יותר סיכויים באמת לחיות .

יחפנית

New member
האחריות האישית .... ג´

מכיוון שאני פעם באחד השלבים הראשונים במסע , חשבתי בדיוק כמוך , אז אני יודעת שלא אוכל לשכנע אותך . ( אף אחד לא היה יכול לשכנע אותי , אפילו לאלוהים עשיתי עבודה קשה , רק אני בדקתי והסקתי בעצמי ) מכיוון שלמדתי על עולם הבחירה , אז אני יודעת שזה לא ברשותי לבחור לך , ועל כן גם לא לנסות לשכנעך או להטות אותך לכיווני חשיבתי . אך באם אתה בדרך , ובאם בחרת טרם הגיעך לעולם , להכיר בנשמה , שכן אז , אולי יתנצנצו לך כאן בתיאור דרכי , נקודות היובילו אותך בדרך האמת האישית שלך . אין נכון או לא נכון , כי הכל כל הזמן ... אמת . אור ואהבה בדרך הישר הפתלתלת . ישר אל ישראל . בתודה והוקרה על ההקשבה אני ובלייד יקר ... נ.ב . אכן , אתה צודק במחשבה ... "לא עובר משהו מאדם מת , לאדם אחר שנוצר ." הנשמה אינה מתה , היא נצחית . מוות זה אינו טהור . ועל כן הנשמה כשהיא נכנסת לגוף היא מצטמצמת , והיא רק הניצוץ , קול קטן , הנחבא עמוק מתחת להמוני צעיפים וקליפות . לפני המוות , הנשמה מתנתקת , ורק הגוף מגיע לחוסר הטהורות של עולם החומר המתקרא על פינו - מוות . אבל זו רק דעתי הכתובה בהתאם לחוקי הנשמה . =============================================================== -------------------------------------------------------------- =============================================================== זהו , ולמי שקרא עד כאן ..... אז מותר לדבר על מוות . הבה נפרוץ את הטאבו הגדול , שבו קיים הרבה מהמקור של הפחדים . הבה נוציא את המוות מתיבת פנדורה של הפחדים , וניקח אותו , לשיחה , או לריקוד , או לארוחה , או אולי למשחק שח מט . כל אחד והתיקשורת שהוא מחבב ....... חחחחחחח באהבה גילה יחפנית , בדואית . או ....... מופרעת עם תעודות ...... זה כבר עיניין של המסקנות שלכם . אך אשמח לשמוע דעות ופתיחת דיון .

אילת 33

New member
יחפנית

קראתי כבר אתמול את כותרת ההודעה שלך... אבל לקח לי הזמן שלי עד שהחלטתי לפתוח אותה, כי כמו שאני יודעת, לכל דבר יש את הזמן שלו, את הזמן של אלוהים, כפי שאני בוחרת לומר. אז הייתי סקרנית יום שלם, וחשבתי שוב ושוב שכשיגיע הזמן ארצה לפתוח את ההודעה שלך ולקחת אחריות על מה שאמצא שם. ברגעים מסויימים בהם קראתי את התוכן שלה, חשבתי שאני לא חווה כאלה רגשות, בכאלה עוצמות, ושאולי משהו לא בסדר איתי/ איתך, אבל מייד בתהליך של הקריאה חשבתי לעצמי שאני פשוט צריכה להפסיק להיות שיפוטית כלפיי, כלפייך ושאז אוכל להפנים ולו במעט את אשר כתבת, בלי הנחיות מותנות מראש, מהסוג של אמא שלי, של המחכנים הדגולים שלימדו אותי לחשוב בצורה די עקומה, מספיק עקומה בשביל לגרום לעצמי התנסויות כמו הגידי שלי... (ואגב, זה התהליך שאני חווה בחיי היומיום שלי - לעצור, לקחת נשימה, להזכר שאני מתוכנתת לא נכון ולהפתח לחוויות חדשות שימלאו אותי באורן הנכון. בקיצור - קבלה.) ומתוך הרשמים של מה שקראתי, חייבת להודות שגם אני, יכולה להעיד שיש מישור שבו אני נתקלת שוב ושוב לשמחתי בימים אלה, שזהו המישור הרוחני, כמו שכבר כתבתי- אין זה משהו שפסיכולוג יכול לעזור בו, וגם לא רופא, התהליך הוא רוחני בלבד, של הנשמה, ממנה ובתוכה בלבד... חייבת גם להודות שמעולם לא קבלתי קריאה כל כך חד משמעית וברורה לשוחח על המוות, לחגוג אותו, לשוחח איתו ואולי לשחק איתו שחמט. מרימה את הכפפה, כי מעולם לא היה לי אומץ להכיל אותו בתוכי, גם עבורי הוא מושג מופשט לגמרי, שאינו מוכל בחיי, אבל בהחלט משפיע עליהם, ולו רק ברמת הפחדים. ונראה לי שבמקום כזה, בו שום דבר אינו טאבו, כשאיני לבד, אוכל לרקוד איתו, ללמוד אותו, ואולי להכיל אותו בלי לפחד ממנו. אמשיך בהודעה הבאה....

