יש לי שאלה!

nIcKiTa

New member
יש לי שאלה!

מהן התופעות לוואי הנגרמות מצמחונות? בלה... איזה ניסוח אז מה הן? זה די דחוף כי אני וחברה שלי עושות כתבה: בעד ונגד צמחונות אנחנו שמות דגש על הבעד אבל זה ממש חשוב הנגד מישהו יכול לעזור לי?
חן

!PuMiCkY

New member
היי חן... ../images/Emo13.gif...

לי הצמחונות עשתה די הרבה בעיות... כמה שאני מחזקת את עניין הצמחונות, את (וכולם) חייבים לדעת שיש בזה גם "סיכונים" אם לא יודעים איך לאזן את הצרכים של הגוף... את מה שאני כותבת לך עכשיו אני כותבת מידע כללי (התעמקתי בנושא)... אני מקווה שזה יעזור לך... בשר מכיל הרבה ברזל, המוגלובין (שזה הכדוריות האדומות, אלו שמעבירות את החמצן בדם) וויטמין B12 שהוא אחראי על הזכרון (ועוד...)... כשמפסיקים לאכול בשר, כמות הברזל והויטמין B12 (ולרוב גם הכולסטרול) יורדת, ולכן צריכים לאכול תחליפים (שגם בהם יש ברזל ו-B12)... כמו קיטניות, ירקות ירוקים, פיצוחים וכדומה... (אני מרגישה כמו דיאטנית עכשיו...
...) אם לא אוכלים את התחליפים האלו, או שכמות הברזל וה-B12 מאוד נמוכה (כמו במקרה שלי), צריכים לקחת אותם בכדורים. תופעות הלוואי שהחוסר בברזל וב-B12 גורם הן : - סחרחורות - בחילות - חולשה - עייפות ועוד... מי שמחליט להיות צמחוני חייב לקחת את הדברים האלו בחשבון, כדי לא לפגוע בגוף שלו. בכל זאת, הגוף הוא כמו מכונה, וכל חוסר באחד מאבות המזון / הויטמינים גורם לו לתופעות לוואי. מקווה שעניתי לך תשובה מספקת
עדי

דורון ק

New member
לצמחונות אין תופעות לוואי...

את זה יש רק! בדיאטה לא מאוזנת!-תזונה ללא בשר לא חסרה אף ויטמין,מינרל או יסוד אחר-את כל הויט/מינ שיש בבשר אפשר לקחת ממאכלים אחרים-לכן יש רק תופעות חיוביות מאי אכילת בשר.

!PuMiCkY

New member
בטח שיש!!!!

ברור שתגיד את זה, כדי לגרום לעוד אנשים להיות צמחונים. גם אני תומכת בצמחונות (כפי שבטח כבר הבנת), אבל חייבים להודות בחסרונות של זה... כמובן שתזונה ללא בשר גורמת לגוף לאבד ויטמינים שהיו לך כשאכלת בשר (!!!), ועכשיו כשאתה לא אוכל, אין לך אותם. יש ויטמינים שרובם נמצאים בבשר, ובמאכלים אחרים הם נמצאים בכמות פחותה... מה שכתבתי אלו עובדות... מה שאומר שאני לא טועה... עדי

Neta558

New member
את בדיוק מוכיחה את מה שנכתב כאן...

הבעיה היא לא בהורדת הבשר מהתפריט, כי אם באי-החלפתו במוצרים אחרים שמספקים תזונה שלמה. אמרת בעצמך שהויטמינים הנמצאים בבשר נמצאים גם במקורות אחרים, וגם אם הם בכמות פחותה יותר, כפי שטענת, עדיין ניתן להשלים את החסר על ידי תזונה נכונה. ברור שמי שמחליף את כל הבשר שלו בפסטה, תזונתו תהיה לקויה, אבל זה נכון גם לגבי מי שיחליף את כל הירקות שהוא אוכל בפופקורן...! וסתם הערה...גם עם עובדות אפשר להתווכח, ולכתוב שאת לא טועה כי כתבת עובדות זו הערה מיותרת שמורידה מערך הדברים שלך, לטעמי.

diday

Member
את מורה?

רציתי לשאול אותך נטע 558, האם את במקצועך מורה? חוסר חוש הומור והצורך הכפייתי לתקן יצר אצלי את הרושם. (מקוה שמורים אחרים לא יעלבו

למעלה