יש לי שאלה מוזרה, ובהחלט לא שייכת

droli

New member
יש לי שאלה מוזרה, ובהחלט לא שייכת

לכאן - איך מלמדים ילדה להסתרק לבד? עד שאין לה קשרים. ושתבינו מדובר עם ילדה עם שיער עד אמצע הגב - עם כמות עצומה של שיער! יש למישהו פטנט? מיכל אגב - סוף סוף הסתרקנו הערב ולא היתה לנו כינה אחת בראש!!!!

noa_f

New member
מסתפרים לאורך סביר

שהילדה יכולה גם לבד ועדיין יפה... יש היום תספורות מגניבות יותר קצרות ולא חייבים קצוץ, יש גם באמצע: עד קצת מתחת לכתפיים למשל. לי היה שיער ארוך עד הישבן, עד כיתה ח´ ואמא שלי סירקה אותי כל בוקר וממש סבלה מזה. היום כאמא (אמנם לבן), ברור לי ש"הגיע לה" - כי היא היתה צריכה להתעקש לספר אותי ושאסתרק לבד. יופי אפשר להשיג בכל מיני צורות. (היתה לה גם בעיית יובש נוראית בידיים מהחיתולים של אחותי התינוקת והיא היתה נחתכת מהשערות!, ככה שזה ממש דרש תספורת)

noa_f

New member
במיוחד אם יש כינים בכיתה כל הזמן

איכס. אני מעריצה את הסבלנות שלך! כל יום לטפל!

droli

New member
בוקר טוב נועה,

הצעתי לה להסתפר, ובהתחלה היא הסכימה, כשהגענו לספר הוא פשוט "גרש" אותי משם. ואמר שאני אסרק אותה עם קונדישינר מתחת למים, ואז השיער יהיה חלק. אמממה... כשאבא שלה מקלח הוא שוכח, ואבא הוא זה שמוציא בבוקר, והוא לא כל כך מקפיד על סירוק טוב, ולא כל כך מבין בזה... כשהצעתי לה שוב להסתפר, היא סירבה בכל תוקף. היא אמרה שקצר זה מכוער, ובשום פנים ואופן לא. אגב לפני שנתיים סיפרתי אותה לפי בקשתה, עד הכתפיים - שבוע!!! שבוע!! היא לא הפסיקה לבכות.. ולגבי הכינים?! אל תתלהבי, לא תמיד אני מקפידה. אני ממש רחוקה מלהיות מושלמת בנושא. לא אחת קורה שאני רואה את היד בשיער, ואני מסובבת את הראש ואומרת - לא ראיתי, לא היום, אין לי חשק לזה... ת´אמת אני מאמינה שלרובנו זה קורה. מיכל

אתיר

New member
אצלי היה אותו דבר

עם שתי בנותי 11 ו-9. כל ערב אחרי מקלחת וכל בוקר היתה מלחמת עולם בבית. לאט לאט ובעורמה (מה לעשות) שכנעתי אותם להסתפר עד הכתפיים. כאשר הקטנה הסתפרה, הגדולה רצתה גם וגם לא גזרנו. ומאותו היום, כיף לא נורמלי, הילדות מתקלחות לבד וכמובן שמות קונדישנר סרקל. מסתרקות לבד, כמובן לביה"ס עם קוקו. כל בוקר חובה עליהן להתיז דוחה כינים - בכדי שלא יבואו החברה לבקר. עד היום, כחצי שנה. טוב לי. אתי

noa_f

New member
יש את הספריי קונדישיונר של סרקל

שאינו מצריך שטיפה אח"כ - אז אפשר להשפריץ בבוקר לפני הסירוק. בהצלחה!

droli

New member
איזה צירוף מקרים?! ../images/Emo13.gif אתמול בדיוק,

בתי ספרה לי שהיא משתמשת בו, והיא לא "מבזבזת" הרבה...

droli

New member
עדכון - עד היום אני שמתי לה אותו,../images/Emo41.gif

והופ גדלה, ושמה לבד..

anat30g

New member
להבריש או להסתרק

שירלי שלי בת 6 בכיתה א´ - היא כבר שנה מברישה לבד את השיער שלה עד הוא חלק ונטול קשרים - ואז באה אלי אעשה לה צמה. מעולם לא סיפרתי את שירלי - אותי סיפרו בגיל 6 לקראת בית הספר - וזאת היתה טראומה... עירער לחלוטין את הביטחון שלי. באיזו השתפכות נפש שדברתי על זה עם חברות התברר לי שכמעט אצל כולן השער הארוך בגיל צעיר הוא סממן סטטוס וקיצורו גרם לרובן לשבר כלשהו. מאז ששירלי נכנסה לגן (גיל שנתיים) אני חופפת לה את השיער בשמפו עם רוזמרין, משתמשת במרכך עם רוזמרין ומשתמשת בספריי סרקל (גם בו יש רוזמרין) כשאני שומעת על התקפת כינים בגן אני מוסיפה לראש גם כמה טיפות של שמן רוזמרין מאחורי האוזנים.... מעולם לא היה לשירלי כינים, גם שלכולם מסביב היה...

droli

New member
הי ענת, ../images/Emo41.gif../images/Emo20.gif

הבנתי שהכינים נדבקות לראשים מסוימים. למזלך את שירלי הם לא אוהבים. אצלנו הם באים בהתקפות. לצערי דרור שלי, מברישה עד האמצע, והיא חושבת שזהו זה נגמר, ואז בערב אני "מוצאת" את הקשרים באמצע הראש וזה עונש לשתינו! מיכל

noa_f

New member
אולי לחלק את השיער לשני חלקים

כמו לצמה אבל לא במדויק, להעביר קדימה ולהבריש ליד הראי?

anat30g

New member
עד החצי

גם שירלי היתה ככה - עד שאחותי (שיש לה שיער ארוך ומתולתל) לימדה אותה איך להבריש. להחזיק את השיער ביד ולהתחיל מלמטה - להבריש תחילה את החלק התחתון בו יש את מירב הקשרים ולעלות אחר כך למעלה - ככה לדבריה של אחותי זה פחות כואב וגם ככה מברישים את כל השיער.

איליין

New member
רעיון מועיל

היי, תנסי אחרי המקלחת לשים מרכך ואז לסרק זה מקל - ואז לעשות צמה אחת גדולה ובבוקר קמים בלי שום קשר עם שער משגע!!

למעלה