אילת 33

New member
...המשך

ושמחה על ההזדמנות לעשות זאת, עימך ועם כל מי שיצטרף. כעת קראתי את חלקה הראשון של ההודעה הזו, יש דברים שאני רוצה להסביר שם, מונח אחד, שהוא מונח קריטי בחיי - הינו, הזמן של אלוהים. זהו הזמן הנכון בו בוחרים דברים להגיע, ואין אני מדברת על דברים אויליים, אלא על ההתמודדויות שלי שהגיעו תמיד בזמן הנכון, וגם אם הייתי נרגזת או כעוסה בגלל הטיימינג שלהם, בסופו של דבר, ברמת הפרספקטיבה הגבוהה של הדברים, במקרו, הדברים הגיעו בזמן המתאים להתמודד עימם. ומאז שאני מודעת למושגי הזמן האלוהיים, (ואיני דתייה, אבל יש לי אלוהים שמלווה ומנחה אותי כל הזמן), מאז שאני מודעת יש לי יכולת לראות המון דברים דרך חצי הכוס המלאה, והמון בטחון שיש פה כוונה נסתרת שבאה לטובה, ושאיני רואה אותה עדיין ממקום המצאי בזמן האישי שלי. מושג נוסף הוא מושג הביקורתיות עליה לצערי גדלתי והתחנכתי. מהמקום בו אני באה ביקורתיות היא תקשורת... אין תקשורת ללא ביקורת, או ישירה או גרוע מכך שניתנת בדרך המניפולציה... ינקתי את הביקורתיות וסבלתי ממנה במהלך מירב שנות ילדותי, מכיון שבחרתי להיות הילדה הרעה, והסיבות אינן רלוונטיות. בהיותי פליטת ביקורת, למדתי איך לא לבקר, וחשבתי שאני עושה זאת כראוי, אבל בד בבד פיתחתי אישיות מאוד עוצמתית, שמחה מאוד אבל ממש לא קשורה לרגשותיה... לצערי, חייבת לסיים, כולם פה רועשים סביבי, הילדים הגיעו מהחוגים. מבטיחה שאשתדל להמשיך בהקדם. אילת

יחפנות

New member
אילת מופלאה את .......

ממתינה בציפייה לכשהילדים ילכו לישון , כדי לשמוע עוד ועוד .... כי הניסיון שלי , באשר הוא ...... את לוקחת ממנו את מה שחשוב ואני כה מופעמת לראות את תהליכי החשיבה אז אני יקרה ..... אכנס לקרוא בצפייה את ההמשך ....... את מופלאה ..... אני

יחפנות

New member
אילת ...

את יפה בכנותך ...... איני יודעת למה דברים חולפים עלי בכאלו עוצמות . אולי ככה בחרתי אותם , אולי זו דרכי בעולם . איני יודעת את התשובה המדוייקת . דיברת על שיפוטיות , וביקורת ועל זמן האלוהים . ועל שלושת הנקודות הלו ארצה להתעקב . ביקורת ושיפוטיות ....... עצם המילים עצמם , עוצרים בחובם אקונוטציה שלילית , על כל פנים אצלי , ומבין מילותייך אני מבינה שכך גם אצלך . האמת ... שכולם עלי אדמות .... יש להם ביקורת ושיפוטיות . כל אחד והרמה שלו . רק בתקופה מודרנית אותה אנו מאכלסים , עם כל השינוי הגדול שכולם מדברים עליו . אז אחד מהמתקפות הוא על ביקורתיות ושפיטה . וכולנו מנסים להתמודד עימה בצורה בה אנו מכירים . במהלך המסע שלי גיליתי דבר מעניין . ואותו אני רוצה לחלוק איתך . גיליתי שמערכות השיפוט , הביקורת . ואפילו הטלת אשמה . לא כדאי לי לנסות להתחמק מהם , או להדחיקם , כי , זה נכנס לתיבת פנדורה , עושה שינוי צבירה ובא להציק לי במקום שבו איני מוכנה . אז חיפשתי מה הסיבה שביקורתיות ושפיטה קיימים ? והתברר לי שזה אחד מהמערכות הפסיכולוגיות של הגנה על הקיים . או עלי . ואז עשיתי תרגיל ... היה לי המון ביקורת והאשמה ושיפוטיות כלפי מן דהו . והחלטתי לבדוק את העיניין , במקום להתעמת עם האדם , החלטתי שבמילים שלי חשובות לי ביותר להבנה . אז לקחתי דף , בדמיון הצבתי את האדם למולי , וכתבתי לו את ה------ כל . אז שמתי את הדף בצד , ואחרי יומיים שבתי אליו , רק שהפעם החלטתי לראות מה בעצם אמרתי , והאם מה שאני מבקרת את האחר , הוא בעצם ביקורת עצמית . אילת ... זה תרגיל קשה בואי נאמר שהלוואי והייתי מתפנה לעשות את התרגיל הזה באופן תדיר , ככל הנראה שהייתי יוצרת הרבה יותר שינויים אצלי . אבל .... אי אפשר להפוך למושלמים . אלא לקבל את הקיים . התרגיל גם נותן בירור יתר לגבי מה מידת הביקורת השיפוטית הנכונה . ומה ..... זה פשוט התנהגות מועתקת ... מהעבר שלנו לצד האנשים שמהם למדנו על התנהגות . אין בעיה עם שיפוטיות , אלא עם תגובה שיפוטית שיצאה מטריגר .... ולא כבחירת תגובה . לא יודעת , אנא עיזרו לי לפתח את העיניין .

