ישראל תקבל לראשונה דובי פנדה ממרכז הגידול בצ'נגדו

ישראל תקבל לראשונה דובי פנדה ממרכז הגידול בצ'נגדו

בצ'נגדו קיים מרכז גידול ורביית הפנדה הגדול בעולם, וסין בכלל היא המדינה עם כמות הפנדה הגדולה בעולם.
הפנדות יגיעו לחיפה במסגרת היחסים בין חיפה לצ'נגדו (14 מיליון תושבים) כערים תאומות, כאשר הגיעה משלחת סינית לביקור בארץ והתרשמה מתנאי הגידול והטיפול בחיות פה.
בהמשך תצא משלחת לסין לבחון מהם תנאי הגידול האופטימליים לפנדות.
http://www.israelhayom.co.il/article/238065

שרה לוי8

New member
סרט סיני בסנמטקים

ההקרנות יערכו ברחבי הארץ
====================
סינמטק תל אביב - יום שלישי 9 דצמבר 19:00
סינמטק חיפה - יום שלישי 9 דצמבר 19:00
סינמטק ירושלים - יום רביעי 10 דצמבר 18:00
סינמטק שדרות - יום רביעי 10 דצמבר 19:00
אולם המאר"ג כפר ורדים - יום שבת 13 דצמבר 17:00

סרט מדהים !!!אמיתי כנה ויפה נותן השראה ותקוה שם הסרט 'מעבר לפחד ' לכו תראו לא לפספס!!

גאו ג'י-שנג ידוע בכינויו "המצפון של סין". גאו נולד במערה, כשרק הכוכבים מורים את השעה, וכנגד כל הסיכויים הפך לאחד מצמרת עורכי הדין בסין. בתחרות ארצית שערך משרד המשפטים הוא הוכרז כאחד מעשרת עורכי הדין המובילים בסין. אולם אז, בעיני המפלגה הקומוניסטית הסינית, הרדיפה שלו אחר צדק הרחיקה לכת.
לאחר שהתבטא בגלוי על הפגיעות בזכויות אדם – נושאים שהם טאבו בסין – נחטף גאו ועונה במעצר, בעוד המשטרה החשאית של סין מחזיקה באשתו ובילדיו כבני ערובה.
בדילמה קורעת לב, נאלץ גאו לבחור בין החיפוש המתמשך שלו לצדק ובין אהבתו לבני משפחתו.
באיזו דרך יבחר? ואיזה מחיר יהיה עליו לשלם בשל כך?
זהו סיפור על אומץ לב, אכזריות וחמלה. סרט שחובה לראות לכל מי ששואף להבין את המתח המבעבע מתחת לפני השטח של סין כיום, ולהכיר מקרוב את אחד מהאנשים האצילים ביותר של תקופתנו.

kogawa

New member
לא מדוייק

ממשלת סין לא נותנת אלא רק משאילה דובי פנדה לעשר שנים, בתנאי שיוחזרו ושכל הגורים שייוולדו שייכים לסין. מרוב גני החיות בעולם הם דורשים על השאלה מיליון דולר לדב, והתנאי של גני החיות המערביים כתגובה הוא שלפחות חצי יגיע לשימור הפנדות ורק חצי ייגנב. ובכל זאת אשמח לראות אותם כאן! מזל טוב. במיוחד לנציגי חיפה שמצאו דרך לנסיעות מרובות לסצ'ואן.

xfwind

New member
לא רוצה לקלקל את המסיבה...

בעיני - דב פנדה הוא הדוגמה המובהקת למצב שבו עיצוב וצורה של חיה (שמושך אנשים כחלק מתרבות) גורמים לה לקבל יחס שונה מחיות אחרות.
עד כמה שאני מבין, פנדה היא חיה קצת...איך לאמר - לא ממש מוצלחת מבחינה אבולוציונית, ולא ראויה להערכה מיוחדת על כישורים כלשהם.
היא פשוט מעוצבת ב"כאילו" במראה שלה ותו לו. ביטוי לשיטחיות האנושית.
&nbsp
נושא מעניין לדבר עם הוטרינר של גן החיות שהוא גם...הוטרינר של הכלבה שלי (גם היא צבועה בגווני שחור לבן).
&nbsp

&nbsp
&nbsp
גילוי נאות: אני מהמעטים שמשלמים ארנונה בחיפה וסוחבים על הכתפיים את כל השאר

&nbsp
&nbsp

ינשוFון

New member
מקווה שזה יצא לפועל

גם מתאים ליונה יהב, שמעדיף אקסטרווגנזה על עשייה אמיתית, אבל במקרה הזה אני אשמח

kogawa

New member
לגבי הפנדות

בלונדון וקרשנבאום היום אמרו שבמקרה של חיפה הדובים יינתנו ולא יושכרו, ושזו מתנת גואנשי. השאלה מה הם רוצים בתמורה אם הם רוצים גואנשי טוב עם עיריית חיפה? אולי את יונה יהב כדי להכשירו להיות ראש העיר של עיר בגודל דומה בסין, כמו למשל המשרה שהתפנתה לא מזמן בצ'ונצינג?

למעלה