יש הטוענים,

SupermanZW

Well-known member
אני חושבת שכל אחד ללא הפליה
אני לא חושב כך, יש אנשים שעבורם שתיקה היא גם דרך להביע הסכמה, יש אנשים שעבורם שתיקה היא דרך להביע חוסר התעניינות במה שאמרת ויש אנשים שעבורם שתיקה היא התעלמות מכוונת מדברייך מכיוון שאינם מסכימים איתך והם אינם מעוניינים להיכנס איתך לדיון בנושא.

Harrington

Well-known member
מנהל
אכן תלוי מי שותק אך גם באיזה הקשר שותק.

נעימה 5

Active member
שתיקה זו התעלמות, חויתי אותה וזה ממש מעליב,,יותר מבקרת לא טובה
נניח שמספרים למשהוא משהוא,ורוצים לדעת את התגובה ,והוא שותק כמו אילם
חויתם פפעם??
התעלמות זה כאילו אני אויר, אותי זה מעליב,

SupermanZW

Well-known member
חויתם פפעם??
אני סבור שזה קרה, קורה ויקרה לכולם, עם זאת, לעיתים השתיקה באה ממקום של רצון להימנע מריב/ויכוח. יתכן שהשותק/ת יודע/ת שמה שי/תאמר יגרום לריב/ויכוח ומעוניין/ת להימנע מכך ולכן שותק/ת. הרי עם מי ששותק/ת אי אפשר לריב/להתווכח ולכן בעצם השתיקה הושגה מטרה זו, שיתכן שבה מעוניין/ת השותק/ת.

Harrington

Well-known member
מנהל
חויתם פפעם??
יש הבדל בין לשאול מישהו שאלה ישירה ולראות אותו מתעלם ולא משיב (אכן מעליב ולא מנומס בכל קנה מידה), לבין לדעת/לחשוב שלפלוני יש ביקורת עלייך אך הוא בוחר לשתוק ולא להשמיע אותה.

נעימה 5

Active member
אבל כשושאלים שאלה ולא עונים,,,שותקים, ראשית זה לא נימוסי ומעליב,,,אפשר לאמר שאינך יודע את התשובה ,או לא מבין בענין כלום
אבל ככה סתם לשתוק,,,לא מכובד בכל אופן בעיני,

SupermanZW

Well-known member
אבל כשושאלים שאלה ולא עונים,,,שותקים, ראשית זה לא נימוסי ומעליב,,,אפשר לאמר שאינך יודע את התשובה ,או לא מבין בענין כלום
אבל ככה סתם לשתוק,,,לא מכובד בכל אופן בעיני,
ומה אם אני יודע את התשובה אך שותק כי אני יודע שהתשובה תעצבן אותך ואין לי חשק לריב איתך? לא מנומס? נכון. אבל לפחות נמנע ריב. כדי לשפוט סיטואציה צריך להתבונן עליה מנקודות המבט של שני הצדדים.
כמו כן, אם אני יודע את התשובה, מדוע שאומר שאינני יודע כאשר זהו שקר? מדוע עלי לשקר כדי לרצות? אעדיף לשתוק אך לא לשקר. מישהו אחר יעדיף אולי לשקר, אך עדיין, לכל אחד שיקולים משלו.

נעימה 5

Active member
אבל לשני אין צורך לדעת שאתה יודע את התשובה שיחשוב שלא,,,שקר שהמטרה שלוי למנוע ריב, או סבל מיותר, מותר,גם לשם שלום בית , ולעיתים משקרים לחולים סופניים ולא אומרים לו את האמת שהוא נוטה למות, ובכך,
מונעים מהחולה סבל מיותר,
וחוצמזה,,ברור שכל אחד יבחר לו את הדרך שנראית בעיניו המקובלת ביותר,,זכותו של כל אדם,

SupermanZW

Well-known member
אבל לשני אין צורך לדעת שאתה יודע את התשובה שיחשוב שלא,,,שקר שהמטרה שלוי למנוע ריב, או סבל מיותר, מותר,גם לשם שלום בית , ולעיתים משקרים לחולים סופניים ולא אומרים לו את האמת שהוא נוטה למות, ובכך,
מונעים מהחולה סבל מיותר,
וחוצמזה,,ברור שכל אחד יבחר לו את הדרך שנראית בעיניו המקובלת ביותר,,זכותו של כל אדם,
את מעדיפה שישקרו לך כדי למנוע ריב ולכן את תשקרי כדי למנוע ריב. אני מעדיף שיאמרו לי את האמת, גם אם היא תרגיז אותי. יהיו מי שלא ירצו לומר לי אמת שתרגיז אותי ולכן ישתקו, אקבל את זה, סביר להניח שלא אעלב מכך (את כנראה תיעלבי, בהתאם למה שכתבת), אך אם ישקרו אותי במוקדם או במאוחר אגלה את האמת (כזה אני) ואז אכעס מאוד על מי ששיקר אותי. כפי שאת יכולה לראות יש לנו גישות שונות מאוד לנושא.

נעימה 5

Active member
מקובל ומכובד,,,איש איש באמונתו יחיה,,וזה בסדר, בכדי לכבד את הזולת כל דרך כשרה בעיני,,,טוב אתה חושב אחרת אני מקבלת ומכבדת את זה,

למעלה