יחפנות

New member
לגבי זמן האלוהים

אנו מודרכים כל הזמן .... והזמן הנכון הוא הזמן בו קורים דברים ..... והסברת זאת באופן מדהים במילה קבלה . את יודעת בשנים שתוארו בהודעה .... אני נגעתי בעולם הקבלה .... במקום היכן שניתן להיות כה גבוהים עד שהכאן ועכשו כמעט נעלם . בפרדס יש רמת סיכון גבוהה . רק אומר שבשנים שהפניתי לאלוהים עורף , או נכון יותר לעצמי עורף ... סגרתי בי את הגישה לעולם הסמלים האין סופית . וכיום ... כיום אני יודעת שקבלה .... נמצאת גם מאד ברמת המילה עצמה . קבל ה´ . או קבל את כל מה שקורה . ברגע שקיבלת את מה שקרה כעובדה .... אז ורק אז יש לך יכולת לשנות . כשאנו מפסיקים ליצור התנגדות , ומרפים , אז אנו יכולים להגמיד ולנעלים . ככה גם נכון לשיפוטיות וביקורת . אם נקבל את העובדה שיש בנו שיפוטיות . אז נוכל להבחין בה ביתר קלות , ואז לאחר ששמענו וקיבלנו אותה , אז אפשר לבחור תגובה . אז מכל זה , מה שנורא מעניין אותי .... זה איזו שיפוטיות וביקורת עלתה לך בזמן הקריאה , כי אולי בה את תוכלי למצוא סימנים ורמזים שיעזרו לך בדרך . לי אין בעיה עם הביקורת או השיפוטיות שלך . אך זה יכול להיות תרגיל מעניין . חיבוק .... ואנא המשיכי לכתוב ..... מופלאה הדרך שלך .

rachell

New member
איילת יקרה הורדת לי ים של אסימונים

לפחות בחלק הראשון על הרוחניות וכו´ אותי זה לוקח למקומות אחרים דווקא ולא לגלגול נשמות אלא לעכשיו אצלי ואני כל כך מאמינה בזה שאת שמות הבנות שלי נתתי רק אחרי שראיתי אותן וידעתי איך הן מתחברות לי

יחפנות

New member
רחלה יקרה .....

את מוכנה להרחיב מעט על עיניין השמות ??.. זה נשמע מסקרן חיבוק אדיר .........אני

יחפנות

New member
טאבו ----- מוות

את כתבת ...... "שמעולם לא קבלתי קריאה כל כך חד משמעית וברורה לשוחח על המוות, לחגוג אותו, לשוחח איתו ואולי לשחק איתו שחמט. מרימה את הכפפה, כי מעולם לא היה לי אומץ להכיל אותו בתוכי, גם עבורי הוא מושג מופשט לגמרי, שאינו מוכל בחיי, אבל בהחלט משפיע עליהם, ולו רק ברמת הפחדים. ונראה לי שבמקום כזה, בו שום דבר אינו טאבו, כשאיני לבד, אוכל לרקוד איתו, ללמוד אותו, ואולי להכיל אותו בלי לפחד ממנו. " בכיף אשמח לשוחח עימך על הנושא ..... כמו שאני מאמינה שצריך לפחד רק מהפחד עצמו ... כך אני מאמינה שצריך לפרוץ את עולמות הטאבו .... הבה נוציא לאור את התחושות הפנימיות המפעמות בכל אחד מאיתנו . כי מותר , מותר כבר לדבר על מוות . אני מורידה לך כאן , מגילה שכתבתי בנושא לפני מספר חודשים ארוכים . הגבתי בחיוב לנושא השיחה ..... ומי שרוצה ישתתף .... אני פה ... הנה אילת מופלאה ..... להלן מגילה .... מותר לדבר על מוות .......... בעצם כתבתי מותר , והתכוונתי לומר צריך .... כי כשמדברים על סרטן , אז צריך לדבר על המוות . כי המוות והסימפטומים שלו הופכים לחלק בלתי נפרד מהנוף בכל מסע סרטני . והסימפטומים ......כבדים לכולם ומכבידים על המסע . אז לכן בדיוק הכנתי לכם מגילה שתעסוק בנושא שמלחיץ את כולם ... אז בואו נדבר על מוות . הנושא הזה נוגע ומשפיע על כל המעורבים .... 1. במטופל ..... שמתמודד עם המוות האישי שלו . 2. ברופאים ...... שכאנשים , וחרף מקצועניותם , מסך ההגנה הרגשית מקצועית שלהם מתמוטט להם לעיתים קרובות ..... בעיקר אונקולוגים .... אומרים שאונקולוגיה זה מקצוע שבו אין הרבה סיפוק בעבודה ...... מעניין למה ..... 3. בני המשפחה הקרובים , וכל המסייעים לחולה הסרטן , וכן כל שאר החברים והמכרים ................... שהסרטן ישר מאיים עליהם במוות שיותר מדי התקרב . כל אחד חווה את פחדיו האישיים מהמוות שניתקע כתמרור למול עיני השומע על סרטן . הבעיה ....... הבעיה שיש לנו איזה קוד חברתי מוסכם .... שלא נותן רשות לדבר על המוות . יש מאין ווטו חברתי על הנושא . מותר ללכת סחור סחור , מותר לתקוע בדיחות .... אך אסור להתייחס לכך פרונטלית בשיחה . ואני כבוגרת אוניברסיטת הסרטן שואלת ..............למה ? בשמלה אדומה ושתי צמות , ילדה קטנה יחידה ותמה , עמדה ושאלה למה .................?????????????? למה לא מדברים על כך בגלוי ? הרי כולם חשים פחדים דומים , אז למה להסתיר ? למה ללכת סחור סחור ? למה לא לגעת באמת . אחת ולתמיד , למה לא להודות בגלוי , ולשחרר כמה פחדים , למה הכי הרבה שחברתית מותר , זה לומר , אני מפחד שימותו לי ... ? למה אנשים עומדים ליד חולה ומדברים כאילו היו בעצירות , כאילו מפחדים שמישהו יעלה את נושא השיחה הזה ? כבוגרת סרטן יחידה ותמה , אני יכולה לספר לכם שכשלא דיברו על מוות , זה היה הרבה יותר מעיק מאותם נועזים שהסכימו להשתתף איתי בשיחה בנושא . למוות יש כל כך הרבה אספקטים בהם אני רוצה לשתף אתכם , אך נתחיל מהנושא הראשון . המוות ככוח מניע לחיים .... המוות זה חלק בלתי נפרד מהחיים , ולכל אחד מאיתנו זה יגיע מתי שהוא .... רק שאף אחד עלי אדמות לא יכול בוודאות בלתי מתפשרת לומר מתי זה יקרה . כשהיה לי סרטן , המוות היה נורא קרוב , כפסע היה ביני לבינו . דווקא הקירבה הזאת נתנה לי את היכולת לחיות . עד כמה שזה נשמע מוזר בעיני כמה מכם הקוראים את מילותי . ידעתי ללא ספק שיום אחד בעתיד בזמן לא ידוע , יגיע תורי לעבור את סף המוות ואני יכולה לבכות עד מאה , ואני יכולה לפחד עד מאתיים , כיצור ברוא אישה , יום יבוא ואגיע למפתן הזה . ואותו אצטרך לעבור , כמו כולם ... לבד . הגענו לבד , ואנו יוצאים לבד . גם אם בחדר עומדים הרבה אנשים קרובים , את הסף את המפתן , כמו את צוואר הרחם אנו עוברים לבד . נו מה לעשות ...... אלה העובדות .... לאמר לכם שאני משתוקקת לרגע ?..... לא הייתי אומרת , על אף שאני כן מוכנה לכל מה שמעבר לסף , אני מאמינה שנפשנו ממשיכה אל האור הגדול ... אליו אני משתוקקת .... לעבור את המפתן , את ניתוק הנפש מן הגוף ...... לזה איני משתוקקת . על אותו עיקרון כמו כימו זה לא הדבר הכי נעים בעולם .... אבל זה אחד מהדרכים להיות בריאים . נו שויין . כשאני מביטה סביבי , אני רואה כל מני צורות מיתה .... יש תאונות , בהם המוות מגיע במפתיע ... למעשה למרבית האנשים המוות מגיע במפתיע .... והנה אני הייתי חולה מאד , והמוות דווקא בא לי עם איום והתרעה ..... ביננו ...... דווקא הייתי שמחה . כי אני דווקא קיבלתי שהות של הכנה . קיבלתי התראה . זמן להכנה מחשבה .... יש שחושבים שדווקא זה לא טוב כי זה זמן שבו הכי מפחדים . אבל אני התבוננתי במצב ואמרתי לעצמי ..... אני נוסעת ולפני בעוד כמה עיקולים לא ידועים , נמצא הגשר . זה מפחיד אותי ברמה זו או אחרת .... אבל .......... וזה אבל גדול .... אבל עוד לא הגעתי לגשר ..... אני עוד בחיים ... אולי קצת חלשה , אולי קצת כואבת . אבל החיים בי עדיין זורמים . היו בפני שתי בחירות .... 1 . לפחד ממה שהולך לקרות . 2 . לנצל את הזמן האחרון שנותר לי לעשות דברים להם תמיד השתוקקתי . כי בלווא הכי בסוף מתים ... אז למה לבזבז את הזמן . אני בחרתי באפשרות השניה . ומתוך מודעות שאם עכשו אני אטפל ברגע הזה , אז אדע גם מה לעשות כשאגיע לגשר , בין פה לבין שם . אז למה עכשו לדאוג ... היו אנשים פחות ברי מזל ממני שלא קיבלו התראה , לא הספיקו להפרד מכל מה שאהבה נפשם , מכל מה שהיה חלק בלתי נפרד מחייהם ואהבתם . ולגבי תחושת חוסר ההגינות שזה קורה "דווקא לי" ..... זה בעיניי היה גם די בזבוז זמן יקר שלא היה לי ממנו הרבה . ( מהזמן , לא היה לי הרבה , הרופאים דאגו ליידע אותי שאני הולכת למות ) כי אחרי הכל , אני לא בוראת העולם ... ואם יש הגיון או אין הגיון .... מה זה משנה ? למי יש זמן כרגע להתווכח בכלל עם אותו בורא עולם . אז אני אצעק ואבכה .... זה יעזור לי ?.... אם זמני למות הגיע ... זה יגיע אם אבכה או אם אצעק או אם אתלונן ....ואפילו אם אכתוב תלונה , לא היתה לי כתובת למשלוחה . אבל דווקא בגלל הקירבה למוות . הייתי מודעת לחוסר הזמן שלי לעשות את כל הדברים האחרונים בהם חשקה נפשי . אתם יודעים יקרים שלי מה ניתן למצוא כמעט בכל עדות של בוגר סרטן ????? כמעט כולם אומרים אותו משפט ..... כמעט כולם כותבים שאחד הדברים שהסרטן לימד אותם זה סדר עדיפויות של זמן פתאם דברים שתמיד היו חשובים הפכו זניחים , ופתאם היה חשוב למלא את הזמן בדברים שהכי קרובים ללב . כשהמוות קרוב , וכשמקבלים במודע את הקירבה למוות , פתאם הזמן נורא חשוב לדברים הבאמת חשובים . ולכל אחד יש את הדברים המועדפים עליו ובקטע הזה כל אחד מאיתנו שונה . המודעות שלי להתבונן במוות הקרב , רק נתנה לי את הכוח לחיות בבאמת הפרטי שלי .

יחפנות

New member
ב´

כשמחליטים להנות ממה שנשאר , אז החיים הופכים לחוויה מדהימה , הכל הופך יותר עוצמתי . כשעומדים ליד הים וחושבים שזו אולי הפעם האחרונה ....ולא מתווכחים עם העובדה , אלא מקבלים . אז פתאם מבחינים בצבעים הכי נועזים שתמיד היו שם , אך תמיד כאילו חמקו מתודעתנו , אז כל משב רוח על הפנים נחרט בתודעה וההנאה היא הנאה צרופה . כך שכשמקבלים שהמוות זה לא בידינו , ואולי זו תהה הפעם האחרונה . אז כל דבר הופך עוצמתי נורא . לא נתתי לפחדים להפר לי את החוויות האחרונות .... התמסרתי כולי לכל פרט לכל דבר שאהבה נפשי ... כי אולי זו יכלה להיות הפעם האחרונה . כל רגע היה לי יקר , בכל רגע התמסרתי כל כולי להנאה שיכלה להיות האחרונה . פעם ראשונה בחיי כשהייתי בסמוך למוות , חייתי בכל חושיי את הרגע הזה , ואחר כך את הרגע הבא , ולאחריו את זה שבא . אתם יודעים מה קרה לי ? ככל שיותר נהנתי , החיים התמשכו והתמשכו , ומאחת שהייתי אמורה אוטוטו למות , הרגעים הצטרפו והנה כיום כבר עברו קצת יותר מ6 שנים ( מאז אוקטובר 1995 ) ואני עדיין בחיים . הו..... המוני רגעים . אז לא לפחד .... כי המוות יקרה לכולנו . ללמוד לחיות בבאמת את מה שנשאר . לא להתעמק במה שאיננו יכולים לשנות . אלא להתרכז במה שיש , וכל עוד שיש שאיפה של חיים , אז יש לנצל את הרגעים . הפתעה נכונה לכם שם במודעות הזו . מתנה שלא קיבלתם בחיים . אז לא לפחד מהגשר , תטפלו בו כשתגיעו אליו .... בינתיים אתם אולי חולים אבל אתם עדיין בחיים . במקום מודעתי כזה המוות הופך למניע של חיי רגש עוצמתיים . וחשוב להיות לו מודע . ונעבור לנושא השני ..... מה קורה כשלא מדברים על המוות ..... או כותרת חילופית ..... כשנושא המוות עומד תלוי על בלימה באויר . כחולת סרטן לשעבר , אני יכולה לספר לכם שהמצבים הכי מלחיצים היה כשפגשתי את ה"פחדנים" ...... אלה שעמדו ועל פי כללי הנימוס לא דיברו בנושא האסור . אולי הם ניסו לא להפחיד אותי ... או להקל עלי .... אבל כל מה שקרה זה שסימפטומים של המוות עמדו באויר ויצרו אוירה מעיקה נורא . וקרה בעצם ההפוך ממה שהם רצו ... אז ראשית הרשו לי נא להזכיר לכולם שחולה סרטן .... הוא לא מפגר . והוא לבטח לא ירד מיכולתו ההבנתית . והוא לא הפך לילד שניתן להסתיר ממנו דברים ולהאמין שהוא לא רואה ( אגב אצל ילדים בעיקר זה לא עובד , לילדים יש כאילו סנסור שקולט כל רגש ותחושה במדוייק ) הרשו לי להזכיר לכם אנשים יקרים ( והכוונה כאן לכל הקרובים לאנשים עם סרטן ) לאדם שאובחן בסרטן , יש לו רק מחדל גופני שמתבטא בתאים סרטניים , זה הכל , זה כל ההבדל בינו לבין האדם שהיה לפני שאובחן . בנוסף , הוא עצמו פוחד , והוא הרבה יותר רגיש .... לדברים שדווקא לא נאמרים . זכורה לי חוויה שהפחידה אותי נורא , הייתי במסיבה , ובפתיחות הקיצונית האופיינית לי הייתי גלויה בדבר סרטני . והשיחה היתה ניתקעת .... אנו הישראלים מתנדבים ישירות להשתתף באבל וכאב . מיד יוצאת המילה "מיסכנה " אילמת וקפואה ניתלת זו מעל השיחה , זו היתה חוויה קשה , חשתי את שהשתקף בעיניהם חלק נכבד מהקשבתם נעלם בתוך חומות גבוהות של שתיקות מובכות , ללא רחש מקווים שלא יפלו קורבן למה שיש לי , למה שנראה להם כסוף העולם . באותו יום במפתיע התברר לי שאנשים מתרחקים ממי שהולך למות , כמו מצרעת . כל הקרובים והרחוקים , והאנשים הזרים שחולה סרטן פוגש בדרך , כולם נמצאים בקשת התגובות והסימפטומים של נושא המוות . בהקצנה האחת עומדים הזרים .... שהם מתעלמים בשתיקות מובכות . ( כדוגמת שתואר במסיבה ) אחר כך באים הקרובים רחוקים ...... שהם מבטאים את המילה מסכנות כמעט בכל מחווה בכל פעילות . ובסוף יש את בני המשפחה הכי קרובים , ואת המטפלים הקרובים ....... אלה משום קירבתם לא עושים רגשי אשמה של ה"מיסכנות " אבל הם מהסים מיידית כל דיבור על המוות . אז רק שתדעו חולה סרטן , חולה בסרטן , לא בפיגור .... והוא רגיש לכל המחוות הללו . רגיש ביותר . כבר עדיף לעיתים לומר בדיוק את מה שחשים , ולא לעשות הצגות שמנסות להסתיר את התחושות האמיתיות שכה גלויות לרגישות של החולים . בואו נתאר מספר מצבים ...... אתם מכירים את המצבים בהם הקרובים מתגודדים מחוץ לחדר ונראים מודאגים מודאגים ...... ואז אחד מהם ניכנס לחדר , מידית חיוך עולה על פניו . חיוך מזוייף לא אמיתי . חיוך לא מחייב , חיוך שבמידת הצורך הופך להבנה כואבת. אז אני רוצה לומר לכם שמרבית החולים , מרגישים את הזיוף . אותו זיוף של חיוך שרק מלחיץ את השיחה מזרימה טיבעית . אותו חיוך שמבטא פחד בכמות גדולה יותר , מאשר אם אותו אדם יכנס לחדר , ויהיה פתוח להיות כנה ולדבר על הכל . לעיתים זה החיוך הזה , שגורם לחולה להדחיק את נושאי הדיבור הכי חשובים לו , כי הוא מפחד להעלות ולהגביר לכם את הפחדים . וכך יוצא ששוב הוא צריך להתמודד בשתיקה בבפנים . אתם מכירים את המצב , בו מספר אנשים בינהם חולה סרטן יושבים ומדברים שיחת חולין .... ופתאם מישהו מזכיר איזה אירוע משמח שאמור להערך בתוך מספר חודשים .... ומיד כל השאר מגניבים לו מבטים שישתוק ... כדי שהחולה לא יזכר שאולי הוא לא יגיע לשם .... וכולם נזכרים .... ותוך שניה כולם מחכחים בגרונם במבוכה .... ומיד משנים נושא ...... אז אם אתם במבוכה ..... אז רק שתדעו שבדרך כלל החולה במבוכה הרבה יותר גדולה ..... כי הוא פתאם מבין שמי שיושב לצידו מאמין שהוא לא יגיע ליום ההוא . והוא כבר פחות יאמין למשפטים כמו .... אתה תבריא .... אתה עוד תראה ... יהיה בסדר ... החולה יאמין יותר למסר הלא מדובר .... מאשר למילים . יש לו סרטן .... לא פיגור זמני . למה העצירות ההתבטאותית הזו תידמה ???? לדיאטה .... כשאנו מחליטים מתוך כורח למנוע מאיתנו דברים מסויימים .... אותם דברים מהם אנו נמנעים יושבים לנו כל הזמן במחשבה . כשאנו נכנסים לחדר שבו יושב חולה סרטן , ובמודע מנסים להמנע מנושא המוות . דווקא נושא המוות מבוטא בכל אמירה . אז באמת כבר עדיף להודות במה שמטריד ולנסות להמנע מזיופים .... כי החולה הרגיש קולט אותם הרבה יותר בקלות מאשר את המילים הנאמרות . השתיקות .... הן הרבה יותר חזקות מהדיבורים . או ... או כשהחולה מתחיל לדבר על המוות ... או על הפחד שלו . בדרך כלל השיחות הולכות כך ....... חולה .... :" אתה יודע .... אני קצת מפחד למות ........ " קרוב .... :" די די , אין מה לפחד .... הכל יהיה בסדר .... " ובכך למעשה סוגר לחולה את מה שרצה לומר שרק התחיל במשפט שאמר . בדרך כלל קשה לקרובים לאפשר לחולה לדבר יותר ממספר מועט של משפטים לפני שמהסים אותו ..... והחולה נשאר בשתיקות המהדהדות בבפנים . אך אלה רק חלק מהאנשים .... יש גם אחרים .... אחרים שמוכנים לבוא פתוחים לדבר על כל נושא שבעולם .... גם אותם החולים הרגישים מזהים ... ובדרך כלל עם אלו הפותחים את שמיעתם ללא צינזור . לפניהם הם פותחים את סגור ליבם . אותם אלה עוזרים לחולה להתבטא ...... וזה מביא אותנו לנושא הבא .... כשאנשים מפחדים לתת לאהובם ללכת יש לי חברה , אישה יקרה , שחולה בסרטן .... על אף הכרותנו הקצרה , היא כמהה תמיד לשיחות שלנו ... כי מבין כל האנשים שהיא מכירה , איתי בלבד היא יכולה לומר ככל שעולה על דעתה בתחום בו אנו עוסקים . ולא פעם ולא פעמיים היא התוודתה בפני שזהו ... היא הכי רוצה שכל זה יפסק ... והיא רואה במוות שלווה נכספת . רק איתי היא מרשה לעצמה לדבר על כך בלי שתקבל תגובה חריפה של השתקה . וזה מקל עליה .

יחפנות

New member
ג´

לפעמים , לפעמים נורא כואב ונורא מפחיד דווקא להשאר בחיים ... ולפעמים קרוב לסוף , יש כבר מן כמיהה שקטה למוות . כשזה קורה אז אותו אדם מפחד הרבה פחות מהמוות מאשר אלה שלצידו . אתם מכירים את המחשבות השגורות שלנו .... אני מעדיף למות ולא להיות לנטל על קרובי משום חוסר יכולת לפעילות .... כל עוד שאנו בביטחון המפוקפק של העתיד המלא לפנינו ... אנו הרבה פעמים מתבטאים כך . אך ... אך כשאהוב נפשנו מגיע למצב שכזה , קשה לנו פי מאות יותר , ואנו רוצים שהוא ישאר על אף הכל . מה שקורה אז , אנו מכבידים על האהוב מללכת . בסיפרו של ברני סגל ... " על אהבה רפואה וניסים " יש שם פרק ובו תיאור של הזמנים בהם חולים מתים . כאילו באישון לילה מתחמקים להם , ממתינים עד אחרון המבקרים , כדי לחמוק בשקט . מעטים הם שמתים כשאהובם לצידם ... יש שם תיאור שלעיתים המוות קורה כשהקרובים בדיוק יצאו לכמה דקות . קשה ... קשה לחשוב על כך באם אתה אוהב אדם קרוב , שחולה בסרטן , אני יודעת .... אך אנא זה נושא חשוב ...... לפעמים יש מקום להחזיק בתיקווה , לעיתים כשהחולים מוכנים ....... יש מקום לתת להם ללכת , תוך כיבוד רצונם . זה נושא מאד רגיש .... אז אני אספר לכם איך הייתי מעדיפה ללכת . במקרה שהייתי מגיעה ליום הזה כשהיה לי סרטן . אני יודעת שאם הייתי מוכנה , והייתי מאבדת כל תיקווה , ובאם לא היה לי באופק שביב של סיכוי , והמוות היה קרוב במרחק נשימה , הכי הייתי רוצה זה להיפרד בצורה נעימה . וכאן , לכל אחד מאיתנו יש צורה אחרת בה הוא היה שואף שזה יקרה . את צורת הוולדנו לא יכולנו לבחור .... אבל כשחולים ... אז יש לנו פריוולגיה לבחור את הדרך האחרונה שלנו . כדי שאחוש שלמה , גם כשאני נפרדת . הייתי רוצה שהם יהיו איתי ברגעי הפרידה , ולא יברחו לפחדים מפני מה שעומד לקרות , כי אני פוחדת מבפנים , רק שמה את פחדי בצד שניה כדי להפרד בצורה מלאה . יש זמן לבכות אחר כך ... עכשו בואו נקשיב ללב . בואו נהיה כנים ונעמוד עירומים בתחושות . הסירו את הפחד , בואו נביט בנשמה , נאמר תודה היה לנו יחד כאן בחיים נפלא , עכשו שוב בוא וניזכר ביפה ובטוב . ואם מפחדים אז מותר ורצוי לבכות . ויחד נשתוף את הפחד .. יש אנשים שירצו להפרד כך . בהקצנה השניה ..... יש כמובן את דן בן אמוץ ..... הוא עשה מסיבה רבת משתתפים .... הוא בחר לצאת מפה בחגיגה . יש שירצו את הטבע . יש שירצו את הים . ויש שירצו דבר אחר בכלל גם אם נחביא עיננו ולא נרצה להביט במה שעומד לקרות , זה עדיין יקרה . אז בואו נכבד גם את זה . אתם יודעים .... יש מקומות בעולם שלנו , שהמוות הוא חוויה רוחנית עמוקה . בשורשי ההסטוריה האנושית יש אלפי דוגמאות להביט על המוות . הפרעונים , בנו ארמון מצוייד היטב לחיים הבאים , וזה היה פרידה כאדם שנוסע לארץ רחוקה ( בימים שלא היה טלפון ואינטרנט ) היו קברים אחרים יותר צנועים שלקחו את רכושם האהוב ביותר איתם . אנשי המאיה של דרום אמריקה , היו יוצרים מסכות מוות מזהב . ההודים נשרפים ביחד עם נשותיהם . והאינדיאנים השמאנים ... הם כיבדו את המוות . כשזקני השבט היו מוכנים , הם היו יוצאים למקום הקבורה , מכינים את קיברם ומכינים עצמם למותם . ויש אפילו מקומות באפריקה , בהם המוות הלוויה והשבעה . מלווים בחגיגה , במוסיקה ובריקודים הם מלווים את המת למסעו האחרון . והנה אנו מכנים עצמנו העולם הנאור המלומד , חקרנו בתאים יצרנו מחשבים , התיקשורת הקווית נפלאה ואדירה , יכולות נגישות הידע אין שווה להם בהסטוריה האנושית , אבל טקסי המוות הם הכי פחות רוחניים , עם הכי הרבה פחדים . בעוד העולם העתיק היה יוצא למסע האחרון מתוך כבוד .... אנו בעולם הנאור יוצאים מפה עם המון פחד מסביב . וגישה מדעית זו שגורסת שמעבר למוות לא קיים דבר , והניסיון הנואש של הרפואה להחזיק אנשים בחיים , לוחמים עם המוות כאילו היה זה איזה עונש רע , ונלחמים איתו אדם אדם . מכנים זאת בשמות , קוראים לכך תוחלת חיים ... וכל שאני , ילדה קטנה יחידה ותמה רואה , שאולי יש הארכת חיים , אך רמת החיים של הרבה שעוברים הארכת חיים שכזו , היא לעיתים קרובות מלאת סבל , וחסרת כבוד . אז אנו בכל הנאורות שלנו , לא מכבדים את המסע האחרון . ופחד המוות מחלחל גם בחיינו . ומפריע לתיקשור אמיתי ומהלב עם יקירנו . אז אם יגידו לי , את מוכנה לשוב ולחיות בתנאי אינדיאנית ..... אגיד לא .... קודם כל אני בדואית ....חחחח....ושנית ....שנית , למה אנו לא יכולים לשלב כבוד בחלק חיינו האחרון ..... אולי כשנתחיל לעשות כך , אולי אז גם חיינו יתמלאו קצת יותר בכבוד ההדי בין המין האנושי . וכשיישבו עלי שבעה ...... אני הכי הייתי רוצה שאוכל לחיות את חיי באותה עזות מצח כמו סבי . סבי היה איש מצחיק נורא .... וסיפורי חייו היו מן המצחיקים בעולם . הוא היה איש שהלך אחר נהיות נפשו , בכל דבר . סבא סמוך למותו , במוסד סיעודי , החליט שאיזו זקנה שם דומה לסבתי זיכרונה לברכה , וימים שלמים עם הקטטר וכיסא גלגלים , היה רודף אחריה במסדרון תוך כדי שהוא לוחש לה דברי אהבה , ומשדלה להיות שלו , הזקנה האומללה היתה רצה ברחבי המסדרון על חייה , ושום דבר לא הואיל , הוא המשיך בסורו , גם כשהגיעו התלונות , גם כשילדיו התחננו לפניו שיפסיק . סבא אהב את החיים וכל מה שהם מציעים ודבר לא ריצה אותו להפסיק את התעללותו באישה המסכנה . כשסבא נפטר ..... ישבנו שבעה בביתו בקיבוץ , שבעה שכזו מעולם לא נרשמה בתולדות העולם הנאור ... סבא היה רב ילדים , ושבטו מונה עשרות רבים של ילדים נכדים ונינים . כולנו הצטופפנו בביתו בקיבוץ . וכיאות למצב כולם סיפרו סיפורי סבא , רק שסבא הסיפורים שלו כל כך מצחיקים שבמשך שבוע ימים הגדוד הזה לא פסק מלצחוק . כולנו הודינו שהחדר שלהם בקיבוץ ישב בפינה מרוחקת , כי רעמי הצחוק שנשמעו משם איימו להחריד את כל הקיבוץ . ותמיד היה אותו דבר , כשהיתה נשמעת דפיקה בדלת של מישהו שבא לנחם אבלים , בקוד מוסכם דודתי היתה משתיקה את כולם , כולם נכנסו למצב אבל , ( כדי לא להבהיל את המנחמים ) והסיפור הראשון היה מגביר את הצחוק שוב לכולם . ביהדות בחלק מהעידות נהוג להסתיר את המראות ואת המשטחים שדרכם משתקפים .... אתם יודעים למה ?!.... כי על פי היהדות הנשמה מסתובבת בעולם למשך זמן מסויים לפני שהיא ממשיכה הלאה ... אני לא בקיאה בזמן אך בטוחתני שמי מכם יוכל לעכן בקשר לזמן . סבא לבטח נהנה בשיבעה ... זו היתה שיבעה שכיבדה את ההומור של חייו . אז זהו .... עכשו דיברנו על מוות ואתם רואים על אף הווטו החברתי , יש עוד הרבה מה ללמוד או צורות נוספות להביט על אותו דבר בדיוק . באהבה . ובתיקווה שדבריי לא פגעו באף אחד . בדואית לפורום זה ...... ( יחפנית)

למעלה